• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

                Fantastická připomínka německé okupace Česko-Slovenska na ČT
Počet návštěv: 1365

Fantastická připomínka německé okupace Česko-Slovenska na ČT

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Pamětníci 15. března 1939 si jistě museli protírat oči jestli sní nebo bdí, když ve stejný den ale o 82 let později, sledovali, jak tuto událost zprezentovali pro naši veřejnost pracovníci zpravodajské redakce České televize.

„Je třeba, aby připomenutí té události bylo krátké a odvysílané jako vzpomínka na cosi ne příliš podstatného a významného, a jako takové to, prosím, zařaďte až na samý konec našeho pořadu Události“, řekl předseda uvedené redakce v přípravě na pojednácaný pořad svým podřízeným, jestli ovšem směrnice v tomto duchu nevzešla z ještě vyšších míst, třeba z českého Senátu, nebo z EU nebo něčeho stejně znamenitého.“A musíte to zobrazit jako cosi decentního a jemného, jako by šlo o krátkou vojenskou zdvořilostní návštěvu. A nejraději tu návštěvu ani nezobrazujte. To znamená, že tam nechci žádné scény vojenských kolon, jak se valí do vesnic a měst, nesmí tam být příchod Hitlera na Pražský hrad, nic takového, prosím, nic drastického, coby na Německo či Němce mohlo vrhat špatné světlo. Toho se, prosím, střezte v prvé řadě, a dejte tam naopak něco, co by Němce, jako naše současné nejbližší spojence mohlo v očích současných českých lidí, hlavně mladých, pozvednout, co by v nich, když zrovna ne lásku, tak aspoň vlnu sympatií dokázalo vyburcovat. Hleďte, třeba sám příjezd prezidenta Háchy na Anhaltské nádraží v Berlíně, vždyť to byla velká sláva, vyhrazená jen význačným státníkům. Vojenská hudba hrála hymny, Hácha s kloboukem v ruce, jak se to patří,  vykonal přehlídku čestné roty SS, zkrátka atmosféra skoro jako na říšském stranickém sjezdu v Norimberku. Tak tohle, pánové a dámy, tam nacpěte.v míře nejvrchovatější, a jako bonbónek k tomu přidejte, jak mají dnes lidé v Československu Háchu rádi, jak pěkně o něm mluví lidé z Trhových svin, kde se Hácha narodil i jak pěknou bustu mu tam na rodný jeho domek pověsili“.
Pořad, o kterém je řeč, jsem dnes 15. března zhruba ve tři čtvtě na osm večer zhlédl a musím konstatovat, že vše v něm bylo dle pomyslných přikazů předsedy zpravodajské redakce ČT do puntíku vykonáno.
Lubomír Man
 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.03.2021 19:54

ČT neplní své povinnosti,dané statutem veřejnoprávní.To předvádí po celou dobu oné frašky,podporované Kalouskem ohledně dalšího směřování tohoto podvraťáckého a propagandistického subjektu.Od té doby nemá s televizí nic společného,kromě vybírání poplatků a oblbování občanů.Ta se měla zrušit už před lety,nebo se měla prodat do soukromých rukou.V žádném případě není veřejnoprávní,ale partajní hláska.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

16.03.2021 10:21

Cože ? Ani celodenní speciál na čtyřiadvacítce nebyl ? A taková příležitost osvětlit historii pohledem slouhů. V 21.století nás učí, že za válečné hrůzy a zvěrstva je zodpovědné Nacisticko. Nacisti, ale i naši a polští milí krajané se k nám rozhodně chovali s úctou a porozuměním. Tím, že nám rozuměli se nejvíce osvědčili v lázeňských zařízeních tzv. lágrech, kam nás přivezli v přepychových vagonech. Dobově se jim říkalo dobytčáky. Také tam o nás a ostatní Slovany dobře pečovali. Zdravotní péče byla příkladná, komu v hubě rezavěl zlatý zub, tomu ho opatrně vyloupli, ostatní vymlátili a bylo po starosti. Kdo se drbal, stáhli mu kůži na stínítka lampiček a dotyčný měl pokoj. Nebo takového Karla Hašlera otužovali v ledové tříšti tak dlouho až ztratil hlas i tep. Ranní rozdýchávání cyklonem B bylo také boží. A tak bych mohl pokračovat. Ostatně za příkladnou péči o nás, jim Dolfi udělil miliony vyznamenání. Tedy krom dětí a starců se dostalo na všechny. Na některé i dvakrát. A jak jsme se jim odvděčili ? Krajané museli jít do Nacisticka pěšky a ještě občas dostali bejkovcem. Ostatní hnali Rusové klusem. Hrůza, takové bezpráví. Na závěr jen drobnost. Neví někdo kde to Nacisticko je ? Rád bych se jim jménem těch bez mála 400 000 (!) umučených a zastřelených Čechoslováků omluvil. Věřím, že nevstanou z mrtvých a nenakopou mě do prdele.


 
Josef Andrle

Josef Andrle

16.03.2021 09:22

To mě u prolhané, fašistické žumpy ČT 1 nepřekvapuje, mají nařízeno nejmenovat Německo, to je jasné, kdyby ta vojska by Sovětská, to by vyřvávali 100 let. teď ticho. zamlčují fakta, pakáž že by nás, resp. naše rodiče vyhubili, je nabíledni, ani ten ksindl z televize by tu nebyl. 30 let tady probíhá vymývání mozků, manipulace s fakty, a lidé, hlavně mladí tomu věří, čumí celé dny do mobilů a odkývají vše. a těm zločinců z TV vše prochází. většina národa vymyté mozky. no jak to tu bude za 20,30 let?ani nechci domyslet.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...