• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Čím víc zabitých živých dětských štítů, tím větší protiizraelská propaganda svoloče teroristického hnutí Hamas…
Počet návštěv: 2233

Čím víc zabitých živých dětských štítů, tím větší protiizraelská propaganda svoloče teroristického hnutí Hamas…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Rijád Málikí, šéf palestinské diplomacie, předal 25. června 2015 v sídle Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu dokumentaci, jež má posloužit ke stíhání za válečné zločiny spáchané v Pásmu Gazy vojáky židovského státu Izrael.

28. Červen, 2015 – 23:09

Foto: Břetislav Olšer

Foto: Břetislav Olšer

Rijád Málikí, šéf palestinské diplomacie, předal 25. června 2015 v sídle Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu dokumentaci, jež má posloužit ke stíhání za válečné zločiny spáchané v Pásmu Gazy vojáky židovského státu Izrael.

Je to tragikomická zvěst; Izraelci i Palestinci loni v Pásmu Gazy porušili mezinárodní právo a dopustili se válečných zločinů, uvedla vyšetřovací komise OSN, která zveřejnila svou zprávu o konfliktu. Izrael ale s komisí odmítl spolupracovat, protože ji považuje za předpojatou. Argumentoval mimo jiné tím, že její původní předseda William Schabas pracoval jako konzultant Organizace pro osvobození Palestiny, píší The New York Times.

Izrael je jediný členský stát OSN, jehož právo na existenci je neustále zpochybňováno. Ze 192 států OSN je proti Izraeli vyhlašováno nejvíc rezolucí. Proč je tedy lovecká sezóna neustále otevřená jenom na Izrael? Mohlo by to mít něco společného s tím, že jde o jedinou zemi s židovskou většinou obyvatel? Aby těch paradoxů nebylo málo, mezinárodní právní experti obviňují izraelskou armádu, čtěte nyní velmi pozorně, za přílišné varování civilních obyvatelů Gazy. Willy Stern z Vanderbilt Law School, v článku v Weekly Standard píše, že „právní horlivost“ izraelské armády nezastavila ani mezinárodní kritika. Klidně si válčete, ale s tou humanitou to nepřehánějte…

article_photo

Stern uvádí, jak Izraelci zahltili obyvatele Gazy množstvím tisíců telefonických hovorů, shozem letáků, zprávami v rádiu a televizi a voláním vlivným občanům, kterými chtěli obyvatele přimět k evakuaci a přitom tak i dávala nepříteli informace o svých akcích. „Je jasné, že velení armády šlo daleko za rámec mandátu požadovaného mezinárodním právem hovořícím o povinnosti zabránění civilním obětem,“ píše Stern a dodává, že organizace hlídající lidská práva tak mají vytržen touto „právní horlivostí“ z rukou největší argument údajné izraelské nelidskosti…

O co konkrétního se jedná? Před útokem obyvatele domu varuje telefonátem, poté stíhačka zasáhne střechu menší „varovnou“ bombou. Po čtvrt hodině je dům srovnán se zemí. Metoda má podle představitelů židovského státu pokud možno zabránit civilním obětem. Je slyšet rozhovor mezi Palestincem z Pásma Gazy a izraelským vojákem, který varuje, že na nedalekou budovu armáda za pět minut zaútočí. „Dobrý den, mluvíte hebrejsky? Jste v pořádku?“ ptá se na záznamu izraelský voják. „Chystáme se udeřit na budovu, která se nachází blízko vás.”

article_photo
article_photo

Na bojištích se našinec ocitá tak jednou, dvakrát, třikrát za svůj život… Snímky z Golanských výšin, kam mají už jen kousek teroristé Islámského státu..

OSN a Amnesty International bych s chutí řekl něco od plic za jejich pokrytectví, s nímž kritizují Izrael za jeho údajné “zločiny”; pomateně přirovnávají útoky Izraelců ke genocidě. Málo kdo si však chce připustit v rámci odvěkého antisemitismu, že izraelská armáda v době válek patří k těm nejhumánnějším na světě. Neznám žádnou takovou, jež by hlásila dělostřelecké či raketové útoky obyvatelům budov, které má v Pásmu Gazy za své cíle. Izraelské způsoby jsou velmi sofistikované a trpělivé; říkají tomu “pinzetová metoda”, kdy odpálí pouze místo, kde je ukryt prokazatelný terorista tak, aby okolí bylo co nejméně poškozeno. Palestinci v Pásmu Gazy nepracují, dostali od EU miliardu eur…

Navíc užívají způsob ve válkách nevídaný; telefony či megafony a letáky upozorní obyvatele, aby vyklidili onu část, která má být ostřelována. Jsou jedinou armádou na světě, která před svým útokem na nepřítele tento svůj záměr dopředu oznámí. Izrael také nikdy během své existence nezaútočil na Pásmo Gazy bez vyprovokování raketami, sebevražednými atentáty, únosy svých vojáků či stavbami pašeráckých tunelů. Soudní lidé musí být bezradní z cynismu, když jsou vojáci Izraele kritizování za přílišnou aktivitu při ohlašování svých útoků; když se přece válčí, tak se nehumanizuje, přitom čím víc zabitých dětí Palestinců, tím větší protiizraelská propaganda svoloče teroristického Hamasu, pro který je každé zabité dítě skvělým byznysem, jenž propaguje jejich “svatou válku” a dehonestuje Izrael… Čím tedy víc mrtvých dětí, tím líp pro Hamas, jenž využívá této lidské tragédie jako své trumfové eso.

article_photo

Minová pole chtějí baletní výkon po špičkách…

Byla by pro něho katastrofa; nebýt jeho raket, sebevražedných atentátů a pašeráckých tunelů, nebylo by jediné zabité dítě. Nad tím by měl popřemýšlet i belgický felčar, co prostě odmítl odjet do Antverp k ošetření židovské pacientky, jež si zlomila žebro. Jejímu synovi doporučil, aby ji poslal do Gazy. Ovšem, pokud by za ním přijel nějaký terorista Hamasu, neváhal by ani vteřinu s jeho ošetřením a oháněl by se přitom Hippokratovou přísahou… “Pošlete svoji matku na pár hodin do Gazy, tam ji to přestane bolet.” Odbyl sprostě Židovku. “Připomíná mi to události, které se v Evropě děly před 70 lety. Netušil jsem, že by se to mohlo znovu opakovat,” řekl vnuk Hershy Taffel. Izrael je též jedinou zemí odsouzenou letos na výročním shromáždění Světové zdravotnické organizace jako „porušovatele“ práv na zdraví.

Tento blábol byl vyřčen navzdory skutečnosti, že Izrael poskytuje prvotřídní lékařskou pomoc Syřanům zraněným v občanské válce v zemi a Palestincům žijících v Hamasem ovládaném Pásmu Gazy, že Izrael dosáhl jednoho z nejvyšších míst ve světovém žebříčku očekávaného dožití všech svých občanů – židovských i nežidovských stejně, že je vždy jedním prvních zdravotnických záchranářů při humanitárních krizích kdekoli na světě, od Haiti po Nepál, a že denně posouvá hranice medicíny pro každého, tedy něco, co nelze říci o většině jiných národů. Existuje vůbec stát Palestina…? Palestina a Izrael…

To vše navzdory tomu, že se Izraelci snaží zachraňovat Palestince. Třeba život 7měsíčního Odaje Al-Kafarny z Pásma Gazy zachránili lékaři v izraelské nemocnici, když mu provedli operaci srdce. Odaj měl otvor v srdci; jedna strana jeho srdce byla o přibližně třetinu větší, než měla být, a příliš se namáhala. Odajovu operaci umožnila skupina izraelských dětských chirurgů zvaná “Zachraňte dětské srdce” (Save a Child’s Heart), která už uzdravila více než 2.000 dětí s vrozenými srdečními vadami z 36 zemí, včetně Iráku, Jordánska, Súdánu a Palestinské správy. Čtyři izraelské rodiny z okolí Tel Avivu souhlasily s tím, aby orgány jejich zesnulých členů byly darovány potřebným Palestincům. Díky tomu byly při 15 transplantacích v 7 různých nemocnicích zachráněny životy 13 lidí.

article_photo

Může se hornický brigádník v dolech, deset let místo vojenské základní služby, cítit hrdinou mezi vojačkami na cestě k hranici s Pásmem Gaza,..?

Ovšem v Pásmu Gazy se však hraje především zrůdná hra; dnes mají v Hamasu nejdůležitější heslo dne: “Žádný mrtvé dítě nesmí přijít nazmar!” Proto právníkům i Hamasu vadí přílišná “právní horlivost“ Izraele; nejlíp by pro teroristy z Gazy bylo nahnal děti bez varování před hlavně izraelských vojáků, aby byli tím víc teroristé, vlastně bojovníci za svobodu Protektorátu Palestina, morálně silnější, podporováni médii… Pohled na budování milionářských pašeráckých tunelů v Pásmu Gazy…

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky UNRWA (United Nation Relief and Works Agency) provozuje na palestinských územích a v okolních zemích školy, nemocnice a další humanitární zařízení pro palestinské uprchlíky. Izraelská jednotka specializovaná na odkrývání tunelů v Pásmu Gazy byla vyslána na průzkum do nemocnice UNRWA v městě Khan Junisu s podezřením, že v nemocnici je maskován vstup do jednoho z tunelů; opravdu ho objevili, ale při pokusu o jeho otevření explodoval automatický nástražný systém, který způsobil zřícení části budovy, jejíž trosky usmrtily 3 vojáky.

article_photo

New York - OSN, kde se řeší protiizraelské rezoluce…

V Izraeli se nesmí mrtvé děti fotografovat ani filmovat, pokud to nedovolí jejich rodiče, u Palestinců je to naopak; nosí mrtvé děti po ulicích, aby tak zneuctili jejich pietu a ukázali, jak jsou Židé krvelační. Natáčejí je na videa, fotografují, aby byla reklama izraelské genocidy. A když není dost mrtvých vlastních dětí, jsou za ně na fotografiích vydávány děti z Egypta, Sýrie nebo Libanonu. A svět se pak děsí nad snímky zmasakrovaných dětí, které však byly doslova nahnány do největších bojů. Zcela vědomě je Hamas nechává chodit do škol a školek, kde má svá odpaliště raket, neevakuuje nemocnici ani mešitu, kde končí či začínají pašerácké tunely, nevystěhuje rodinu z bytu, na jehož balkoně má kulometné hnízdo.

article_photo

Byznys po arabsky…

Čím víc mrtvých dětí, tím má Hamas větší reklamu. Morbidní, ale krutě pravdivé. Zvláště když obětí Palestinců jdou do stovek, zatímco Izraelců jen do desítek. Lze věřit slzám matek, jimž zahynou jejich děti, když samy touží po mučednické dráze svých potomků; palestinské matky kvůli svobodě ochotně obětují své syny. K problematice používání lidských štítů Amnesty International píše: “Izrael tvrdí, že bojovníci Hamasu se usadili mezi civilním obyvatelstvem, z nichž tak vytvářejí “lidské štíty”. Využívání civilistů k zaštiťování bojovníků před útokem je sice válečný zločin, avšak podle mezinárodního humanitárního práva to nezbavuje druhou stranu povinnosti chránit civilní obyvatelstvo na straně nepřítele.” Jasná schizofrenie Amnesty International.

Co by asi řekli v Bruselu nebo v New Yorku po své zkušenosti z 11. září 2001, kdyby na tato měst dopadla byť jen jediná raketa. Navíc palestinští radikálové už používají místo kassámů nové rakety syrské výroby M-302, které létají až na vzdálenost 160 kilometrů. Pozval bych šéfa “lidskoprávní” Amnesty International Philipa Luthera nebo tajemníka OSN Pan Ki-muna, ať přijedou do Izraele a čekají, až poletí palestinské rakety, zazní siréna, aby pak stihli za dvě minuty doběhnout do protiraketového krytu. Ať na vlastní kůži pocítí paniku a hrůzu, kterou jsem zažil i já při svém pobytu v Tel Avivu a Jeruzalémě. Proč donorský dar, co se změní v dar Danajský v egyptském Tuzexu..?

article_photo

V nemocnici Hadassah v Jeruzalémě při sbírání materiálu pro román “Krev pod obojí”…

Žádná rezoluce Rady bezpečnosti proti dětským vojákům, resp. mučedníkům, žádná rezoluce proti Palestincům, i když na Izrael dopadlo během posledních tří let přes pět tisíc raket z Pásma Gazy. Marné bylo varování Židů. Pokud by dopadl jeden kassám na Brusel, byla by z toho mela. Ale židovský stát? Žádný problém. Dát mu pořádně do těla. Jo, když si naopak Židé dovolí zkrotit Palestince, co si nedají říct ani po tisícím napomenutí, je z toho v OSN poprask.

Izrael je na čele zemí, proti nimž vydala Rada bezpečnosti OSN nejvíc rezolucí. Ze 175 těch, které byly přijaty před rokem 1990, jich bylo 97 zaměřeno proti židovskému státu, ani jedna vůči Palestincům. Vskutku objektivní řešení Spojených národů, jejichž hlavním sponzorem jsou USA. Proto velkou nevoli vyvolala bestiální vražda tří izraelských studentů zejména vůči americkému ministru zahraničí Johnu Kerrymu, který v rámci neuskutečnitelnému míru s Palestinci přinutil Izrael propustit přes sto palestinských vrahů. John Kerry–profesionální “kazisvět”…

article_photo

U Zdi nářků - Západní zdi v Jeruzalémě…

Měl jsem možnost vidět v Gaze palestinské děti s replikami kalašnikovů či opásané naštěstí jen napodobeninami sebevražedných náloží. Velmi vlastenecké způsoby. Palestinští školáci se totiž přímo učí, jak střílet se samopaly, házet granáty a odpalovat výbušná zařízení. Je to součást programu, jež ministerstvo školství Hamasu vložilo do učebních plánů. Proto úředníci Hamasu přidali lekce ”Futuwwa” do školních učebních plánů už loni v září. Pro 37 tisíc palestinských hochů mezi 15 a 17 lety to znamená, že se musí vyškolit v novou generaci mužů pro boj s Izraelem. Ministr školství Mohamed Syam uvedl, že by se program Futuwwa mohl příští rok rozšířit i do dívčích škol. “Neprovádíme ve školách vojenský výcvik, jen šíříme informace,” tvrdí… Ismáíl Haníja, který je předsedou vlády Hamasu v Pásmu Gazy, řekl, že děti budou v této škole připravovány k “osvobození Palestiny”.

Inu, Futuwwa znamená Sufi, což je islámská ctnost, která má některé podobnosti s rytířskými činy. Je přirovnávána k Hitlerjugend; ne náhodou, bývalý imám islámské části Jeruzaléma Hadž Amína al-Husejní byl přítelem Hitlera a nesmiřitelným odpůrcem sionismu, jehož potomci vládnou jeruzalémským muslimům dodnes. Od třicátých let spolupracoval Husejní s nacistickým Německem. Setkal se s Hitlerem a plně podpořil jeho úsilí o „konečné řešení židovské otázky.“

Snímky Břetislav Olšer (9)

Izrael před soud do Haagu pro zločiny na palestinských dětech…?

Kdepak máme rozbombardované vesnice…? http://www.youtube.com/watch?v=o37GHxeRqGA&feature=player_embedded

V Pásmu Gaza se nelze chovat jako ministr Zaorálek, ale dívat se i jinde než po Potěmkinských vesnicích “udržovaných” zbořenišť… http://www.youtube.com/watch?v=QxaDmAyt84g&feature=player_embedded

Nelze vidět jen důsledek, ale hlavně příčinu…http://www.youtube.com/watch?v=70Oqo_wmuGo&feature=channe

http://ivocerman.blog.idnes.cz/c/304867/V-Gaze-nastaly-verejne-popravy-kolaborantu.html

http://haslinger.blog.idnes.cz/c/419910/Potvrzeno-Tri-izraelsti-vojaci-zemreli-v-objektu-OSN.html

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/343662-hamas-se-chlubi-videem-na-kterem-zabiji-izraelce.html

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy