• Sobota, 28. květen 2016
  • Svátek má Rukojmí Vilém

Vážení přátelé a kolegové, co myslíte, žádá si tato akce reakci? Z konference Kremlin Watch: Je třeba znepříjemnit pro-kremelským webům život!
Počet návštěv: 2923

Vážení přátelé a kolegové, co myslíte, žádá si tato akce reakci? Z konference Kremlin Watch: Je třeba znepříjemnit pro-kremelským webům život!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Dnes se v Poslanecké sněmovně konala konference think-tanku Evropské hodnoty a projektu Kremlin Watch o tom, jak bránit údajné pro-ruské propagandě, která se šíří českým, resp. evropským internetem. „Nečekaně“ se objevila zpráva o konání této akce i ve vysílání ČRo a ČT. Hlavní výsledek? Požadavek na zkomplikování života pro-kremelským webům.

Hlavní „osobnosti“ na této konferenci byli dle pozvánky poslanci Ivo Gabal (KDU-ČSL) a Helena Langšádlová (TOP09). Sekundovali pornoherec Jakub Janda – Evropské hodnoty a Jakub Kalenský – Stratcom, což je instituce Evropského parlamentu zaměřená mj. na boj s tzv. ruskou propagandou.

Na této konferenci jsem nebyl a ani jsem zatím nenašel nikoho, kdo tam přímo byl a předpokládám, že se tam dostaly je k pořadateli přátelské osoby. Že se časem objeví záznam je sice možné, ale odhaduji, že spíše nepravděpodobné. Avšak ono zatím stačí to, co Ivo Gabal pronesl v ČT.

Za hlavního nepřítele byly u nás označeny tzv pro-kremelské weby a internetem kolujeseznam 42 stránek sestavených slovenským demagogem Jurajem Smatanou, na kterém je mj. i náš web nwoo.org. Dříve byly tytéž weby označeny jako nebezpečné kvůli šíření konspiračních teorií.

Už v minulém roce prohlašovali někteří čeští poslanci (např. M. Němcová), převážně z ODS, TOP09 a KDU-ČSL po tom, že jsou tyto weby nebezpečné a volali po jejich zablokování. Zatím se nedělo kromě řečí v médiích prakticky nic. Avšak nyní prohlásil Ivo Gabal, že „konečně se tomuto problému věnuje potřebná pozornost“.

Rusko prý věnuje úsilí pomocí médií rozložit „západní svět“ a jeho hodnoty a získat podporu pro své aktivity ve světě.

To hlavní, co Ivo Gabal prohlásil, bylo to, že by se policie a výzvědné služby měly na weby šířící pro-kremelské postoje zaměřit, zjistit, kdo za nimi stojí, kdo je podporuje, jak jsou financované a začít jim „legálními nástroji“ znepříjemňovat život.

Jak to bude v praxi vypadat, se teprve ukáže, ale už nyní je jasné, že jsme zase o krok blíže totalitnímu systému, jenž se podobá se minulému režimu, který různými a často tvrdými způsoby potíral projevy nesouhlasu s fungováním státu a projevoval tak svou zločinnost a pokrytectví. Tenkrát se bojovalo proti imperialistické propagandě, dnes proti té „pro-kremelské“.

Ona proti-ruská propaganda je ve své podstatě stále stejná a omílá stále tytéž fráze, které jste mohli slyšet např. od Kalouska a Koláře v posledním vydání pořadu Máte slovo minulý týden ve čtvrtek. Je to úplně stejné i v dalších amerických a evropských mainstreamových médiích.

Zdá se, že informační válka, ve které se nacházíme, u nás vstoupila do další fáze. Kdo se stane obětí? Kdo přežije? Kdo zvítězí? Bude to Pravda?

Víte dobře, že je to i na vás.

Fčil, hrrrrrr na NĚ!

Zdroj: http://www.nwoo.org/2016/02/29/z-konference-kremliv-watch-je-treba-zneprijemnit-pro-kremelskym-webum-zivot/

S pozdravem

Jan Korál

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Krvavý ukrajinský Majdan je od svého prvopočátku jen lynčování policistů, střílení sniperů Pravého sektoru a banderovské strany Svoboda, masakrování civilistů v Oděse a mučení proruských vězňů z východu Ukrajiny...

Krvavý Majdan je jen lynčování policistů, střílení sniperů Pravého sektoru a banderovské strany Svoboda, masakrování civilistů v Oděse a mučení proruských vězňů z východu Ukrajiny...

Na Ukrajinu padá jedna jobovka za druhou; napřed Nizozemci nechtěli v hlasování ani slyšet, že by měl být Kyjev v EU, pak zase EU a OSN zvedly konečně hlas, že vyšetřování spálení a dobíjení čtyř desítek lidí v Oděse není nezávislé a zmocněnec OSN Christof Hines potvrdil, že důkazní materiály o masakru civilistů v Oděse byly zničeny... Proces vyšetřování označil za nesmyslně pomalý a úmyslně zdržovaný.

Ocenění pro prasečinec Klinika od Charty 77

Ocenění pro prasečinec Klinika od Charty 77

A cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost pro rok 2016 získává sociální centrum Klinika, aneb horda individuí, kteří nerespektují demokratická pavidla. Cena pro lidi, kteří respektují jen to, co se jim hodí. Realita 2016...

 

Po Hirošimě a Nagasaki byla na 61. místě i Praha v rámci amerického plánu

Po Hirošimě a Nagasaki byla na 61. místě i Praha v rámci amerického plánu "systematické destrukce" s použitím jaderných pum o síle až devět megatun; Obama se ale nestydí a za Hirošimu se neomluví...

Dvoudenní summit G7 se ode dneška koná v japonském turistickém středisku Ise-Šima, kde nechybí ani Barack Obama a další kmotři globální pašerácké mafie EU. Politici se vedle ekonomických otázek budou věnovat i čínské rozpínavosti a boji s terorismem. Při té příležitosti, když už jedná v G7, proč by tedy neušetřil na letecké cestě a jako první prezident USA na konci svého pobytu v Bílém domě nenavštívil Hirošimu, kde se však nemíní nikomu omlouvat, statisícům jadernou reakcí spálených civilistů; starců, žen a dětí už vůbec ne...

Poslední domácí zprávy