• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Příměří v Sýrii doplní vláda národního porozumění; mírové snahy by poté měly završit volby
Počet návštěv: 6154

Kdyby Američané nezabili bin Ládina, mohl by třeba CIA opět pomoci vyhnat Rusko ze Sýrie...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

USA a Rusko se dohodly, že příměří v Sýrii začne platit v sobotu 27. února. Čeká se na konečné slovo prezidentů Spojených států a Ruska; bude se pokrytec Obama navážet do Putina, aby nezapomínal na Afghánistán, na CIA a Ládina...?

Příměří nezahrnuje radikální skupiny Islámský stát a frontu An-Nusra a útoky na ně budou pokračovat. Příměří má platit čtrnáct dní a pokud ho budou strany dodržovat, může být průběžně prodlužováno. Na 13. dubna 2016 jsou připraveny volby, v nichž se rozhodně o nové vládě, když zatím vytvoří Asad vládu národního porozumění. Hlas z nebes v pravý čas; ve světě je na pět milionů Syřanů v ghettech; mj. od Turecka, Libanon, Jordánsko a Irák. Boje mají zastavit jednotky syrské armády i opozičních skupin.

Milý Bašáre, nedá se nic dělat, jako že se John Kerry jmenuju, ale museli jsme včera vyklidit vaše velvyslanectví ve Washingtonu, tvoje paní manželka to jistě pochopí – přes tři roky vedeš v Sýrii válku; více než 140 tisíc zabitých lidí, deset tisíc dětí a další otrávení plynem. To víš, můj šéf potřebuje splatit prezidentskou reklamní kampaň a zbrojařskému podniku Boeing nabídl veletrh zbraní jako v Libyi, což už je pár roků a zbraně ve skladech rezivějí. Jistě to pochopíš, ale teď zanechejme chmur a dáme si něco k večeři, co říkáš na biftek, pořádně krvavý…?

Ovšem prezident Obama má zřejmě moc slabou historickou paměť; nyní v souvislosti se Sýrií bezostyšně lhal, když v jednom ze svých projevů varoval Rusko, aby nezapomínalo na Afghánistán. Na co nemají zapomínat, že tam SSSR bojovalo proti islamistům stejně jako dnes v Sýrii? Že mudžahedíny v Kábulu a okolí podporovaly USA, stejně jako dnes v Sýrii IS, resp. Turecko jako člen NATO...? Lze věřit podmínkám příměří? Další paralela s Afghánistánem. Možná to bylo již v dávné anabázi, když na konci roku 1979 se v Kremlu rozhodli, že je třeba sovětské vojáky poslat na pomoc spřízněné komunistické vládě v Afghánistánu. (Význam slova mudžahedín je „muslim, který bojuje ve svaté válce,“ znamená „ten, kdo se zasazuje o zachování a šíření hodnot, které ctí islám,“ přičemž toto úsilí může nabývat různých podob...)

V 80. letech minulého století získali afghánští mudžáhidi podporu mj. USA, Pákistánu, Saúdské Arábie a Spojeného království. Kromě potravin a dopravních prostředků poskytovali spojenci mudžáhidům i zbraně. Pro pokrytí pomoci nakupovali zbraně ve třetích zemích, mezi jiným i v Československu. CIA se také podílela na školení mudžahedínů v partyzánskému způsobu boje; dodávala jim i protiletadlové raketové komplety země-vzduch FIM-92 Stinger, které přispěly k vysokým ztrátám sovětských vrtulníků a dopravních letadel.

Invaze začala 25. prosince 1979, tedy po 35 letech od momentu, kdy Rusko začalo útok na teroristy v Sýrii. Pozdě bycha honit, ovšem kdyby Rusové v Kábulu zůstali, mohli by porazit nejen mudžahedíny, bojovníky svatého džihádu, ale i v roce 1994 vzniklé hnutí Tálibán a jeho Islámský emirát. Sověti však museli z Afghánistánu vycouvat a nové islámské síle v podobě Tálibánců se podařilo dobýt téměř 55 procent země téměř bez jediné bojové akce.

Prezident Obama měl jistě na mysli též paralelu Nadžibulláh – Asad, když v Kábulu se o  odchod sovětských vojáků přičinila CIA a Usámo bin Ládin se svojí Spojenými státy postavenou nedobytnou pevností Tora Bora. Jistě má v paměti, že s vládou USA a zejména s CIA v té době v boji proti Sovětům úzce spolupracovala Pákistánská koordinující zpravodajská služba ISI (Inter-Services Inteligence), nezaměňovat s IS, tedy Islámským státem, oficiálně s DAEŠ; samotný Pákistán pak zajišťoval logistiku a přesun mudžahedínů na bojiště.

Zapomněl Obama též asi, že Sověti bojovali proti mudžahedínům, z nichž vznikl Tálibán, potažmo dnešní Islámská stát. Kdyby před více než třiceti lety USA nechaly SSSR zničit kořeny terorismu, nebyl by nutný protiteroristický boj USA za účelem nenechat rezivět zbraně ve skladech, nebyly by dnes rovněž potíže s IS, ani s běženci. Ostatně, Obama si jistě vzpomene na své africké kořeny a život v největším islámském státu Indonésii…

Reprezentují dnes islamističtí rebelové ještě vůbec syrskou revoluci? Odpověď je ne… Každý útok, který oslabí Asadovu vládu, posílí Al-Kájdu. Nebo jak to shrnují pro Washington Post syrští liberální opozičníci: „Stále jsem proti Asadovu režimu, ale jeho svržení je nebezpečné. Islamisté a džihádisté nám ukradli naši revoluci,“ míní jeden, zatímco druhý dodává: „Pokud by režim padl dnes, přineslo by to jen ještě víc chaosu a krveprolití.“ A dodává, ať rozhodnou svobodné volby...

V Turecku je již na 2,5 milionu běženců, ale jen kolem 300 tisíc má místo v uprchlických táborech, ostatní bivakují pod mosty, v parcích a kde se dá... Nyní je před USA další palčivý problém; v Kongresu razantně převažují proti uprchlické hlasy nad rozhodnutím prezidenta Obamy přivítat desetitisíce vzdělaných a pro pracovní trh v USA přínosných uprchlíků. Nedávný poměr 289:137 otřásl všemi demokraty. Podle průzkumu agentury Reuters by na tyto výzvy mohli voliči slyšet, neboť 63 procent obyvatel USA se obává možného útoku na americkém území a cítí se ohroženější než po atentátu v cíli Bostonského maratónu.

A horký kandidát prezidentských voleb Donald Trump si též přihřál populistickou polívčičku; americký miliardář s teorií, že může jít o maskované teroristy. Jak dodal, údajně prý existují návrhy, aby USA v příštích letech přijaly celkem 200.000 uprchlíků, což označil za "nepředstavitelné". "Vojenské taktiky jsou velmi zajímavé. Mohlo by jít o jeden z největších taktických triků všech dob. Armáda o 200.000 mužích, možná," prohlásil Trump. "Jestliže bude příští rok na podzim zvolen prezidentem, donutí prý všechny syrské běžence, aby Spojené státy opustili. Za tato slova si od publika vysloužil vůbec nejbouřlivější potlesk za celý večer. "Pojedou zpátky. A když prohraju, myslím, že tady zůstanou," dodal.

Sovětští vojáci... Foto: Reuters...

A potíže Spojených států se množí; sedm amerických států (Alabama, Michigan, Texas, Arkansas, Indiana, Louisiana a Mississippi) se v reakci na útoky v Paříži a Turecku, kde byl jako útočící terorista identifikován Syřan, rozhodlo nepřijímat žádné syrské uprchlíky. Oznámili to republikánští guvernéři těchto států. Ministerstvo zahraničí USA přesto dalo na vědomí Kerryho moc a rozhodlo, že na plánu přijmout příští rok 10 tisíc syrských uprchlíků se nic nemění. „Tito uprchlíci jsou předmětem nejpřísnějších bezpečnostních kontrol,“ prohlásil mluvčí Mark Toner. Ovšem ouha; do toho v roce 2015 šílenec Syed Rizwan Farook, jenž pobýval předloni v Saúdské Arábii, patrně přece jen oklamal jednu z „nejpřísnějších bezpečnostních kontrol“, a podle americké police spolu se svou ženou zabil v San Bernardinu 14 lidí…

Po zuby ozbrojený pár byl při útoku v centru sociálních služeb rovněž vybaven dvěmi samonabíjecími útočnými puškami AR-15 a pistolemi. U sebe měli manželé 1500 nábojů a na místě útoku zanechal výbušné zařízení sestávající z tři trubkových bomb. Zatím není prokázáno, že šlo o teroristy, ale jde spíš jen o tajení důvodu teroristického masakru kvůli obavě z nepokojů obyvatel San Bernardina. Bomba měla být zřejmě odpálena na dálku, ale evidentně selhala. Všechny použité zbraně byly zakoupeny legálně v USA. Navíc republikány znepokojil další fakt, že výzvědné služby odhalily, jak džihádisté IS trénují řízení osobních letadel po vzoru atentátníků z 11. září 2001.

Radikálové z organizace Islámský stát se pilotování učí v Libyi. Podle listu Aš-Šark al-Avsat mají k dispozici nejméně jeden simulátor, který zřejmě pochází ze zahraničí. Džihádisté se učí pilotovat civilní letadla v okolí severolibyjského města Syrta; simulátor o velikosti malého automobilu umožňuje výuku startu a přistávání letadla, má radarovou obrazovku a komunikační zařízení umožňující kontakt s řídící věží. Islámský stát jej má k dispozici od října. Zpráva vyvolává znepokojení v souvislosti s teroristickými atentáty spáchanými v USA v roce 2001. Odhaduje se, že IS má v Libyi až tři tisíce lidí, kteří dostávají pokyny z center v Iráku a Sýrii… Obama-zloděj křičí, chyťte zloděje; Rusové prý zabíjejí civilisty, USA je vraždí doopravdy

Bloger Petr Fojtík měl identický pohled na děsivou afghánskou válku: …„Kábulská vláda od konce druhé světové války spolupracovala se sovětskými bolševiky v mnoha oblastech vědy, výzkumu i hospodářství. Sovětští geologové prováděli výzkumy obrovských nerostných nalezišť v Afghánistánu, pomáhali finančně i hospodářsky chudému, ale mladému a konečně nezávislému státu ve výstavbě infrastruktury, nemocnic i škol. V nemocnicích pracovali sovětští lékaři, ve školách učitelky i z Ukrajiny…. a samozřejmě afghánská armáda měla své sovětské poradce… A tak Spojené státy v rámci studené války „založily“ Tálibán. Za pomoci svých vojenských odborníků a tajných služeb začali finančně a vojensky podporovat opozici kábulské prosocialistické vlády – mudžahedíny…“

Sověti se ale nakonec museli stáhnout, následovala krvavá občanská válka, kterou vyhrálo fundamentalistické hnutí Tálibán, jež v roce 1996 vyhlásil na území Afghánistánu „plně islámský stát“ sunnitského směru. Byl to přesně ten Tálibán, proti němuž ve válce proti terorismu už USA ztratily tisíce svých vojáků. To by se nestalo, stejně jako atentáty z 11. září, kdyby Američané nechali Sověty porazit mudžahedíny. Wikipedie: …“Po odchodu sovětských vojsk tak v zemi zůstaly velké skupiny bojovníků, kteří byli velmi dobře USA vyzbrojeni a kvalitně vycvičeni v boji. S řadou z těchto mudžáhidů navázal Usáma bin Ládin kontakt a nabídl jim místo v nově vznikající ryze islámské organizaci Al-Kájda. Došlo tak kuriózně k situaci, kdy se americké zbraně obrátily proti Američanům a západní Evropě a dodnes jsou některé z nich součástí výzbroje arabských teroristů...“

Svět prostě globálně zdegeneroval a za vším nyní stojí žoldáci Al-Kajdy, které si najímají po hegemonii prahnoucí USA a NATO. Napřed vpadla vojska Sovětského svazu do Afghánistánu, aby sesadila samozvaného revolucionáře Háfizulláha Amína. A USA tam statečně pomáhal bin Ládin a jeho Al-Kájda – Základna v Pákistánu. Po dvou letech se mudžáhedinům podařilo uchytit na afghánském území. Jejich bojeschopnost byla umožněna materiální pomocí přicházející přes Pákistán z USA (americké protiletadlové střely Stinger byly klíčové v neutralizaci sovětských vzdušných sil), Íránu a Saúdské Arábie. Od roku 1986 se Sověti, vyčerpaní bojem s mudžáhediny, dostali do defenzivy. Přičinila se o to rovněž Al-Kájda v čele s bin Ládinem. Al-Káida měla být založena na konci 80. let 20. Století. Její počátky však sahají již do doby zahájení okupace Afghánistánu Sověty v roce 1979. Dnes je z ní v Sýrii nájemná organizace, najímající si muslimské žoldáky ve více než třiceti islámských zemích.

Celkem v Afghánistánu zahynulo 14 454 sovětských vojáků, dalších přes 35 000 jich bylo zraněno a zmrzačeno. Do války bylo celkem nasazeno 545 000 sovětských vojáků. Na afghánské straně si válka vyžádala kolem milionu obětí, přes pět milionů lidí uprchlo do Íránu a Pákistánu. Další ztráty na životech si po stažení sovětských vojsk vybral pokračující občanský konflikt, v němž sunnitské i šíitské frakce mudžáhidů bojovaly společně za sesazení prosovětského prezidenta Muhammada Nadžíbulláha. Po jeho odstranění v roce 1992 však obě skupiny začaly vést krvavou válku proti sobě.

A sofistikovaně vyprovokovaný boj USA proti terorismu po 11. září 2001 měl zelenou. Od roku 2003 byly severoafrické země jako Niger, Mali, Čad, Mauretánie a Alžírsko postupně absorbovány do Bushova tažení proti terorismu. USA o tyto země dlouho nejevily zájem, až do doby, kdy se tu ve velkém začal těžit uran a objevovat ropná naleziště. Proto svoji přítomnost zdůvodňovaly výskytem Al Kajdy, v reálu šlo o postavení na globálním výsluní za každou cenu a jakýmikoliv prostředky.

Kdo však seje vítr, sklízí bouři; islamističtí fanatici z organizace Boko Haram zavraždili za loňský rok víc lidí než Islámský stát. Celkem mají na svědomí vice než 6600 obětí. Skupina, která chce podobně jako Islámský stát založit chalífát, terorizuje hlavně Nigérii a okolní státy už pět let. Jen loni ve světě došlo k masivnímu nárůstu terorismu, zejména v Iráku, Sýrii a Nigérii. A to i přes to, že vlády celosvětově za boj s terorem utratily astronomických 117 miliard dolarů. Není na světě jiné instituce, jež by spotřebovávala tolik paliva pro tanky jako US Army…

Co by ale dělal Západ, kdyby zjistil, že má Rusko stejně jako USA na dvacet tajných věznic v Afghánistánu, v iráckém Abú Ghrajb, na Guantánamu, v Polsku, Pákistánu, Jordánsku a nejnověji i na Ukrajině, tedy všude tam mimo americkou jurisdikci, kde neplatí pokrytectví USA, že mučení je proti lidským právům… ? http://olser.blog.idnes.cz/c/484988/jak-se-tomas-halik-prelat-jeho-svatosti-monsignor-2-stupne-cvicil-v-usa-na-prezidenta.html

Čerstvá odpověď jediného racionálně uvažujícího světového politika: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/388174-odhodme-spory-a-vytvorme-jednotnou-pest-proti-terorismu-vyzval-putin.html?source=FBS

Inu, současné křehké příměří v Sýrii by měla doplnit vláda národního porozumění a tyto mírové snahy by poté měly završit volby; je v zájmu všech je, aby byly demokratické... Pokud však lze americko-saúdsko-turecké válečné machinace vůbec s nějakou demokracií spojit... 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

http://olser.blog.idnes.cz/c/481182/pane-rediteli-ct-proc-klamete-koncesionare-cina-neni-druhou-ale-prvni-ekonomikou-sveta.html

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Luboš Černý

Luboš Černý

26.02.2016 09:01

Kdo je větší magor. Přibyl nebo Olšer?


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

24.02.2016 09:34

Stále zapomínáme na zbrojní koncerny. Výroba zbraní je primárně určena k válce. V době míru se hovoří o obraně státu. V případě dvou znesvářených mocností o nutném odstrašení protivníka. Proto musel opět vzniknout bipolární svět. Úsilí USA rozpoutat konflikty bylo diktováno zájmy zbrojních koncernů. Válku v Evropě a notabene ruskou agresi vůči evropským státům, surovinově i nerostově vyrabovaným, zcela závislým na dodávkách těchto komodit z mimoevropského prostoru, nikdo nepředpokládal. Rusko sloužilo jako dodavetel a my jsme dodnes odběratelé. Z tohoto důvodu nikdo nezbrojil. Na zbrojní účely (armádu) šly zlomky peněz ze státních rozpočtů. I ty byly vyrabovány v předražených zakázkách a nákupech aušusu. Především pobaltské státy ignorovaly "ruskou hrozbu". A to se rozhodli USA politici dosazení zbrojními koncerny změnit. Využili destabilizace na Ukrajině a zaplatili si u tamních nacistických zločinců rozvrat na jihovýchodě této země. Byli tam úmyslně vyvražďováni po tisících civilisté ve městech, kde žili. Tato zvěrstva řízená z CIA byla a jsou dávána za vinu těm, kteří v této oblasti žijí a především Rusku. USA se podařilo zapálit oheň a zbrojní koncerny dnes díky této taktice dnes slaví vítězství. Rusko bylo chtíc nechtíc vmanevrováno do předem připravené hry. Jejím důsledkem jsou nové závody ve zbrojení. Na hrozbu útoku a vypuknutí války musí každý stát reagovat, i kdyby stokrát nechtěl. A tak mistři propagandy dosáhli svého cíle. Finanční prostředky, které mohly být využity jinak, půjdou na zbrojení. Zvýšený odbyt zbraní je cílovou metou pro zbrojaře. Po provokaci zinscenované CIA, se staly několikanásobné zisky zbrojařů realitou. Byli jsme všichni vtaženi do špinavé hry, včetně Číny. Na jejím vrcholu je klání nejmodernějších vojenských technologií. Zbrojaři mají vždy nutkání tyto technologie vyzkoušet v praxi. To zamená válečné konflikty a statisíce mrtvých ..... Jak tento vývoj pohnul s naší kmotrovskou scénou? Kmotři jednají takovým způsobem, jako za komunistů. Tehdy, jako členové KSČ a StB zabavovali majetky uprchlíků před sovětsku invazí a prodávali si mezi sebou majetky, vily ap. těchto emigrantů za hubičku. Kdo na ten podvod upozornil, byl nepřítel státu a kriminální živel, co to s námi nemyslel dobře. Takovým způsobem si zločinci tehdy kryli záda. Dnes jsou jejich aktivity naprosto totožné. Kdo poukáže na jejich zlodějny řádově ve stovkách miliard korun, je ruský špion, který rozvrací hodnoty, co tito megazloději pro naši vlast vykonali. Politika USA i v naší zemi vytvořila předpoklad, že viníci těchto rozkrádaček přesměrují pozornost amerických tajných služeb na ty z nás, kdo rozkryli činnost těchto mafií a nadělají z nás ruské agenty. Je předestřen stejný obraz nepřítele, jako za komunismu. Dělají se seznamy nepohodlných osob. Jediní správní hrdinové jsou ti, kteří tu rozkradli co mohli, ani poledne nedrželi. Ti se kvalifikovali na jedinou správnou oporu USA v naší zemi. Agenti USA z toho musí být nadšeni. Ae to nevadí, ůkol je splněn. Svět zbrojí a všude hrozí válka a destabilizace. Představitelé zbrojovek z toho musí být v sedmém nebi. Ono totiž stisknout spoušť zamená předtím si koupit zbraň a náboje. Rajská to hudba pro všechny, kdo s tím svinstvem kšeftují. ...Mějte se hezky.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy