• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Na ČSSD záleží, zda zvítězí Fiala s Bartošem a nebo Babiš s Hamáčkem
Počet návštěv: 586

Na ČSSD záleží, zda zvítězí Fiala s Bartošem a nebo Babiš s Hamáčkem

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

V koaličním způsobu vládnutí záleží na každém hlasu a na každé, byť sebemenší politické straně. Vláda ČSSD + ANO, která po roce 2017 se přeměnila na ANO + ČSSD + hlasy ad hoc stran za osm let své existence posunula sociální a ekonomický život Česka rozhodně dopředu a i když hlavní tón určoval samozřejmě premiér, bez ČSSD by se nic takového nepodařilo. Zejména v období 2017 -2021 v podstatě šlo o nejlevicovější vládu v historii České republiky a zvýšení životní úrovně zaměstnanců či důchodců je zřejmé.

To všechno se mi jeví tak jasné, že nechápu, že Jan Hamáček vede jakési pohřební či jiné zcestné řeči, které nepatří do arzenálu předsedy strany, který v dnešní realitě prostě je a bude dnešní opozicí vnímán jako přinejmenším protivník a kterého mimochodem koalice SPOLU tak děsivě koupala kvůli akci Vrbětice, že by pro něho neměla ani stopu pochopení a jeho politická role je jasně daná.

Jestliže již asi třikrát pronesl, že v případě porážky odejde z politiky, nikoho tím samozřejmě nezíská a možná i naštve. Stejně tak opakované úvahy, že ANO a ODS vedou koketerii na budoucí spolupráci jsou v podstatě jakýmsi házením flinty do žita.

Je vícero důvodů, proč ODS bude chtít držet partu s Piráty, i když mohou být pro některé funkcionáře neakceptovatelní. Jít náhle s Babišem by prostě mohlo znamenat vnitrostranický šok, když se proti němu osm let nenávistně vymezovali. Navíc s ANO nemohou získat křeslo premiéra a megalomanský sebestředný Fiala by ostrouhal, protože ANO bude mít stoprocentně více mandátů než koalice Spolu.

Prostě na takové blbiny by měl Jan Hamáček rychle zapomenout a, věnovat se ofenzivnímu boji aby získal co nejvíce hlasů voličů. Zatím si příliš výskat nemůže.

Jednotlivé průzkumy ukazují, že přítomnost či naopak nepřítomnost ČSSD ve Sněmovně zásadně mění možnou podobu budoucí vlády. A i když v nich ANO drtivě vede, vládu bez spojenců a zejména bez ČSSD nesestaví.

A Hamáček musí bojovat jako lev. Je stále je zapotřebí mnohé zlepšit a nepředávat žezlo zadarmo dnešní opozici. Bez ČSSD by pro většinu národa přišly temné roky.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.09.2021 19:17

Hamáček měl v první řadě skončit po debaklu v obecních volbách.Dnes už nic nezachrání,ani sebe.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

10.09.2021 09:46

Já bych k tomu uskupení nezapomněl přidat onu krásku za TOP 09-


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

10.09.2021 07:14

Mladí nezkušení svazáci jsou tragedií pro každou stranu. Počalo to nýmandem Sobotkou a druhý přibržděný neumětel to jen dorazí. Kdyby totiž měli jen špetku sebereflexe (problem je, že svazáci neví co to je) kajícně povolají Paroubka, MUDr.Davida ... vedle nich nechají růst populární politiky (Zimola) a omluví se jak to dorajtovali. No a pro voliče : úplmě stejně dopadne republika, pokud to do paže vezmou svazáci od Pirátů, nebo přerostlé choulostivé děti jako Fiala, nebo ten vykulenej chlapeček od STANu. (omlouvám se, jméno si nepamatuji)


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...