• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Éra Angely Merkelové se chýlí k závěrečnému debaklu
Počet návštěv: 704

Éra Angely Merkelové se chýlí k závěrečnému debaklu

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Není Němec jako Němec…Taková Božena Němcová… Kdo by si nevzpomenul na Skřivánky na niti… Ale ani není německý kancléř jako německá kancléřka…

Po výborných kancléřích Helmutu Schmidtovi (SPD), Helmutu Kohlovi (CDU-CSU) či Gerhardu Schrödera (SPD), kteří odmítali šroubování nenávisti k Rusku, ale naopak z hlediska Německa prosazovali vděčnou spolupráci, danou přínosem Ruska k jeho sjednocení, udržovali vyváženou a perspektivní energetické politiku s rozumným mixem jejích jednotlivých zdrojů, prosazovali zdrženlivý až kritickým přístup k islámské imigraci a islámu jako takovému a u nestora německých kancléřů, nejoblíbenějšího u německého obyvatelstva i médií Helmuta Schmidta i velmi kritickému pohledu k afghánskému dobrodružství, ukrajinskému euromajdanu a následnému protiruskému běsnění ukrajinských elit. Vzpomínám si na bonmot Schmidta, který na otázku Ukrajiny, coby potencionálního člena EU pronesl, že Ukrajina patří k Rusku a to, že je samostatná si vymyslel nějaký neznalý eurokomisař.

Pak přišla nová krev v podobě Angely Merkelové a tam kde kancléř Gerhard Schröder udatně po boku francouzského prezidenta Chiraca odmítl vylhanou a nelegitimní válku v Iráku, volala Merkelová prezidentu Bushovi mladšímu jako představitelka opozice a plně jej v této agresi podpořila. Rozmetala vše, co její předchůdci vytvořili, zhůvěřile se zpronevěřila i svému předchůdci Helmutu Kohlovi, který ji umetl cestu ke kancléřskému křeslu, když po té, co vyšly najevo jakési obálky, které měl rozdávat stranickým kandidátům na podporu kampaně, jej veřejně zavrhla.

Ale mstila se mu i po smrti, neboť na rozlučkové mši zabránila vystoupit s hlavním projevem Viktoru Orbánovi, jak si to Kohl přál.

Rozbila vše, co mohla a zanechává za sebou rozpolcenou Evropu.

Jen telegraficky : miliónová Willkommenpolitik syrských uprchlíků, které pozvala bez souhlasu ústavních orgánů Německa či orgánů EU doslova diktátorským způsobem, během jednoho televizního vstupu. Následné ad hoc řešení problému korupční dohodou s tureckým prezidentem Erdoganem, placením miliardového výpalného za zadržování těch, které pozvala. Náhlý zákaz jaderných elektráren a zavření dolů, ačkoliv v aktuálním měřítku nebyly a ještě nejsou k dispozici dostatečné náhradní energetické zdroje, přetvoření Ukrajiny v trvale zhroucený stát a rozbuškou pro politiku dobrého sousedství s největší zemí Evropy a jedinou evropskou geopolitickou supervelmocí Ruskem.

A když, již bez reálné perspektivy vyjela do Moskvy a místo, aby se rozloučila jako slušná ženská, chovala se jako štěkna, člověk si řekl, jak je dobře že končí.

Mimochodem, její chybné kroky se projevují i v prosazování naprosto nevhodných personálních návrhů. O Ursule von der Leien si řekněme až bude končit. Předpokládám, že skončí propadákem, tak jako skončila na německém ministerstvu obrany. Její kandidát na kancléře Laschet je od počátku pokládán za propadák. A když se ještě hlasitě řehonil při projevu německého prezidenta Steinmaiera k tragédii německých záplav, je odkaz Merkelové po zásluze uzavřen.

Éra Angely Merkelové se zdá se nezadržitelně chýlí ke konci a ještě před pár měsíci vysmívaná SPD má stále více naději na vítězství díky kompetentnímu kandidátovi Scholzovi se stále narůstající důvěrou a CDU-CSU odcházející do opozice za potupných podmínek.

Je dobré pro Německo, pro Evropu i pro svět, že se zbaví Merkelové a jejích klonů.

A svět se bude muset poučit, že to, pro co ji tak obdivoval, pro agresivní postoj proti Rusku, pro sluníčkářskou vítací politiku a pro nedomyšlené kroky v koncepční energetické politice, bylo ve skutečnosti hrubou chybou. A věci bude třeba jinak promyslet.

Němci, jen to CDU-CSU pěkně oslaďte…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.09.2021 11:28

Němcům jde primárně o ovládání Evropy a pozvání od Merkelové byl jen pokusný balonek,kam až může dojít.Vzhledem k reakci ostatních členů EU si uvědomila,že může jít velice daleko.Proto si začala pohrávat s myšlenkou na rozdělení migrantů do všech členských zemí EU a prošlo to také.Tak si uvědomila svou pozice lídra Evropy a začala s nátlakovými akcemi vůči těm,kdo nechtěli poslouchat její rozkazy,tlumočené Bruselí.A místo soudržnosti nastalo rozvolňování svazku EU,končící odchodem UK s tohoto spolku.A pokud si někdo všiml,tak do čela té neschopné EK je vždy určen germán,tedy podporovatel nadvlády Německa nad ostatní Evropou.Nyní sklízí ovoce její žádostivosti její partaj,CDU.Jen připomenu,že Merkel sama prohlásila,že ji budoucnost Evropy a SRN nezajímá,jak podotkla ve své aroganci a nadutost,že ona děti nemá.A pokud si všímate skutečného stavu,tak bezdětných je většina šéfů vlád západní části EU.Podle toho to řídí ve smyslu "po nás potopa"!


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...