• Pátek, 17. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Naděžda

Zářijový slib Pavla Novotného „už to víckrát neudělám“ neměl moc dlouhého trvání
Počet návštěv: 1532

Zářijový slib Pavla Novotného „už to víckrát neudělám“ neměl moc dlouhého trvání

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

Jak dlouho budou ještě v ODS tolerovány řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému primitivní výpady na adresu mnohých jeho názorových oponentů?

Starosta Prahy-Řeporyje Pavel Novotný je svými vulgárními výroky, kterými jde často za hranu slušnosti, známý již delší dobu. Namátkou připomenu například jeho výrok o tom, že bývalý policejní ředitel Stanislav Novotný by měl viset, totéž by dle Pavla Novotného mělo platit i v případě ruského ministra zahraničí Lavrova, na adresu předsedy SPD a místopředsedy Poslanecké sněmovny Tomia Okamury pro změnu prohlásil, že pokud ho přežije, půjde pomočit jeho hrob. Asi dosud nejvíc přestřelil řeporyjský starosta a syn někdejšího známého baviče z TV Nova Petra Novotného letos v září, když v rozhovoru pro Info.cz na adresu dvou českých nejvýše postavených politiků prohlásil: „V zájmu České republiky je, aby Babiš prostě zmizel, umřel a aby Zeman taky umřel a odešel do věčných lovišť.“

Tento skandální výrok tehdy přiměl i předsedu ODS Petra Fialu, aby si pozval Novotného na kobereček a jeho chování s ním projednal. Stalo se tak letos 23. září a dle článku zde na iDNES.cz řeporyjský „buřič“ při pohovoru uznal, že „to, co předvedl, bylo daleko za hranou akceptovatelného." Fiala se s tímto „pokáním“ dle všeho uspokojil (je ovšem zajímavé, že například v případě vyloučení Václava Klause mladšího ze strany za nevhodný výrok, přednesený na půdě Poslanecké sněmovny, takto tolerantní nebyl) a vyloučení Novotného z ODS svým spolustraníkům nenavrhl. Což řeporyjský starosta kvitoval slovy, že „udělá maximum pro to, aby Fiala nelitoval toho, že po jejich setkání zůstává stále členem ODS.“

Tohle odhodlání však Pavlu Novotnému nevydrželo ani dva měsíce... Jak totiž informují Novinky.cz nebo Echo24.cz, Novotný včera opět předvedl svůj svérázný slovník v plné kráse. V reakci na to, že poslanci vládního ANO spolu s poslanci ODS a SPD ve čtvrtek v noci protlačili ve Sněmovně nový daňový zákon, ministryni financí Aleně Schillerové na svém facebookovém účtu vzkázal: „poslouchej, ty ubohá ku*vičko estébákova, okamžitě po volbách zvedneme DPH a začneme škrtat provozní výdaje, DPH se projeví okamžitě, tedy výpadek je jen na rok.“ A když se na něj reportéři Novinek obrátili s žádostí o vysvětlení, ještě ve svých slovech přitvrdil: „Vážně si myslím, že to jsou všechno estébákovy ku*vy a sluhové. A nic jsem nehulil ani nepil.”

Zda si předseda ODS Petr Fiala hodlá pozvat Pavla Novotného na kobereček a „otcovsky“ mu domluvit i tentokrát, není v době psaní mého blogu známo. Otázkou ovšem je, zda v případě tohoto buřiče a exhibicionisty má něco takového smysl, a zda Petr Fiala při zářijovém setkání vůbec věřil tomu, že Novotný slib ohledně svého polepšení dodrží.

Nejsem tak jako pan Fiala profesor politologie, nikdy jsem členem žádné politické strany ani nebyl, ovšem mám vcelku pochybnosti o tom, jestli je dobré ve straně držet člověka, který zcela jistě některým lidem imponuje (což je ostatně vidět i v diskusích zde na blogu), ovšem pevně věřím tomu, že většině potenciálních voličů ODS takové primitivní chování vadí. Zvlášť, když někteří vrcholní politici této strany často zdůrazňují, že ODS je stranou pro slušné a úspěšné lidi. A pokud někdo argumentuje tím, že Novotný je jen starostou jedné menší pražské čtvrti, tak by si měl uvědomit, že tento „bezvýznamný“ starosta je v médiích vidět možná úplně nejvíc ze všech současných politiků ODS a netají se navíc svými ambicemi kandidovat v příštím roce do Poslanecké sněmovny.

Naštvání pana Novotného na to, že politici vládního ANO v poněkud populistické snaze zalíbit se voličům protlačili ve Sněmovně zákon, který bude znamenat významný výpadek příjmů nejen pro státní rozpočet, ale i pro rozpočty krajů a obcí, se divit nelze (ovšem zrovna tak by měl spílat poslancům ze své vlastní strany, kteří pro zákon zvedli ruku rovněž). Což ale nemůže být omluvou pro jeho vulgární a primitivní výpady, za které by se musel stydět i host restauračního zařízení páté cenové skupiny, který by při nich na rozdíl od Novotného nejspíš měl něco popito.

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.11.2020 19:53

Tento "člověk?" je jen primitivní,nevychovaný hulvát a proto od něho nic nečekejme.Šéf ODS Fiala,byť má tituly vpředu i vzadu,je považován velkou většinou občanů za blbce,bez ohledu na věk i vzdělání.Bývalý rektor MU se představil jako prodejce vlastních názorů.A v prosazení sama sebe klidně zapře i nos mezi očima.Co to musí být v těto partaji za lidi,když mají v čele právě Petra Fialu?To nemají nikoho schopnějšího?Tento pán má program antibabiš a pak ho podpoří a velikou touhu být premiér.Stejně jako vůdce pirátů.Když sleduji,jak hospodaří moravští piráti v Praze,tak jsem rád za svoje stáří.Normální člověk by nemohl něco takového,jako je Hřib,vůbec volit.Údajně je to lékař a asi nic neumí,když se dal na politiku.Ani v politice nemůže blbnout do nekonečna!Jen si zvyšuje své ego.Mládí vpřed do -I-!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

22.11.2020 19:38

Já se naopak domnívám, že nemocný Pavlík naopak vydržel neobyčejně dlouho. Pokud to čte nějaký psychiatr určitě mi dá zapravdu. Horší je to s lidmi, kteří tomu chudákovi na svém sjezdu pleskali, až je pacičky bolely. Neuvěřitelné. I když, i když je spousta lidí kteří zbožně poslouchají "rozumy" postiženého člověka, který se přes všechnu snahu nedostal z obecné. Který o sobě tvrdí, že když navštěvuje hospody, je tedy hospodský. Kterého když jako junáka vzali na návštěvu lesnické školy, je přesvědčený, že je i lesník. Zvláštní doba.


 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

22.11.2020 18:01

Já věřím a doufám, že mu (P.Novotnému) to (vulgarity, atd) vydrží co nejdéle - aspoň do konce září příštího roku. A pak to voliči "jeho" ODS spočítají i s úroky...


 
Hon na hyeny

Hon na hyeny

V článku „Česká justice převzala nepřesnou zprávu ČTK“ z 14.srpna 2021 jsem komentoval zprávu CTK z jednoho dílčího jednání zlínské pobočky Krajského soudu Brno, aniž bych řádně vysvětlil, o co se v procesu jedná. Není to ostatně zřejmé ani ze zmíněné zprávy ČTK. Proto se k příběhu vracím.

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář. Nejprve vyšel na Novinkách totálně manipulativní článek o smrti malého děvčátka na covid, kde autoři spekulují, že ho nakazila jeho vlastní matka, která brojí proti očkování. Jako kdyby si článek napsal majitel Pfizeru… I když – tak průhledně blbě by to asi neudělal ani on. Mrkla jsem do komentářů a ejhle – průhlednost a manipulativnost článku odhalila většina komentujících. Po nějaké chvíli ale byla možnost komentování u článku zrušena.

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!

Z nevyžádaných emailů od Pirátů, které čas od času dostávám od pana Tomáše Poláka, mi bylo mimo jiné emailem sděleno, cituji: Europoslankyně Markéta Gregorová je ráda, že si Evropská komise uvědomuje závažnost aktuálních problémů na hranici s Běloruskem. „Souhlasím s tím, že posílání migrantů na hranice s Polskem a Litvou je opravdu praktikou hybridní války ze strany Lukašenka. Evropa se tomu musí postavit čelem a nemůžeme zavírat oči před diktátorským režimem a vydíracími praktikami Běloruska. Jsem také ráda, že se bude Komise věnovat v následujícím období dalšímu potírání nucené práce. Zákaz prodeje výrobků např. z internačních táborů muslimských obyvatel čínské provincie Sin-ťiang, Ujgurů, či dětí je cesta správným směrem,“ říká europoslankyně Gregorová.

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Ano, z hlediska jeho vydávací vazby do Ukrajiny. Během neděle mi volali známí, zda bych se věci podujal a já byl připraven pomoci. Potom volala jeho dcera a řekla, že spolu s matkou jedou do Kongresovky spolu s jejich advokátem. Na rovinu. V této zemi žádný advokát by nezměnil výsledek, ale měl jsem přece jenom větší naději, že jsem znám jako tzv. přítel Ruska. Toto není demokratická a svobodná země.

Poslední domácí zprávy

Hon na hyeny

Hon na hyeny

V článku „Česká justice převzala nepřesnou zprávu ČTK“ z 14.srpna 2021 jsem komentoval zprávu CTK z jednoho dílčího jednání zlínské...

Prokletí Afghánistánu

Prokletí Afghánistánu

Někdy si člověk musí vybrat mezi tím, co cítí srdce a tím, co říká zdravý rozum. Nepřijímat k trvalému pobytu v ČR! I ty, spolupracující s...