• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Útok na Kapitol - Mexický prezident se staví za svobodu slova i Donalda Trumpa…
Počet návštěv: 721

Útok na Kapitol - Mexický prezident se staví za svobodu slova i Donalda Trumpa…

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Dnes začínám seriál o útoku na americký Kapitol a vše co s tím souvisí. Ač se to možná nezdá, jde i nejvýznamnější historickou událost v dobré i zlém (která událost ovšem taková není) v dějinách USA i Západu po roce 1945

Události útoku na americký Kapitol jsou zřejmě nejdůležitější událostí USA od roku 1945 bez ohledu na sice tragické, ale v rámci amerických dějin v podstatě nepřekvapivé atentáty na prezidenta J.F. Kennedyho i jeho bratra Roberta Kennedyho, či atentátu na černošského pastora Martina Luthera Kinga, navazující na úspěšný atentát na prezidenta Abraham Lincolna..

Budu se k věcem vracet, protože odcházející prezident svou faktickou činností odmítal  západní liberálnědemokratické uspořádání světa  založené na euroatlantických vazbách vzniklých po roce 1945 a ještě více utužené po roce 1989.

A kdyby byl znovu zvolen svůj nesouhlas s Evropskou unií a nepochybně s NATO by zcela jistě jednoznačně prosadil.

To všechno nás čeká prodiskutovat, protože odchod Donalda Trumpa  coby hlavy západního světa, která z logiky věci přináleží americkému prezidentovi, coby rozhodující západní supervelmoci, ale zároveň jeho přesvědčeného ničitele má v sobě cosi skutečně anticky tragického a dramatického…

Ale začněme možná se zjednodušenými reakcemi lídrů liberálního západního světa, kteří ihned přišli se svými odsudky a nemá ani smysl je citovat. V příštích pokračováních  rád poukážu na to, že i dle serióznějších amerických médií, to co událo na Kapitolu, bylo vlastně jen pokračováním násilností z léta minulého roku, kdy vandalismus a popření státní moci i policie, byly přímo vyžadovány v oblastech kde převládla diktatura BLM.

Na druhé straně je nutno plně chápat, že západní politici, zejména EU, takřka hystericky odsuzovali jednání Trumpa a jeho stoupenců, označovali jeho chování jako nedemokratické, odmítající hodnoty……, atd. atd.

Když ovšem  sociální sítě Facebook a Twitter zablokovali stále ještě existujícího prezidenta USA, jako jediný z hlav států, tento krok kritizoval mexický prezident Andrés Manuel López Obrador bil na poplach proti sociálním médiím kvůli blokování účtů stále ještě amerického prezidenta Donalda Trumpa a trvá na svobodě informací.

Varoval: „A co svoboda a právo na informace? Všichni bychom se měli těchto nedávných událostí obávat a měli bychom se ujistit, že nezačneme omezovat alternativní média a zajistit, aby lidé měli vždy přístup k informacím. “

 

Srovnal cenzuru soukromých společností s „cenzurním soudem, jako je svatá inkvizice, ale manipulátorem s veřejným míněním“. Tento příspěvek byl uveden včetně uvedeného videa s vystoupením prezidenta na německém webu PolitikStube.

 

Je to zřejmě jediné vystoupení, kdy tak významná hlava státu, navíc státu, kterou Donald Trump trochu trápil se svou hraniční zdí ,ukazuje takovou míru podpory pro obecná pravidla demokracie, padni, komu padni.

To v EU od nikoho nezaznělo.

Jde jen o vážné povzdechnutí nad morálkou, politickou i lidskou Západu.

Ve své podstatě však šlo jen o jevovou  stránku.

V pokračováních si povíme:

O co šlo, o povstání dle Bidena, či o barevnou revoluci podle jiných

Jaký měl Donald Trump  vztah k západnímu liberálně demokratickému uspořádání po roce 1945 a 1990, a  v čem je zcela výjimečný

Co udělal dobře a co špatně

A co bude dál

Asi tak.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.01.2021 19:20

Útok na Kapitol je jedním z úkazů,kam vede rozdělení společnosti,které USA v jiných zemích rády prosazují.Už zákazy vlajek Konfederace ukazovaly přímý útok na historii USA.Jde skutečně o pokračování letního protestu,co se změnil v rabování a stejně má pořád podporu nejen onech teroristů,ale i vládců v různých státech světa.Protože poklekávání není nic jiného,než podpora terorismu.Vůbec nejhorší je,že se pouze jeden státník zmohl na odsouzení cenzury v USA.Ostatní ji schvalují a vehementně se snaží o totéž ve svých zemích,viz ČR a EU vůbec.Nějak jim nevadí privitimismus americké společnosti.Jen na okraj:kdysi navrhovali v USA bombardování ČR,protože je pro ně nemožné rozeznat ČR a Čečensko.U nás se jim dostalo podpory v tom smyslu,že málokdo zná všechny státy unie.Jen si dotyčný neuvědomil,že my je znát nepotřebujeme.My,na rozdíl od Američanů,nechceme nikoho bombardovat.To je jen na přiblížení egoismu amerických občanů a jejich evropských přisluhovačů!Biden už se postará o najetí do dřívějších kolejí a vyvolá další válku.Ta v Afganistánu se nepovedla,v Iráku také ne a tak se musí najít jiná.Pro uklidnění vnitropolitické situace.Takže naši "hrdinové" budou mít další možnost okupovat cizí státy.Samozřejmě to označí za šíření demokracie.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

11.01.2021 19:16

Útok na Kapitol by se nekonal, kdyby nebyl umožněn. Byl v režii tajných služeb, které využily příležitost k akci proti Trumpovi. Je to běžné použití taktiky proti protivníkovi. Tyto policií vedené provokace mají za cíl zdiskreditovani protivníka. Tím byl Trump. Objekty jako je Kapitol neni možné napadnout bez koordinace s policejními silami. Ta spolupráce je tak rozsáhlá, že Trump dnes nemá možnost veřejně publikovat. To bylo od počátku cílem globalistu. Jde o to, aby byl nastolen NWO. To SE ZDAŘILO..... MĚJTE SE HEZKY.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

11.01.2021 17:41

Mexický prezident se staví za svobodu slova v USA? To je nejak spatne. Spojene Staty maji prece bombardovat ostatni zeme za jejich vlastni svobodu slova!

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...