• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Bez Babiše podle STEMU nikdo vládu nevytvoří
Počet návštěv: 690

Bez Babiše podle STEMU nikdo vládu nevytvoří

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Troufám si tvrdit, že celé voličstvo je rozděleno na dvě části, na odpor proti Babišovi na jedné straně a na odporu proti Bartošovi a Pirstanu vůbec. Je to generační, ale i kulturně civilizační střet.

Ty dvě části jsou ovšem bohudík nestejné a mění se. Jestliže před pár měsíci to vypadalo na dramatický nárůst ve prospěch dnešní opozice na čele s Pirstanem a mnohý normální nemarxistický a neprogresivistický volič viděl temna nad Českem.

Posledním průzkumy ukazovaly opět dramaticky rychlý nárůst ve prospěch hnutí ANO. Dvakrát to nastalo u Medianu a nyní až triumfálně  podle STEMU s 32%.

Koalice SPOLU + Pirstan by v žádném případě na vládu nedosáhlo, což je základní zjištění.

Naopak s větším či menším počtem mandátů by mohlo vytvořit koalici s Pirstanem, s koalicí Spolu, s SPD.

Bohužel není tam ČSSD. Přitom vláda Babiše a Hamáčka se může pochlubit skvělými výsledky možná nejlepšími, jaké v dané krizové situaci mohly být dosaženy.

Vždyť i to zvýšení platů v důsledku snížení daně z příjmu je tolik potřebným benefitem i pro ty méně úspěšné. Má sestra má plat cca 35 000 hrubého a získala tak 3 000 Kč. Samozřejmě, že bude volit Babiše.

Hysterie kvůli dluhu, kterou nám vnucuje opozice je trapná. Co by za to dalo Německo, Itálie, vlastně všechny země EU, kdyby byly tak málo zadlužené.

A ještě jeden logický psychologický moment.  Už jednou ČSSD za Sobotky doplatila na to, že ostře proti Babišovi vystupovala. No vystupovat pro lídrovi voleb, který má cca 6x větší podporu je nedomyšlené.

Takže. Nic není hotovo. I ty výsledky by mohli být lepší. Aby se mohlo o ČSSD mluvit jako o potencionálním koaličním partnerovi.

Držím palce.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.09.2021 15:49

Jsou to jen dedukce o výsledcích voleb.Zajíci se počítají až po honu,tedy po volbách.Statistiky a ankety jsou krásná věc,ale každý si tam najde něco dobrého pro seb.Stačí jen trochu manipulovat s čísly.Churchill to řekl dobře:věřím jen těm statistikám,které si sám zfalšuji.Že nebude ČSSD je jenom dobře.Socani musí přejít vnitřním obrodným procesem a najít takové lidi do čela,aby byli pro partaj přínosem.Hamáček jím v žádném případě není,ten partaji škodí.Měl odstoupit po prohraných obecních volbách a mohli ještě něco se svou pozicí udělat.Hamáček je lhář a ten není pravým lídrem partaje.V honbě za koryty se vzdálili svým voličům a budou muset hodně pracovat,aby se dostali zpět na výsluní,pokud se jim to vůbec ještě podaří.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...