• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Ekoterorismus nabírá na síle a vysává všem peněženky
Počet návštěv: 915

Ekoterorismus nabírá na síle a vysává všem peněženky

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

 Ekologie je velmi ožehavé téma a hovoří se o ní neustále. Nejsem odpůrcem čistého životního prostředí, ale jsem toho názoru, že vše má mít své hranice a ekologie taktéž. Jsem toho názoru, že byznys s emisními povolenkami už došel někam, kde by vůbec neměl být a mění se v nástroj mocných ve smyslu odírání lidí doslova na dřeň. Ono totiž na základě prudkého růstu cen emisních povolenek bude zdražovat značně rychle všechno a nejvíce to bude odnášet koncový spotřebitel. Myslíte si, že taháním značných objemů peněz z kapes úplně obyčejných lidí dojde ke zlepšení stavu životního prostředí?? Pouze okrajově vážení, ale v zimě budeme mrznout.

Emisní povolenky jsou vlastně uhlíkovou daní, která se uvaluje na největší znečišťovatele životního prostředí. Nicméně majitelé podniků vyrábějících energie si s tímto moc hlavu lámat nemusí, neboť ať jsou emisní povolenky dražší, či levnější, tak jejich cena je promítnuta do cen pro koncového spotřebitele který je nucen to zaplatit, a majitelé podniků jsou vysmátí, neb jsou opět na svých. Zde je něco špatně nemyslíte??? Za těch skoro dvacet let fungování kšeftu s emisními povolenkami byli lidé na celém světě okradeny o biliony dolarů. Za ty peníze by musely být dávno elektrárny uhlíkově neutrální a dokonce pozlacené, ale nejsou. Jak je to možné??? Kam jdou ty peníze! Kdo ví?? Cesty peněz jsou nevyzpytatelné a někdy dosti tajemné. Běžný občan se pravdu nemá šanci dozvědět. Je to úplně stejný postup jako kdysi s azbestem, kdy muselo zemřít tisíce lidí než pravda vylezla na povrch. Lhali politici, lhali lékaři, lhali majitelé fabrik na výrobu azbestu a dokonce i komise uměle vytvořená pro kontrolu obchodu a použití azbestu. Trvalo to bezmála 80 let než se chudák pravda dostala do povědomí společnosti. Do té doby se azbest v klidu vyráběl a používal a lidé umírali jak o závod na rakovinu. Samozřejmě páni podnikatelé byli za vodou, ale že by někdo odškodnil oběti jejich podnikání-to ne. Dle mého soudu jsou emisní povolenky obdobný švindl.

    My máme emisní povolenky-to vše je sice hezké, ale chybí nám technologie a jiné zdroje energie, i když se o nich dávno ví a jejich využití bylo dávno navrženo. V tomto smyslu hovořím o vodíkové technologii, která je známa desítky let, avšak její použití je blokováno. Kdyby skutečně šlo tolik o ekologii, jak se nám mocní snaží namluvit a ne o prachy, tak už se dávno vodíkové technologie využívají v energetice, či jako palivo do spalovacích motorů automobilů. Jenže........! Vodíku je na planetě na tisíc let. Jeho úprava na palivo nevyjde nijak draho, což by z něho učinilo velmi levné palivo a v tu chvíli by se stalo mnoho produktů z ropy či zemního plynu neprodejnými a ropní magnáti by měli utrum. Navíc se jedná o téměř čisté technologie nezatěžující životní prostředí. Je mi s podivem, že o tomto ti zelení pošuci nehovoří. Víte o tom, že se dá vyrobit i kotel na vodík pro domácí vytápění??? Víte o tom, že si z obyčejné užitkové vody můžete pomocí elektrolýzy vyrábět vodík i sami??? Fakt-jde to. Při troše šikovnosti vám to bratr gůgl vygůglí a jeho sestra you tube ukáže i filmové záběry.

   Pro shora uvedené považuji zdražování emisních povolenek za švindl nemající obdoby a vlády považuji za sráče, když svým národům neříkají pravdu. Žádné zdražování energií by nemuselo být, kdyby mocní nehleděli jen a jen na svůj osobní profit a měli chuť něco málo udělat pro lidi. Toho se však asi nedočkáme!
Nebo dočkáme, ale to až v době kdy lidi dostanou rozum, pochopí a budou tak nasraní, že ten dav ani armáda nezastaví.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

12.09.2021 12:27

Kolik procent světa tvoří Evropa, která tento svět chce svými výmysly zachránit?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.09.2021 09:06

Celá ekologie v dnešním podání je pouze ohromný byznys pro určitou část populace.Právě,že jen pro určitou část.Ono je to lákavé,ale znamená to zredukovat počet obyvatel planety na rozumný počet a tím rozhodně není přes sedm miliard.Tady je zakopaný pes.Lidé se přemnožili a bohužel se nejvíce přemnožili ti,kteří žijí v Africe a v Asii.Tam je soustředěno více než 60% lidí a také tam mají největší potíže s obživou.A to nezachrání žádné uhlíkové povolenky a ani migrace do posledního víceméně soběstačného kontinentu.Jenom se zničí i ten a to bude konec druho Homo Sapiens.Co si občané nechají vnutit,to budou mít.A chtít bezuhlíkovou Evropu je nesmysl.Jak zaručí ti "ekoteroristé",aby se do Evropy nedostávaly emise odjinud,kde se žádné povolenky nedávají a ovzduší je od nich narušováno právě tou uhlíkovou nekázní.Nakonec na dodržení emisí není ani technologie.Ekologové mají z toho byznys a stejně v konečné fázi nic nemohou zlepšit.Celosvětově se to nedá prosadit a Evropa to nezachrání.Ta jen ekonomicky prodělá a udajný pracovní potenciál migrace je jenom zbožné přání,nebo vrcholná blbost.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...