• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Deset minut po dvanácté
Počet návštěv: 1608

Deset minut po dvanácté

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

 Velmi nezvyklé zprávy začínají v posledních dnech přicházet ze Západu. Z onoho liberálního, multikulturního Západu, prodchnutého duchem vzájemného pochopení a tolerance, kde se různé kultury v míru obohacují a který je naším nedostižným vzorem. Alespoň tedy podle našich medií s Českou televizí v čele….

Francouzský prezident Emmanuel Macron před pár dny požádal muslimské vůdce, aby přistoupili k  „chartě republikánských hodnot”. Tedy požádal… Přesnější by bylo, dal jim ultimátum 15 dní, aby s tímto dokumentem vyslovili závazný souhlas. Uvedl, že podpis charty bude stvrzením francouzských hodnot a současně zárukou, že islám je ve Francii jen náboženstvím, nikoli politickým hnutím. Měla by tím také být učiněna přítrž náboženskému a ideologickému zasahování cizích zemí.

O co v dokumentu jde? Má být vytvořena Národní rada imámů, schvalovaných státem. Přísně bude omezeno domácího vzdělávání (které muslimská komunita zneužívá k indoktrinaci). Budou velmi přitvrzeny tresty pro ty, kdo by zastrašovali veřejné činitele z náboženských důvodů. Všechny děti obdrží identifikační číslo a tím bude sledována jejich školní docházka. Rodičům, kteří dítě do školy posílat nebudou, bude hrozit až šest měsíců vězení a vysoké pokuty. Dále pak bude zakázáno a trestáno sdílení osobních údajů o konkrétním člověku způsobem, který jej umožní vyhledat osobám, co mu chtějí ublížit. Jde o zjevnou reakce na nedávné podřezání učitele, ke kterému pachatele doslova dovedli jeho muslimští žáci.

Ještě o něco důrazněji pak do toho hrábli u našich sousedů, v Rakousku. Ve středu minulého týdne tam vláda projednala a schválila Protiteroristický balíček opatření na zabránění islámistických útoků v zemi. Návrh obsahuje ustanovení nového trestného činu s přímo revolučním názvem –  trestný čin politického islámu.

Je tu i článek o  „preventivním zadržování” osob podezřelých z plánování teroristických trestných činů, a to i v případě, že k útokům dosud nedošlo. Bude tedy možné zavřít plánovače už ve stádiu přípravy. A co je moc hezké –  má s nimi být zacházeno jako se zločinci trpícími duševní chorobou. „Pokud může být mentálně nenormální porušovatel zákona uvězněn na celý život, protože je hrozbou, pak může být uvězněn i terorista, který je hrozbou na celý život,” pravil k tomu Kurz”

Součástí navrhovaných opatření  je také „kontinuita dohledu”,  což v praxi znamená, že nebezpečný islamista, který bude po odpykání trestu propuštěn, dostane elektronický náramek, nafurt. Protože „mnoho z nich je časovanou bombou, jak dohled zdůvodnil rakouský kancléř. Uznal také, že tato opatření jsou sice „velikým zásahem do práv občanů, ale podle mého názoru nezbytným krokem k ochraně obyvatelstva”. Kromě všeho, dosud uvedeného, pak budou odsouzenému islamistovi doživotně odebrány také všechny sociální dávky, řidičský průkaz a rakouský pas.

Návrh nových zákonů by měl být, podle plánů vídeňské vlády, připraven počátkem prosince a v rakouském parlamentu pak projednán do konce roku.

Vzpomínáte ještě na to zděšení, když s něčím trochu podobným vyšli na veřejnost lidé z IVČRN? V roce 2015,  před pěti lety. To bylo pohoršení a křiku o xenofobních, zaprděných, rasistických čecháčcích, to bylo vyhrožování tresty za hanobení rasy a národa a šermování předsudečnou nenávistí…. A ejhle, teď s tím začínají ikony demokracie. Francie, Rakousko.

Nicméně nadále soudím, že by bylo lépe se z Únie, která čím dál víc připomíná chalífát ve stavu zrodu, urychleně vzdálit. A oddělit.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.11.2020 19:46

Odejít ze čtvrté říše půjde těžko.Naši političtí šéfové a političtí poslanci se nikdy nedopustí takového hříchu,aby národ rozhodoval o své budoucnosti.Sobotka v roli premiéra řekl doslova,že nikdy nic takového nedovolí.Byl přesvědčen,že stát je jeho majetkem.To samé je mezi poslanci a např.Marek Benda z ODS nechal slyšet,že o tom nebude rozhodovat národ,ale právě ti političtí poslanci.A dotace jdou přes ně a polovina se jich ztratí.A to by pak už nemohli dělat takové podrazy.Nakonec se 281 údajných "zástupců" národa dá lépe zkorumpovat,než deset milionů lidí.O národ přeci nejde.Jde jen o lehké živobytí,dokud jsou ve funkci a za nic nenesou odpovědnost.Ani za podporu likvidace národa!


 
        Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Nejsem sice příznivcem nějakého násilí, ale po pravdě řečeno, když je zlost, není ctnost. Platí to tak v běžném životě, ale i v politice. Spousta lidí, ale i politiků si o poslance Volného otřelo hubu. Já to neudělám. Spíše jeho postup kvituji, neboť všechny ty šlejšky, co mají plnou hubu demokracie a slibů si do vlastní huby ani nevidí. Možná byste řekli, že flákanec není také demokratický, ale jeho užitím lze jisté formy demokracie dosáhnout-alespoň dočasně. Co však tady žvaním o demokracii??? K té máme ještě hodně daleko všude na světě.                                                                                       

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

nevíme, nakolik je vám známo, že jistá skupina lidí (počet osob není blíže znám) založila nové občanské hnutí Senioři 21. (informace, viz příloha). My, ale i mnoho našich přátel jsme tuto iniciativu přivítali, proto jsme také projevili zájem se do hnutí zapojit s cílem pomoci řešit jak situaci nás, lidí staršího věku, tj. seniorů, tak také řešit mnohé další, nemálo závažné celospolečenské problémy. Protože ve sdělení o založení hnutí Senioři 21 je rovněž výzva k zapojení se do činnosti hnutí, my jsme se zapojili formou vyjádření svých názorů k dalšímu vývoji hnutí a realizace jeho programu.

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

Poslední domácí zprávy