• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Kphp
Počet návštěv: 3676

Koho ti Rakušané zachraňují z Afghanistánu?

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Rakousko si protírá oči. Před pár dny prasklo něco, o čem se na oficiálním fóru nemluvilo ani šeptem. Něco léta tutlaného a  zametaného pod koberec. Něco, co podstatným způsobem mění pohled majority na afghánské migranty a důvody jejich ochrany.

V průběhu překotné záchrany rakouských občanů a jejich spolupracovníků z Afghánistánu, obsazovaného Talibanem, se totiž mimoděk prolátlo, že řada „pronásledovaných” afghánských uprchlíků, s azylem v Rakousku, jezdí do země svého původu na dovolenou. Nebo na návštěvu příbuzných. Na svatby, rodinné oslavy a tak. V současné době se jich tam stále nachází okolo třiceti. A oni nekompromisně žádají Rakouskou vládu, aby je dopravila zpět, do země jejich azylu a ochrany.

Výmluvný je příklad jednoho z nich, studenta z Vídně. Tento dnes (údajně) 24 letý mladík dorazil do Rakouska v památném roce 2015. Jako mladistvý uprchlík bez doprovodu. Klasický siroteček, kterému jde v rodné zemi o život. S azylem proto neměl problém. Získal tak i příjem a stipendium. Jestli měl nějaké kontakty s Afghánistánem a zda jej už dříve navštěvoval, není známo. Nicméně před zhruba 14 dny vyrazil do země svého původu. Aby navštívil matku a sestry, které v Kábulu bezproblémově žijí. Sirotek… V současnosti urguje všemi dostupnými kanály Rakousko, aby jej „zachránilo”. Obzvláště chucpe je jeho stížnost novinářům, že už poslal tolik mailů na rakouské ministerstvo zahraničí – a stále nic. Pořád čeká, a pancéřovaná limuzína s ozbrojenou ochrankou, která by jej dopravila k přímému letu do Vídně, nejede a nejede…

Michael Bauer z rakouských spolkových ozbrojených sil se brání nařčením sluníčkových novinářů, že by snad rakouská armáda pro podobné týpky nic nedělala. Podle jeho údajů už bylo repatriováno „76 rakouských občanů s afghánskými kořeny nebo osob, které potřebují ochranu a které uprchly z Afghánistánu a navštívily rodinu ve své vlasti”. Často za dramatických okolností a velkého rizika pro příslušníky rakouské armády.

Tenhle informační kamínek asi spustil lavinu. Která hrozí smést, u našich jižních sousedů, hráze politické korektnosti. Objevují se další a další zprávy, jak to s tím „pronásledováním ve vlasti” ve skutečnosti je. Například státní zástupce Christian Hubmer předal novinářům informace o právě vyšetřované skupině afghánských dealerů drog. Samí imigranti. Vyčůraní až na půdu. Jak svým příkladem doložil třeba šéf oné skupiny, který se přihlašoval různě po Rakousku, podle výše dávek. Až zakotvil ve Vídni, kde se platí nejvíce a kde má jeho byznys nelepší možnosti rozvoje. Jako držitel rakouského povolení k trvalému pobytu jezdil do rodného Afghánistánu opakovaně. Jak na dovolenou, tak i obchodně. Za producenty komodity, kterou obohacoval Vídeň.

A aby toho na nešťastné Rakušáky nebylo málo, vydala před zhruba měsícem Rakouská tisková agentura zprávu o zločinnosti Afghánců. Vyplývá z ní, ve stručnosti, že nic horšího než Afghánce, už si do země dovézt nemohli. Běžné trestné činy páchají 4 krát častěji, než rodilí Rakušané. Ovšem ve vraždách je předčí 10 krát, stejně jako v oboru znásilnění. Započítáme-li pak všechny trestné činy se sexuálním podtextem, přečíslí domorodé obyvatelstvo dokonce dvanáctinásobně. Ostatně, není se moc čemu divit. Ze zhruba 45 000 Afghánců, registrovaných v Rakousku, je neuvěřitelných 95% mužů.

Rakušané zuří. A jejich (pochopitelný) vztek by měl velice zajímat i nás. Nejen jako další, už asi tisící důkaz, že některé kultury jsou s tou naší, evropskou, naprosto neslučitelné. Ale i jako důvod k vážnému zamyšlení. Proč se nám teď snaží, někteří „vůdcové” EU, do Evropy narychlo natlačit právě Afghánce? Jako třeba předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která před pár dny vyzvala všechny členské státy EU, aby přijaly všechny Afghánce, kteří potřebují ochranu. Nebo premier Velké Británie, Boris Johnson, který nedávno oznámil, že jeho země přijme 20 000 Afghánců. S podtextem připojte se, holoto.

Tihle lidé, kteří čtou denní svodky tajných služeb, policie a nejrůznějších expertů, přece musí ještě lépe, než my, běžní občané, vědět, co to způsobí. A přesto, nebo právě proto…

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

29.08.2021 17:19

Proč dělat něco jednoduše ,když to jde složitě a na tom je postavena demokracie.Víte kolik darmožroutů je na emigraci zainteresováno výplatou státního zaměstnance? Stačí přeci zařídit pohodlný život v islámské zemi a basta.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.08.2021 12:32

Co vlastně chcete?Když se zachraňují "tlumočníci",je to špatně(pro neziskovky a jiné parazity typu politických partají) a když se nezachraňují,tak zase ječí neziskovky a sluníčkářští vítači migrantů!Tak je třeba v tom udělat pořádek.Vyhlásit referendum o přijímání muslimských migrantů,které bude závazné pro politické partaje jakéhokoliv zaměření.A při porušení vůle občanů pak existuje pouze jedna alternativa:zákaz činnosti takové partaje a osobní odpovědnost,tedy i trestní,jejich vedení za nedodržování vůle občanů.V takovém případě totiž politické partaje jsou řízeny ze zahraničí a národní zájmy jsou jim ukradené.Osobní trestní odpovědnost by podobné snahy,obejít vůli občanů,naprosto odstranila.To platí pro všechny,údajně demokratické státy,kde si politické partaje udělaly ze zrady svého národa ve prospěch někoho v dáli,svoji (ne)schválenou činnost.Tedy i pro naši republiku.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...