• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Andrej Babiš se zachoval statečně…
Počet návštěv: 1735

Andrej Babiš se zachoval statečně…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

V dnešním vydání Britských listů vyšel dramatický vyznívající článek pod názvem: Babiš zakázal českému velvyslanectví v Maďarsku podepsat dopis na obranu komunity LGBT. Další dramatický podnadpis uvádí: Třicet velvyslanectví požaduje osvobození od násilí“ pro komunitu LGBT+ v Maďarsku.

A článek pokračuje : „Argentina, Austrálie, Rakousko, Belgie, Kanada, Chile, Kypr, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Irsko, Izrael, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Černá Hora, Nizozemsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko , Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Spojené království a Spojené státy podepsaly otevřený dopis, který byl zveřejněn v pondělí 19. července a vyjadřoval „plnou podporu členům LGBT+ komunity a jejich právům na rovnost a nediskriminaci, svobodu projevu a mírové shromažďování a osvobození od násilí“.

Dopis také konstatuje že„ dodržování právního státu a všeobecná lidská práva jsou základy, na nichž jsou postaveny demokratické státy“. Ambasády se nevyhnuly přímému vyjádření obav z opakovaných útoků na práva LGBT+ v Maďarsku ze strany předsedy vlády Viktora Orbána, od zákazu občanských partnerských svazků a adopcí dětí osobami stejného pohlaví až po zahájení právních pokusů o vymazání trans lidí.

Velvyslanectví píší: „Znepokojeni nedávným vývojem, který ohrožuje zásadu nediskriminace na základě sexuální orientace nebo genderové identity, podporujeme ve všech zemích kroky k zajištění rovnosti a důstojnosti všech lidí bez ohledu na jejich sexuální orientaci nebo genderovou identitu, a zdůrazňujeme nutnost, aby zvolení vedoucí politikové a vlády projevovali úctu k právům práv osob LGBT+ a chránily je. “

Dodala, že podpoří pochod Budapest Pride, oslavou jeho „role při prosazování rovného zacházení a společenského přijetí pro všechny osoby LGBT+ a přispíváním k vytvoření otevřenější, spravedlivější, inkluzivnější a rovnocennější společnosti. Bla bla..bla.

A článek konstatuje, že tím, že zákon prohlásil program LGBTQ za škodlivý pro děti, dehumaminzoval členy komunity LGBT a právně kodifikoval představu, že jejich samotná existence ohrožuje společnost.

Evropská komise uvedla, že maďarský zákaz „propagace“ otázek LGBT+ ve školách a médiích „porušuje lidskou důstojnost, svobodu projevu a informací, právo na respektování soukromého života“ a „právo na nediskriminaci“. Maďarsko bylo oficiálně vyzváno, aby problém „napravilo“ do dvou měsíců, a pokud tak neučiní, mohl by se případ dostat k Evropskému soudnímu dvoru, který může Maďarsku uložit značné finanční pokuty.

Ale:

Český premiér Andrej Babiš zakázal českému velvyslanectví tento dopis podepsat. Babiš uvedl, že Maďarsko a Česko jsou suverénní země: „Nevím, proč bychom se měli vměšovat do maďarských zákonů“.

Budiž především konstatováno, že tento paličský listy nepodpořily i další země V4, tedy nejen Česká republika.

A má to logiku.

V České republice zcela určitě žádný politik nevysílá homofóbní názory a nepodporuje ani rasismus.

To ovšem neznamená, že s narůstajícím údivem většina z nás reaguje na hyperbolickou a neadekvádní pozornost věnovanou tu otázce LGBT+ osob, či nově převrácené teorie systémového protičernošského rasismu, která vede k diskriminaci naopak bílé populace, navíc silně umocněné kombinací nucení k neanglosasů k teatrálnímu poklekávání následně ovšem doprovázené snad největšími rasistickými útoky na vlastní hráče jiné barvy…

Autoři Britských listů jsou jako celek myšlenkově zcela mimo realitu normálně uvažujícího čtenáře. Sice žádají o příspěvky, ale kdo by jim je dával, když uvažují jako šílení „elfové“ o jejichž duševním stavu lze s úspěchem pochybovat.

To, že v USA a západní Evropě se vede čím dál pro nás nesrozumitelnější kulturní boj neznamená, že ho my rozumní obyvatelé vyvážené střední Evropy musíme vést také. Máme svou historii a svůj rozum. A i míra naší trpělivosti by mohla přetéct.

Uprostřed davové psychózy se Andrej Babiš se zachoval statečně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
miro miro

miro miro

22.07.2021 16:57

Jediná věc která přibrzdí ev.zastaví nesmysly u nás produkované debilblokem je urychlené přijetí zákona ne "vykastrovaného"o referendu, politikům se dala téměř neomezená moc a podívejte se na ty nesmysly které produkuji. Ať lid této země rozhodnou jakým směrem se budeme ubírat, jestli máme zůstat v NATO, EU,jestli potřebujeme senát,neziskovky,daňové výjimky,sňatky buzerantů,výhody cikánům....... to by se ušetřilo peněz ! Kladu si otázku -proč to nejde, co proto udělat aby to šlo ?!


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

22.07.2021 12:32

Já bych premiéra nepřeceňoval.Stačí 30000 obětí koronaviru a stomiliardové stráty jaderného programu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.07.2021 09:48

To se určitě líbit nebude našim "demokratům".Ti jen plní rozkazy ze zahraničí a klidně jdou proti potřebám národu kvůli svému osobnímu prospěchu.Jenže budou na výši pouze do té doby,než se situace změní ať na jednu či druhou stranu.V případě vítězství čtvrté říše už nebudou potřeba a v případě vítězství opačného spektra půjdou od válu také.Jejich budoucnost je temná,ale oni jsou přesvědčeni o odměně za svou snahu.Asi neví,co řekl Winston Churchil:jakákoli nádherná je strategie,občas by ses měl ohlédnout,jaké jsou jejich výsledky.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...