• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Pane Babiši, v situaci v jaké jsme, může odmítnout Sputnik jen zločinec
Počet návštěv: 913

Pane Babiši, v situaci v jaké jsme, může odmítnout Sputnik jen zločinec

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Přestaňme si konečně věci nalhávat a berme je raději realisticky z horší stránky. Mnohokrát bylo opakováno, že vedle lockdownu je pro potírání covidu ještě více nenahraditelná masivní očkovací strategie.

Lockdown v situaci zřejmě nejvyšší epidemické zátěže na 1 milión obyvatel na světě  může na rozdíl od jara minulého roku pomoci jen omezeně. A my ty výsledky snad všichni vidíme. Abychom byli v podstatně větší pohodě a mohli začít uvolňovat, musel by počet nakažených za den poklesnout  pod tři tisíce. To je za současné situace bez masivního očkování prakticky do konce roku nesplnitelné.

Neřešme, co se zvoralo. Totálně selhala Evropská unie, o tom snad už nikdo u nás nediskutuje. Je možné, že jsme mohli objednat více západních vakcín. Ale to taky neřešme.  Nedostáváme ostatně ani ty objednané.

V Česku denně umírá kolem dvou set lidí. Máme největší úmrtnost na covid na 1 milión obyvatel na světě.

Sice lockdownujeme, ale to evidentně nestačí a stačit nebude.

Máme ovšem  unikátní postavení ze zemí EU, protože prezident Miloš Zeman se může kdykoliv  spojit s Putinem či čínským prezidentem. Kdyby se masivně připojil i premiér Babiš i místopředseda vlády Hamáček se zapojením Jaroslava Tvrdíka, jak to bylo na jaře, tak to tady máme.

Kvůli pitomým rouškám jsme dělali manévry a to se umíralo sporadicky.

Teď, když máme vizi zřejmě  nejvíce mrtvých, premiér odmítá vydat ministru zdravotnictví pokyn, aby zjednal výjimku a povolil očkování.

Všechno ohledně dodávek vakcín do budoucna jsou lži či pololži. V zásadě ani naši představitelé za to nemohou. Jsme ve světě, kde jako tehdy s rouškami nastal boj urvi, kde můžeš.

Ale my naše možnosti z geopolitické zbabělosti nevyužíváme.

A určitě by stačilo jen málo.

Že Blatný neměl být nikdy ministrem zdravotnictví, pane Babiši,  kromě Vás a pravicové opozice, ke které patří,  ví každý.

Ale vy, pane premiére,  jednáte proti zájmu národa.

Na jaře jste jednal jinak a ANO mělo 32%. Dnes jste za Piráty tuším s 20% a já se divím, že máte tak moc.

Přikázal  Vám v telefonátu ministr zahraničí Blinken, že musíte mimo jiné odmítnout Sputnik, protože požádat o pomoc Rusko a Čínu je zradou euroatlantického spojenectví?

Co Vám za to bylo slíbeno?

Jste přece podnikatel.

Po zločinu přichází trest, pane Babiši.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Oldřich Masunta

Oldřich Masunta

24.03.2021 23:24

Když se započítají i skrytá úmrtí a další, tak počet mrtvých na covid není 25 0000, ale až 50 000. A to pandemie bude ještě několik let trvat. Počet mrtvých mohl být podstatně nižší, když by se místo rozvolňování přijala odpovídající opatření, i když v té době by je mnoho lidí odmítalo. Hodně by však pomohl lék remdesivir. Ten ale Prymula zakázal prodávat i předepisovat. Osobně jsem si ho nechal získat z Polska. Padesát tablet na 8 dnů. A k tomu acylpirin. Léčil bych se jako Klaus.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.03.2021 19:06

Beru to realisticky z té horší stránky.Oficiální čísla nejsou směrodatná.Nyní se do kolonky smrt=covid započítává v podstatě každé úmrtí.Proto se pořád operuje s počty zemřelých a nakažených.Nelze to totiž nijak kontrolovat.Blatný se projevil jako blbec svým prohlášením v parlamentu a potvrzuje to denně.Jinak je článek podán formou,že Babiš může i za začátek světové války.Hejno poradců mu něco poradí a když to nevyjde,tak prohlásí,že to Babišovi říkali a že na jejich rady nedbal.Přitom používají systém pokus-omyl.K tomu se může připomenout postoj opozice.Ze západu nám vakcíny nepřijdou a z východu se nesmí používat.To už si pohlídáme.A pak unissono povykují,že za všechno může Babiš.Když mu komouši odmítli pomoci s vyhlášením dalšího nouzového stavu,tak honem přispěchala opozice svým souhlasem.Minulý týden prohlásil Blatný,že se situace lepší a dojde k postupnému uvolňování a za dva dny je všechno opačně.Čili jsou opatření vlády neúčinná a proto zbytečná.Zakázané jsou kadeřnické a holičské služby,ale politici a policajti jsou všichni nakrátko ostříhaní.Takže sami opatření nedodržují.Je to jen o velkém byznysu!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

24.03.2021 15:41

U.S. pushed Brazil to reject Russia’s Sputnik V vaccine, HHS report says
https://dailyamerica.com/u-s-pushed-brazil-to-reject-russias-sputnik-v-vaccine-hhs-report-says/

Sputnik je pravdepodobne nejlepsi vakcina na svete.

A nyni to nevyrcene. Nevim, jakou slepotou bohove ranili cesky narod. Pane Vyvadil, marxisticka doktrina je zrudna. Rusko NENI totoxne s komunismem. Chapete? NENI totozne s komunismem! Marxismus tam byl zavlecen ze zapadu. Marxisticka doktrina je zrudna!


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy