• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Takže lapidárně
Počet návštěv: 1231

Takže lapidárně

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou více profitovat, ale i ti, kteří méně. Politika se děje přes peněženky, a tak jako získal na svou stranu důchodce, může počítat s podporou zaměstnanců. Ví také, že ČSSD a KSČM prakticky již melou z posledního a zcela rozhodně nevypadají, že by se chtěly zapojit do dalších bojů. Prohrávají ostatně jedny volby za druhýma. A jsou vyčerpané.

Situace se zrušením superhrubé mzdy přišla jako na zavolanou a ODS oprašuje svůj model snížené 15% daně.

Ozývají se hlasy, že   příjemci vyšších  příjmů  budou zvýhodněni. Zřejmě budou. I to souvisí s tím, že od roku 2013 se koná dramatická revoluce v posuzování sebe samého   a posunu z levého spektra světonázoru na pravé spektrum… ANO proto musí učinit manévr tak trochu do prava. A tady se mu to povedlo, prakticky ihned rozložilo koalici ODS – KDU-ČSL - TOP09.  Pro ODS je daňová sleva vlajkovou lidí, ODS, zatím co pro obě další strany je to červený hadr na býka.

Jak víme, už teď se soutěží, kdo z opozice má největší čáku na to stát se premiérem. Piráti + STAN nabírají, ODS – KDU-ČSL - TOP09 už jsou víceméně jakýmsi odvarem kdysi silné ODS. Než aby Fiala připustil premiérování dredážníka Bartoše, možná to vezme s polovinou křesel ve vládě s Babišem. Upřímně řečeno, svůj sociální program ANO už splnilo na výtečnou, takže je čas přepřahat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.11.2020 19:30

Zda dojde ke v článku zmíněnému rozložení koalic se teprve ukáže.Jinak se tímto dokazuje,že politici hledí jen na svůj vlastní zájem.Program antibabiš už vyčerpal svůj potenciál.Tak se přepřáhne a k moci půjdou jinou cestou.


 
        Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Nejsem sice příznivcem nějakého násilí, ale po pravdě řečeno, když je zlost, není ctnost. Platí to tak v běžném životě, ale i v politice. Spousta lidí, ale i politiků si o poslance Volného otřelo hubu. Já to neudělám. Spíše jeho postup kvituji, neboť všechny ty šlejšky, co mají plnou hubu demokracie a slibů si do vlastní huby ani nevidí. Možná byste řekli, že flákanec není také demokratický, ale jeho užitím lze jisté formy demokracie dosáhnout-alespoň dočasně. Co však tady žvaním o demokracii??? K té máme ještě hodně daleko všude na světě.                                                                                       

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

nevíme, nakolik je vám známo, že jistá skupina lidí (počet osob není blíže znám) založila nové občanské hnutí Senioři 21. (informace, viz příloha). My, ale i mnoho našich přátel jsme tuto iniciativu přivítali, proto jsme také projevili zájem se do hnutí zapojit s cílem pomoci řešit jak situaci nás, lidí staršího věku, tj. seniorů, tak také řešit mnohé další, nemálo závažné celospolečenské problémy. Protože ve sdělení o založení hnutí Senioři 21 je rovněž výzva k zapojení se do činnosti hnutí, my jsme se zapojili formou vyjádření svých názorů k dalšímu vývoji hnutí a realizace jeho programu.

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

Poslední domácí zprávy