• Čtvrtek, 25. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Demokracie nebo dobře placené podvracení?
Počet návštěv: 892

Demokracie nebo dobře placené podvracení?

Ivan David Článek od Ivan David

Spolehlivě prounijní a všech nápadů z Bruselu se zastávající Euractiv přinesl pěkný článek o tom, jak má vypadat unijní demokracie. Totiž, že každé zemi, která se nehodlá ztotožnit s "evropskými hodnotami", hrozí trest. Nemá už záležet na mínění, zájmech a volbě lidu členské země. Ta se má poddat "zušlechťování" neziskovkami, které sice nikdo nevolil, ale za to jsou financovány ze zahraničí. Nesmí se ani pátrat po tom, kým jsou financovány. Co je vám do toho, kdo provádí v cízím zájmu podvratnou činnost ve vaší zemi? 

Ve skutečnosti nejde o "evropské hodnoty", ale "unijní hodnoty", a ty jsou silně protievropské a zavánějí levicovým extrémismem napojeným na zájmy hyperburžoazie, která tyto pomatence financuje. A my se máme podvolit... Nevěříte? Cituji z Euractivu: 
"Evropská komise dala dnes Maďarsku dva měsíce na změnu zákona o financování nevládních organizací, který podle loňského verdiktu Soudního dvora Evropské unie porušuje unijní předpisy. 

Maďarsko v roce 2017 zpřísnilo dohled nad organizacemi financovanými ze zahraničí. Ty, jejichž roční příspěvek překročí 7,2 milionu forintů (546.000 Kč), se musejí povinně registrovat a také zveřejňovat podrobnosti o svých dárcích. Dotčené spolky musí rovněž na webových stránkách výslovně uvádět, že jsou „organizacemi podporovanými ze zahraničí“.

Soudní dvůr EU však konstatoval, že se jedná o „diskriminační a neodůvodněné omezení“, které je v rozporu se základními právy včetně ochrany osobních údajů a svobody sdružování.

„Evropský soudní dvůr byl jednoznačný – maďarskou vládou uvalená omezení na financování organizací občanské společnosti nejsou v souladu s právem EU,“ citovala místopředsedkyni Evropské komise Věru Jourovou agentura DPA. Nevládní organizace jsou podle eurokomisařky nepostradatelnou součástí demokracie. „Musíme je podporovat, nikoliv je potlačovat,“ dodala.

Šéfka evropské kanceláře Amnesty International Eve Geddieová řekla, že „ostudné otravování nevládních organizací v Maďarsku pokračuje už příliš dlouho“.

Komise výzvou reaguje na to, že Maďarsko i po několika předchozích výzvách nerespektuje rozsudek Soudního dvora z roku 2020, podle kterého je zákon o nevládních organizacích v rozporu s unijním právem.

Maďarsku bude hrozit pokuta. Komise v uplynulých letech podala na Maďarsko několik žalob, kterým unijní soud vyhověl. Týkaly se zejména azylové a migrační politiky.

Mnoho maďarských nevládních organizací, na které se vládní restrikce vztahují, je odmítá respektovat, protože považují příslušný zákon za protiústavní. Úřady za to doposud žádnou organizaci nepotrestaly."

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.02.2021 19:31

Takto jednat si nedovolili ani moskevští soudruzi.I oni aspoň na povrch uznávali členské země za svéprávné.Jen odklon od jejich výkladu sociku se netoleroval.Tento tyranský spolek,EU,je třeba včas opustit.Jinak sbohem národe.Tak si zvolte piráty a další eurohujery,ať se dílo podaří.Čecháci jsou prostě dementní a vždy čekají,jak se situace vyvine.Tak se dočkáte další totality,kterou při své nízké inteligenci považujete za demokracii.Proto se tlačí ze strany Člověk v tísni na návrat žáků do škol.V nynější situaci zcela ztratili možnost ovlivňovat dětské mozečky svou pochybnou ideologií.A to se týká i dalších údajných neziskovek.Tak si vy blázni ještě plaťte,ať mají z čeho financovat svou vysokou životní úroveň.A ti,co se uznávají pouze za Moraváky,vám sem ještě natáhnou zpět sudeťáky.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

22.02.2021 17:03

Nektere akty EU jsou skutecne silene!

1) Protiruske provokace
2) Tvrzeni, ze SSSR rozpoutal 2. svet valku
3) Nuceni migrantu clenskym zemim
4) Snaha zrusit Benesovy dekrety
5) Tvrzeni, ze clenske zeme maji povinnost nechat se rozvracet nezsikovkami

Proti temto tendencim je treba se razne ohradit a pokud mozno je vetovat.

Mimochodem Pane doktore, proc SPD nepodporuje FARA?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

22.02.2021 11:26

Setkání s lidskou slušností. ...Sluncem prozářená sobota lákala k procházce do přírody. Byl jsem s rodinou v Brdech. Poutníků bylo požehnaně. Co nás však zaskočilo... Lidé se s námi zdravili pozdravem "dobrý den", i když jsme se navzájem neznali. Rádi jsme pozdravy opětovali. Zvláštní, dříve neznámý fenomén. Nebylo těžké přijít na to, že za pozitivní změnu může covid. Lidé chtějí projevit soudržnost. Máme už dost všech nařízení. Roušky, které se šily podomácku, byly k ničemu. Zbytečná práce. Byla spuštěna vakcinace. Ti, co covid prodělali, musí stejně chodit s dusítky. Nic se pro ně nezlepšilo. Probíhá vakcinace. Ani ta stav nemocnosti nezlepšila, spíše naopak. Uprostřed nákazy, jež dle tisku přeplnila nemocnice covidovými pacienty, byla rozebrána polní, velkokapacitní nemocnice v Letňanech. A tak se stalo, že jsme přestali věřit poplašným zprávám. Bill Gates dnes plánuje další vakcinu, třetí dávku, která by měla být účinná proti novým mutacím. NWO nás všechny začíná škrtit jako anakonda. Ten tlak se zvětšuje. Dáváme si svým zdvořilým pozdravem najevo, že jsme na stejné lodi. Že jsme obelháni podvodníky, chtějícími se zmocnit nadvlády nad světem. Ten pozdrav je projevem vzdoru. Jsme Češi a prokazujeme si jím vzájemnost. Neziskovkáři placení ze zahraničí drze hryžou náš chléb. Chléb pocházející ze sklizně z našich polí. Ať si ti ksindlové žerou to, co jim podstrčí zahraniční, západní páníček. Na náš chléb ať vůbec ani nesáhnou! Jen my, co jsme se nezpronevěřili naší zemi, můžeme jíst její plody. Lidé se vypořádali s ulhanými zrádci po svém. Při potkání se zdravíme pozdravem "dobrý den". Víme o sobě, víme, že náš chléb nám patří. Jenom nám, žádnému zrádci. Tu zrádcovskou sebranku si držíme na distanc. Nesmí na nás působit. Zhnusení lidé sounáležitost vyjadřují zatím touto formou. Díky vám všem, s nimiž jsme se cestou zdravili. Jste světlem do tmy našeho současného světa. Tak vám všem ještě jednou "Dobrý den!". ...Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Francie se začíná bránit islámu

Francie se začíná bránit islámu

Pozdě, řeknete. Ovšem. Ale ještě tak dva roky zpátky bych nevěřila, že Frantíci někdy prohlédnou. Že fakticky najdou koule na to se aspoň krapítek ohradit vůči pomalé, nicméně už poměrně pokročilé islamizaci, která v zemi Galského kohouta probíhá.

 Nechceme aktivistický Ústavní soud

Nechceme aktivistický Ústavní soud

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá.

Poslední domácí zprávy