• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Zemský škůdce Pavel Rychetský
Počet návštěv: 2013

Zemský škůdce Pavel Rychetský

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský o sobě letos zase začíná dávat vědět. Nejprve to byl rozhovor na Novinkách a nyní se objevila informace, že už má dostatek hlasů  soudců z pléna Ústavního soudu, aby mohl změnit pravidla voleb do parlamentu v říjnu letošního roku.

Není to zdaleka poprvé, co Pavel Rychetský vstupuje do středu politického dění v České republice, byť jako předseda Ústavního soudu by měl stát stranou a pouze POSUZOVAT dodržování práva a jeho soulad s Ústavou, nikoliv právo vykládat podle svých, značně liberálně pokřívených názorů. Viz skandální přístup k výkladu ústavy v oblasti rodinného práva zde:

https://www.protiproud.cz/politika/3259-ustavni-soud-se-rozhodl-tvorit-zakony-uz-nepotrebujeme-parlament-ani-volby-dva-homootcove-jednoho-ditete-jsou-pry-normalni-priste-us-schvali-muslimske-mnohozenstvi-a-haremy-nevolenym-uchvatitelum-moci-se-musime-branit.htm

 

První nástřel ovšem přišel už mnohem dříve – jen pár dní po parlamentních volbách v r. 2017, kdy vítězné hnutí ANO začalo zvažovat partnery pro vládní koalici. Jedním kandidátů pro účast ve vládě byla Okamurova SPD, kterou s ANO pojila řada společných programových bodů – v prvé řadě zákon o všeobecném referendu, myšlenka na zrušení Senátu a další. Andrej Babiš z většiny slibů voličům nakonec vycouval a jedním důvodů mohla být i hrozba P. Rychetského, že Ústavní soud zruší všechny zákony, které ANO a SPD prosadí ve sněmovně, pokud tyto budou odporovat tzv. ohnisku ústavy“, tj. článku 9, v němž se píše:

Článek 9,  odst. (2)

(2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.

Přičemž výklad tohoto článku a posouzení souladu právní normy s tímto článkem má v rukou pouze Ústavní soud. Tím se ÚS stává instancí stojící nad parlamentem a ten ani vláda mu v jeho činnosti na tomto poli nemohou zabránit. (Jeden způsob existuje a zmíníme se o něm na konci článku.)

Více zde:

https://aeronet.cz/news/rychetsky-vyslal-varovani-babisovi-a-okamurovi-ze-pokud-dojde-k-pokusu-o-zruseni-senatu-nebo-k-presunu-zeme-k-prime-demokracii-ustavni-soud-zasahne-soudci-budou-rusit-pro-narodni-zakony-v-cr-stejne/

a zde:

https://www.protiproud.cz/politika/3444-rychetsky-promluvil-na-hlasu-verejnosti-nezalezi-volby-jsou-jen-ornament-nove-totality-prohrali-jsme-valku-jako-hitlerovo-nemecko-rezim-neni-mozne-volbami-demokraticky-zmenit-opet-vladnou-prokuratori.htm

 

O charakteru Pavla Rychetského svědčí i jeho prohlášení v rozhovoru z doby nedávné – krátce po smrti Karla Gotta. Několik dní poté totiž zemřela Vlasta Chramostová, Rychetského „kolegyně z disentu“. Pavel Rychetský se nechal slyšet, že

 „pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, tak to je právě především Vlasta Chramostová. Pro mě byla Vlasta Chramostová posledních padesát let skutečně jednou z nejvýznamnějších osobností nejen disentu, ale současně i české kultury.“

Vůbec mu nevadilo, že V. Chramostová byla v 60. letech placenou donašečkou StB, k čemuž se sama přiznala ve své životopise, a že ani jako umělkyně ani jako člověk nesahala Karlu Gottovi či řadě svých kolegyň hereček ani po kotníky. Podrobnosti zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rychetsky-chramostova-patri-na-lidsky-a-charakterni-olymp-nasi-zeme-80170

 

V souvislosti s „pandemií koronaviru“ o sobě dal Pavel Rychetský slyšet nedávno tímto rozhovorem:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rychetsky-zvyhodneni-ockovanych-nemusi-narusit-princip-rovnosti-40347149

V něm natvrdo zpochybnil princip rovnosti občanů zaručený Listinou základních práv a svobod,

Článek 3

(1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.

když připustil, že ti, kdož odmítnou očkování (proti koronaviru) mohou být v některých ohledech znevýhodněni proti lidem očkovaným s tím, že Ústavní soud si vyhrazuje tyto případy posuzovat ad hoc, tj. každý zvlášť a samostatně, aniž by do toho vláda (moc výkonná) nebo parlament (moc zákonodárná) či dokonce přímo občané (moc kontrolní) měli co mluvit. Arogance tohoto „ústavního činitele“ tak dosáhla nevídané výše. Zřejmě už dávno zapomněl, že byl jedním z těch, kdo v r. 1992 Ústavu České republiky včetně Listiny na Havlovu objednávku psal. Opačnou variantou může být taková sebejistota vlastního postavení, že si dovolí se národu vysmívat přímo do tváře…

 

Posledním projevem (zdánlivé) moci Pavla Rychetského je čerstvá informace, která v těchto dnech prosákla ze zákulisí Ústavního soudu a s ním spřátelených firem. Jedná se o změnu volebních pravidel na základě 3 roky ( ! ) neprojednané žaloby politiků hnutí STAN, kterým vadí (D´Hondtova) metoda přepočítávání hlasů ve 2. skrutiniu a kvóta pro volební koalice. Už z dálky to vypadá, že (někdo) na Ústavním soudu záměrně odkládal projednání této žaloby na příhodnější dobu, a ejhle – ta právě teď,  krátce po vyhlášení termínu parlamentních voleb 2021, nastala. Však už se také malé strany a čerstvě vzniklé koalice nechaly slyšet, že volby byly vyhlášeny příliš brzy, a tak má Ústavní soud očekávanou příležitost zmíněnou žalobu konečně projednat, změnit volební pravidla podobně jako v r. 2009 a tím zvrátit očekávaný výsledek voleb.

Podrobnosti zde:

https://www.info.cz/nazory/v-hlavni-roli-ustavni-soud-pred-volbami-muze-dojit-k-necekane-zapletce

 

Jak je vidět, nebezpečí české demokracii, národní bezpečnosti a státní suverenitě nehrozí ani z Ruska, ani z Číny, ba ani tolik od nelegálních migrantů (s těmi si fungující státní aparát lehce poradí), ale především od „velkých žab na prameni“, tj. na vysokých postech ukrytých a dnes už ani neskrývajících se ČESKÝCH slouhů cizí moci, která roztahuje svá chapadla všude, kde se jí podaří  přesvědčit nebo koupit zrádce národních zájmů. Postava Pavla Rychetského je toho zářným příkladem.

(Jeho plán na přerozdělení nejvyšších soudních postů (předseda ÚS, NS, NSS) mezi své nejbližší přátele, který překazil prezident Miloš Zeman, a spekulace o jeho kandidatuře na prezidenta republiky ve volbách 2023 už nechávám raději bez komentáře.)

 

Závěr:

Jak tedy může vláda (případně parlament) zabránit zvůli Ústavního soudu, pokud ten bude šmahem rušit přijaté zákony, výsledky voleb, případně výsledky hlasování v referendu (např. právě o zrušení Senátu)?

Pokud by takový případ (opakovaně) nastal, nezbyde vládě nic jiného, než přímým aktem pomocí silových složek Ústavní soud rozpustit, soudce zatknout, obžalovat je z vlastizrady, pohrdání Ústavou a vůlí lidu a poslat do vězení.

Má to ale jedno ALE:

Umíte si představit, že prezident republiky, ať jím bude kdokoliv ze současných politiků, tuto operaci schválí?

Umíte si představit, že Andrej Babiš (či kdokoliv jiný ze stávajících politiků na místě předsedy vlády) nařídí ministrovi vnitra, aby provedl takovou akci???

A umíte si představit ministra vnitra, který této výzvy uposlechne?

 

Co tedy s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským?

Prohlásit ho zemským škůdcem a  PODLE PRÁVA s ním naložit…

 

 

Zdroj:

http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/4963-o-ustave

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Michal Talaš

Michal Talaš

29.01.2021 19:49

naše ústava se rovná toaletnímu papíru a podle toho vypadá i politika


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.01.2021 19:21

Před Rychetským a jeho "ústavním soudem" jsem varoval už mnohokrát.Na to však nikdo nereagoval a všichni mlčeli.Že je Rychetský zmije jedovatá se ví už dlouho.Ale je to Zemanův kamarád a tak se proti němu nic dělat nebude.Zároveň se už připravuje na dobu po Zemanovi a proto nyní vyrukoval se zrádnými názory.Tak si ho užijte.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.01.2021 19:21

Před Rychetským a jeho "ústavním soudem" jsem varoval už mnohokrát.Na to však nikdo nereagoval a všichni mlčeli.Že je Rychetský zmije jedovatá se ví už dlouho.Ale je to Zemanův kamarád a tak se proti němu nic dělat nebude.Zároveň se už připravuje na dobu po Zemanovi a proto nyní vyrukoval se zrádnými názory.Tak si ho užijte.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy