• Čtvrtek, 25. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Hygienická totalita je realitou
Počet návštěv: 543

Hygienická totalita je realitou

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Každá totalita má své symboly. Něco, čím lidé dávají najevo své podvolení. Něco, čím ukazují, že přijímají nátlak. Většina lidí s požadovanými aktivitami sice nesouhlasí, ale odpor a následné represe by neunesli, tak se podvolují.

Za minulého režimu to byly prvomájové průvody, vylepování vlaječek do oken, členství v různých nesmyslných organizacích a třeba taky pionýrské šátky. Nic z toho ale neútočilo na samotnou vnitřní fyzickou integritu člověka. Šátek vás nedusil, vlaječka nebo mávátko vám neohrožovalo vlastní zdraví. Všechny symboly režimu byly jen důkazem autocenzury, snahy o přežití, byly paradoxně vstupenkou do vlastního svobodného prostoru. Vlaječky na okně nebo procházka v prvomájovém průvodu vám daly klid na relativně svobodný vnitřní život. Mohli jste doma mít zakázané knihy, poslouchat Svobodnou Evropu a vychovávat děti podle sebe. Tím to neomlouvám, jen konstatuji. Nakonec ten, kdo mával mávátkem v průvodu, mohl vykonávat intenzivní podvratnou činnost, a to zcela nerušeně. Možná tak pro zhroucení režimu udělal více než nějaký hlasitý rebel, který se nechal zavřít, ale nikdo se o jeho odporu nedozvěděl.
.
Dnešní bující totalita – mimochodem podporovaná „demokratickými“ stranami jako je ODS, Piráti, TOP09, KDU-ČSL a Starosty – je mnohem agresivnější. Nutí lidi dělat věci, které jsou v přímém rozporu se všemi garantovanými lidskými právy. Nutí vás dělat věci, které přímo ovlivňují vaše zdraví, zasahují do lidského organismu. Vládní opatření jsou v přímém rozporu s Úmluvou o lidských právech a biomedicíně. Ale nemělo by nás to tak překvapovat. Porušují se i další deklarovaná lidská práva. Stát a společnost to ale dělá tak, aby se z toho vylhala. Nic přímo nezakazuje, jen dává podmínky. Přijímá zákony, kterými si ospravedlní represe a tím je vše vybavené.

Konec svobody je neodvratnou záležitostí. Finito. Tečka. Podařilo se něco, o čem minulí diktátoři jen snili. Proti totalitním nařízením se totiž nemá kdo bouřit. „Svobodná“ média tvoří předvoj a podílí se na manipulování společnosti měrou vrchovatou. Není toho, kdo by se postavil definitivnímu odebrání lidských svobod.

V tom je největší krutost současné situace. Zákony, deklarace, ústava, ústavní soud – nic z toho naše svobody nechrání. Všichni jsou ve shodě a zákony a práva si vykládají podle svého.

V kruhu jsme se vrátili zpátky. Vakcinace a roušky jsou symboly nové doby. Symbolem tvrdé totality, kterou ale jako totalitu většina lidí nevidí. Žijí v blahé iluzi, že jde přece o zdraví a v zájmu celé společnosti je na místě omezovat svobodu slova a trestat každého, kdo se nehodlá podvolit.

S mnoha dalšími se shodnu na jednom. Je třeba realitu přijmout a připravit se na těžké roky. To ale neznamená, že máme rezignovat. Stále je třeba nutit lidi pochybovat, nasazovat jim do hlav brouky a rozšiřovat ostrůvky pozitivní deviace. Neustále dávat zpětnou vazbu politikům, chodit k volbám a volit ty největší rebely. Prostě nedat novým totalitářům nic zadarmo. A protože to bude nadlouho, šetřit síly a shromažďovat zdroje. Neokopávat kotníky spolubojovníkům a v rámci možností se alespoň koordinovat. Čeká nás dlouhá cesta…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

22.02.2021 10:26

Trochu odlehčení: ....Návod pro milující manželku: ..."Nech se Karle konečně očkovat proti tomu covidu! Ale napřed napiš závěť, že mi všechno co máš odkazuješ". ...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.02.2021 20:06

Je nutné brát v úvahu,že režim je takový,jaký lidé povolí.Za všemi pohromami všech režimů jsou odpovědni lidé,kteří jej vedou.Režim sám mnoho nezmůže,ale autentičtí lidé ano.Proto nelze porovnávat dobu před a po převratu.Jako rozvedený otec s dvěma dětmi jsem pracoval ve šroubárně v Libčicích.Abych na ně mohl řádně dohlédnout,požádal jsem o přeřazení na jednu směnu a bylo mi promtně vyhověno.Dnes bych s takovým požadavkem přišel a odpovědí by bylo-tak už zítra nechoď.Je to jenom přístupu lidí.Jiný se třeba podobného jednání nedočkal.A tak to není režimem,ale přístupem rozhodujících.Před lednem se poslouchala Moskva a po převratu nejdříve USA a pak EU.Jinými slovy,nijak jsme si nepomohli,protože EU v čele s Německem si osobuje právo poroučet kde komu,dokonce i to,co smí a nesmí v životě dělat.Ekoteroristé mají plnou podporu,pašeráci migrantů jsou placeni ze státního rozpočtu SRN,ale starat se o netahavé negry se mají ti druzí.Jsem už dnes rasista a jsem na to hrdý!


 
Josef Andrle

Josef Andrle

21.02.2021 09:16

Vy jste na tu totalitu nějak vysazená,nevím,kolik vám je let,ale nevypadáte,že by jste tu dobu nějak moc zažila? Píšete o průvodech,šátcích,nemyslných organizacích? Můžete mi říci,co na tom bylo špatného?ty děti a mladí měli zájem o něco.a žilo se dobře,mne obyč.çlověku určitě,což se dnes o zločinecké doběv zdevastovaně zemi,s pochcanými a posranými bezdomovci na ulucích,narkomany,zločinností,která si nezadá s amerikou,dětem vymývají mozky už od školky?ptolhané vlády,podvodné volby,a mohl bych pokracovat dál.tak si tu totalitu trochu srovnejte v hlavě a více dívat kolem sebe.


 
Francie se začíná bránit islámu

Francie se začíná bránit islámu

Pozdě, řeknete. Ovšem. Ale ještě tak dva roky zpátky bych nevěřila, že Frantíci někdy prohlédnou. Že fakticky najdou koule na to se aspoň krapítek ohradit vůči pomalé, nicméně už poměrně pokročilé islamizaci, která v zemi Galského kohouta probíhá.

 Nechceme aktivistický Ústavní soud

Nechceme aktivistický Ústavní soud

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá.

Poslední domácí zprávy