• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Hovory AV 7 – Kam patříme? Oldřich Lukáš rozmlouvá s Alenou Vitáskovou o českých národních zájmech – část 7.
Počet návštěv: 509

Hovory AV 7 – Kam patříme? Oldřich Lukáš rozmlouvá s Alenou Vitáskovou o českých národních zájmech – část 7.

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Dobrý den, milá paní Aleno, budete-li souhlasit, dovolil bych si dnešní naše bádání nad českými národními zájmy zaměřit na poměrně zásadní problém rozdělující společnost – kam že to vlastně patříme. 

Souhlasím a odpovím nejprve globálně: Do světa svobody, spravedlnosti, míru a demokracie. Stačí to?

No, stačilo by, jenže si pořád nejsem jist, kde to vlastně je. Oficiální propaganda infikovaná protiruskou vzteklinou nám vtlouká do hlav, že patříme na Západ. Prý proto, že jedině tam je domov té nejdemokratičtější demokracie a nejspravedlivější spravedlnosti, tedy politiky nad jiné čisté a čestné. Jenomže teď se provalilo, že letošní americké volby se staly nejobludnějším podvodem v historii Ameriky, nejhorším fiaskem demokracie navíc spáchaným tzv. demokraty, nejtemnějším propadákem cti, férovosti a spravedlnosti. Viete, ja som z teho naozaj voĺaký zmätený. 

Chceme-li najít odpověď opravdu ryzí, musíme si nejprve položit otázky mnohem zásadnější. Souhlasíte?

Určitě, jsem jedno ucho! Dejme se do toho!

Prima! Nuže, co myslíte, patříme, resp. měli bychom patřit: • ke svéprávným státům, nebo k vazalům? • ke státům, kde spravedlnost stojí nad soudcem i zákonem, nebo k mafiozním, kde se spravedlnost stala služkou peněz a právo otrokem moci? • k zemím, které ctí vůli většiny a demokraticky zvolených představitelů, nebo řev tlupy majdanistů placených nechvalně známými zahraničními centry světovlády? • k těm, které demokratické jsou, nebo k těm, které o demokracii ve jménu fašizace společnosti jen kážou? • k těm, kde je svoboda slova nedotknutelná, nebo k těm, kde máme svobodu slova jedinou: tupě papouškovat vlastizrádné bláboly samozvaných vykladačů pravdy? • ke státům, kde pravda je pravdou, nebo kde patent na pravdu mají jen největší lháři? • tam, kde všichni pracují na společném blahu země, nebo k tam, kde dřou pro blaho domácích či zahraničních parazitů? • k těm zemím, které chtějí mír, harmonii a přátelskou spolupráci se všemi podobnými, nebo k těm, které chtějí v zájmu cizích mocností rozpoutat peklo třetí světové války a vyhladit v bratrovražedné válce sebe samé? • tam, kde klasické křesťanské hodnoty a vyšší principy mravní stojí nad vším světským konáním, nebo tam, kde jsou základní hodnotou úchylnosti LGBT a zvěrstva nejagresivnější náboženské ideologie na světě? • tam, kde stát občana chrání a váží si ho, nebo ho šikanuje a ničí? Kde je náš občan svrchovaným vládcem nebo bezprávným otrokem? • k té části světa, kde soukromí občana a jeho komunikace má nejvyšší ochranu, nebo tam, kde šmírování člověka a jeho komunikace dosáhlo nejzrůdnějších parametrů? • k zemím, kde vládne svoboda vyvážená odpovědností, nebo peklo totality, před kterou varoval Orwell a mnoho velkých myslitelů? • ke státům, kde politici kvůli falešné plándemii udělají ze země poloviční koncentrák, a chtějí donutit občany k naprosto zbytečné, leč smrtelně nebezpečné vakcinaci, anebo ke státům, kde jsou základní práva člověka zákonem nejvyšším?

Hm, doopravdy náramně důležité otázky, na které by si každý, kdo chce mluvit o tom, kam patříme, měl nejprve sám sobě čestně odpovědět. Ve světle těchto otázek totiž v plné nahotě vyvstává slaboduchost těch, co pořád omílají, že patříme na Západ. Nejspíš se shodneme s každým, kdo má s naší zemí čestné úmysly, že patříme tam, kde můžeme beze strachu v bezpečí a dostatku plnohodnotně žít, pracovat a tvořit, vážit si jeden druhého a radovat se z toho. A vlastně - proč bychom vůbec měli někam patřit, proč se pořád musíme cpát někomu do análních sfér? Copak nejsme dostatečně svéprávní na to, abychom šli svou vlastní moudrou cestou?

Ano, přesně tak! Staňme se raději mostem spojujícím světy a ne hradbou mezi nimi! Nepatříme opravdu nikomu, jen sami sobě. Tedy ani na Západ ani na Východ, ale tam, kde právě jsme, tedy sem! A pokud bychom někomu opravdu měli patřit, tak jedině Bohu a planetě Zemi.

Naprosto souhlasím! Toť vpravdě krystalicky čistá a jasná odpověď. A myslím, že jen člověk mdlého rozumu a duše potemnělé může takovou odpověď znevažovat. Takže já už vím, kam patřím, i když mě občas moji nesympatizanti posílají zcela jinam! Děkuji Vám za další nadstandardní pohledy na naši současnost, milá paní Aleno! 

I já děkuji, neboť objektivní zodpovězení otázky kam patříme, považuji za jeden z nejdůležitějších českých národních zájmů.

S paní Alenou Vitáskovou rozmlouval Oldřich Lukáš

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

12.01.2021 21:56

Jsou lži vládní moci vždy tak nečitelné, sofistikované...? Kdo jen trochu přemýšlí, musí na ně přijít. Jakpoznat podvod a lež řízené tajnými službami? Tomio Okamura by mohl vyprávět. Jedná policejní provokace byla fakt skvělá. Jednalo se o osamělého hajlujiciho typka v maskacich na demonstraci SPD. To je samozřejmě odsouzenihodne až na to, že hajlujici stvury nikdy nejsou osamělým vlkem. Vždy jsou v tlupe. A zde sofistikovaný podvod začíná a končí. To není dobrá vizitka pro ty, kteří ho zorganizovali. Ti nestastnici zapomněli na to, že nacek jako vlk samotář ve skutečnosti neexistuje. A tak se dobereme k tomu, jakých podrazu jsou tajné služby a dezinformatori schopni. Nedelejme si tedy iluze o tom, že by zde mohlo být líp..... Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.01.2021 19:19

Tento národ si volí zástupce,kteří chtějí stále někam patřit.Toho si můžeme všimnout u všech politických partají!Čeští představitelé se nikdy neptali národa,co chce on,ale vždy jednali tak,jak chtěli oni.Všichni souhlasí,že patřit pod Moskvu příliš dobrý počin nebyl.Jenom dnes málokomu vadí,že pro změnu patříme k Bruseli,které vládne Berlín.Ten Berlín,ze kterého vyšly dvě nejhorší války v historii lidstva.Pokaždé to byli Němci,kteří začali válku ve jménu své nadřazenosti nad ostatními.A tak jednají i dnes.Jen to místo války zkouší ekonomikou.Byla zásadní chyba jim odpustit válečné reparace!Proto si dnes v Evropě i v EU dělají,co chtějí a žádné sankce proti nim se nekonají.Ty jsou jen proti těm,kteří s Němci a jejich vrozenou nadřazeností nesouhlasí.Jsme totiž uprostřed Evropy a nepotřebujeme tedy patřit ani na východ a ani na západ.Ovšem čeští politici se řídí podle slov "máme malý cíl".Jen proto,že jsme malý stát?Tak ať jdou od vesla!


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...