• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Babiš proti Bartošovi? No to bude řežba…
Počet návštěv: 835

Babiš proti Bartošovi? No to bude řežba…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Andrej Babiš se zdá vzal námět prezidenta Zemana za svůj a rozhodl se kandidovat v Ústeckém kraji proti Ivanu Bartošovi. Skvělé. Piráti a Babišovo ANO představují dva nesmiřitelné světy, které se zde politicky sváří a kdy vítězství jednoho vylučuje vítězství druhého.

Babišovo ANO reprezentuje pragmatický  sociálně-ekonomicko  a zejména především kulturně civilizačně český tradiční svět směřující na přirozeně konzervativní voliče, běžné zaměstnance, důchodce, tradiční podnikatele, živnostníky, pro které je zpravidla muž mužem a žena ženou a i sex není obohacován neobvyklými úchylkami všemi směry. Vztah k Evropské unii, která v současné etapě uplatňuje až hysterické kvílení ve věci sexuálních menšin, stejně jako k Zelenému údělu, který je pojat v nám známém heslu Porušíme větru dešti je umírněný zčásti i odevzdaný pocitem, co naděláme, ale celkově je oproti Pirátům i přes narůstající kritiku mnohých excesů EU pro mnohé ještě přijatelný.

Piráti jsou přesným opakem toho, co  ANO neztělesňuje. Jsou vrcholem českého progresivistického vidění světa, podporující insitucionalizaci  soužití a vyžití různých sexuálních kombinací včetně aktivismu typu  Chceš prcat? kterým se nedávno zviditelnila europoslankyně a bývalá předsedkyně Evropské pirátské strany Markéta Gregorová. Ve vztahu k EU jsou stoupenci zavržení čehokoliv, co brzdí revoluční aktivity pro mnohé z nás šíleného Evropského parlamentu, včetně omezení práv Evropské rady, která sestává  z hlav vlád a prezidentů EU. V oblasti Zeleného údělu tam, kde se česká většina děsí, zda to nepřinese zdražení komodit, elektřiny, europoslanec a současný předseda Evropské pirátské strany Mikuláš Peksa  se svým platem  175 000  Kč čistého měsíčně pokládá program za málo ambiciózní  a je třeba rozhodně přitvrdit.

Jsou samozřejmě i jiné otázky, se kterými se  Babiš či Bartoš, oba pretendenti na budoucího premiéra budou muset poprat.

Nelze například vyloučit, že úderem 1.9. 2021 bude podána obžaloba na Andreje Babiše pro  akci  Čapí hnízdo, což by mělo být vyvrcholením snah Pirátů na likvidaci jednoho jejich nepřítele číslo 1.

Ale otevřeně řečeno: Proč ne. Do konání voleb maximálně proběhne jedno stání a po volbách by se Andrej Babiš mohl opětovně i díky tomuto stíhání stát znovu premiérem a uvidíme co bude.

Ať tak či onak. Nemyslel jsem si, že půjdu volit. Ale pokud Andrej Babiš nedostane další fázi politické nepříčetnosti á la Vrbětice a  nejmenuje plk. Koudelku opětovně ředitelem BIS, uvažuji, že si dám v říjnu jednodenní výlet na Ústecko, abych odvolil.

V každém případě : Bravo, jak se Babiš rozhodl.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.07.2021 13:47

Rozdíl mezi Babišem a Bartošem je v tom,že jsou sice oba vysokoškolsky vzdělaní,ale Bartošovi chybí dostatek rozumu.Před lety něco prohlásí a před volbami to zapře.Oni to dělají více méně všichni,ale Bartoš je absolutní jednička ve lhaní.Ten zapře i svou účast na akci,kde byl vyfotografován.A o výrocích pirátů není třeba hovořit.Ačkoliv jsem ANO nikdy nevolili,právě kvůli Babišově národnosti,tak Bartoš v soutěži s ním nemá šanci.Piráty budou volit smažky za slib legalizace drog.To jim slibovali už před minulými volbami.Feťák se dá snadno ovládat.Budou je volit hlavně študentíci.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...