• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

   Čím se bude v zimě topit? Jak se bude vyrábět elektrická energie? Naroste nám rozhodnutím vlády silný kožich?
Počet návštěv: 1911

Čím se bude v zimě topit? Jak se bude vyrábět elektrická energie? Naroste nám rozhodnutím vlády silný kožich?

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Pamatuji doby, kdy byl metrák kvalitního hnědého ořechu za 12 korun. Pamatuji i doby, kdy jsme platili za el. energii v dvougeneračním domě 80 korun měsíčně. Mám tedy možnost porovnávat situaci dřívější s tou dnešní. Otázkou je, zda mi to někdo uvěří, či tento text dokonce někdo pochopí. Metrák zmiňovaného ořechu je dnes za 400 korun a za energie platím ve stejném domě dnes 7500 Kč. Je to sakra velký rozdíl a nedokáže ho eliminovat ani to, že se dnes vydělává více.

Problém je v tom, že lidé hodně zblbli a to především díky mediální masírce a své vlastní lenosti myslet, či nějak masivně protestovat proti nesmyslnostem. Doslova každý den jsme masírováni účelově zveličovaným problémem kvůli CO.2 a globálnímu oteplování. CO.2 byl doslova znásilněn skupinou jakýchsi zelených idiotů, kteří jsou přesvědčeni, že touto cestou spasí svět. Proto nám zakazují naftové motory, topit uhlím a nyní se mluví i o tom, že se zakáže i topit dřevem. WHO dokonce k těmto krokům vydala doporučení a jak je známo, tak mnohé vlády tato doporučení vnímají velmi vážně a rychle se snaží o jejich implementaci do legislativy a to bez ohledu na to, že neznají samotné jádro problému. Ono je to totiž takto jednodušší a dají se z toho vytřískat značné objemy peněz od obyčejných lidí. Proto je CO.2 doslova démonizován. Nicméně se jedná o další ze světových švindlů ve který mnoho lidí věří a jsou jak troubové ochotní za to ještě platit. Nutno si totiž uvědomit, že kapitalismus je ve stavu krize a potřebuje značné objemy peněz. Proto se vymýšlejí takovéto problémy. Ta doba boomu kapitalismu po pádu socialismu je totiž už dávno pryč.

    Nicméně k oteplování planety skutečně dochází-to jest pravda. Pouze však holá - neobsahující žádné detailní vysvětlení. Já se nyní pokusím nastínit vám problém globálního oteplování trochu z jiné strany o kterém se prakticky nehovoří, přičemž jde o věc zásadního charakteru. O CO.2 v tomto případě vůbec nejde. Jde o to, po čem chodíme, jezdíme, kde parkujeme, zda se dělá hluboká orba atp. Ano-je o zemi-o půdu. Zde tkví problém v oteplování. Půda jako taková se chová vlastně jako jakási houba. Houba, která nasává vodu a je schopna ji zadržovat. Tím, že vodu zadržuje následně vyvstává i její další funkce-ochlazuje a zvlhčuje klima na zemi. Jenže!!! Zkuste si jen tak pro orientaci spočítat o kolik % orné půdy jsme jen v rámci ČR přišli. To číslo není optimistické. Nyní to přepočítejme celoevropsky a následně celosvětově. To jsou miliony kilometrů čtverečných. Pakliže se vrátíme v čase o 50 let tak je to katastrofa, kterou způsobila hamižnost a blbost lidí, která je v současnosti maskována údajným problémem s CO.2. Na celém světě bylo za posledních 50 let postaveno obrovské množství staveb a infrastruktury avšak tyto stavby mají za následek to, že v těchto místech je zničena možnost absorpce vody půdou a je následně zničena funkce půdy na ochlazování a zvlhčování klimatu. To se někde prostě projevit musí. Navíc ony stavby absorbují sluneční záření a s ním i teplo, které je následně předáváno do prostoru. Proto je ve městech teplota třeba i o 3 stupně vyšší než v okolí města a tento fenomén neustále roste. Stavby sluneční záření neodrážejí, ale pohlcují, čímž se ohřívají a okolní prostor s nimi.

    Dalším faktorem je intenzifikace zemědělské výroby, která se žene za hlavními cíli jako je zisk, minimalizace pracovních sil a co nejnižší výrobní náklady. To se zemědělstvím line jako červená nit. Má to však kruté následky v hospodaření s půdou a její ochraně. Technika vyrážející do polí je těžší a těžší, čehož následkem je značné utužování půdy a poškození transpiračních proudů a půdních porů. Po utužené půdě voda rychle odtéká pryč, neboť půda ztrácí svou nasákavost. Proto zemědělce tak trápí sucha. Za povšimnutí stojí i fakt, že hluboká orba se dělá jen málokdy, protože to stojí naftu a ne málo, ale nikdo se nezaobírá tím, že voda při jarním tání odteče po povrchu a nevsakuje, čehož je právě příčinou absence klasické orby. Proto je půda tak suchá a neplní svou základní funkci. Vodu nezadržuje a klima neochlazuje. Těmito zemědělskými postupy se půda také mění v generátor tepla, což pro klima není žádoucí. To však ty naše vládní kedlubny jaksi nezajímá, přičemž už za těch takzvaně zlých komunistů se problém utužování půdy řešil a také proto nebyla JZD kupována sic výkonná, ale extrémně těžká technika. Oni dobře věděli, že se tímto půdní fond ničí a že by to mělo dalekosáhlé důsledky. Po takzvaném sametu to nikoho už nezajímalo a každý se hnal jen za ziskem. Plody této idiocie nyní sklízíme, ale raději je pravda zamlčována a lidem se vymývají mozky skrze CO.2, protože touto cestou lze z lidí vytahat prachy a pravdu není nutno říkat.

    Nemohu opomenout i další obor, který se zásadní měrou podílí na oteplování planety. Tím oborem je lesnictví. Zde bych si dovolil říci, že jde o katastrofu. Odlesňování krajiny je pitomost jak hrom. Jenže developeři potřebují nová území, je potřeba stavět a prodávat lidem předražené byty. Tento byznys má větší sílu, než cokoliv jiného-tak stromy pryč. Navíc hospodaření samotných lesnických společností také nenese známky nějak velkého rozumu. Viz kůrovcová kalamita. Já osobně jsem přesvědčen, že kůrovcová kalamita byla vyvolána záměrně a to s jasným cílem-masivní těžba a velký byznys. Je totiž pravděpodobné, že by lidé mohli protestovat, kdyby se vykácely zdravé lesy. Kůrovec byl tedy požehnáním, neboť ten otevřel dveře k masivní těžbě dřeva a jeho prodejům do zahraničí. Byla udělána z nouze ctnost, ale já jsem přesvědčen, že šlo o globální švindl.  Svým způsobem to dokazuje i fakt, že před kůrovcovou kalamitou nebo chcete li cca před 10-15 lety jste o feromonový lapák na kůrovce nenarazili, ale dnes jsou lapáků plné vytěžené holiny. No není to absurdní?? Nicméně odlesněná krajina opět ztrácí funkci vázání vody a opět funguje jako absorbér slunečního záření, čímž se neúměrně zahřívá povrch, jenž tuto teplotu následně předává do ovzduší. Ani snad nebudu hovořit o devastaci podrostu a půdy po řádění harvestorů. Nikoho ani nenapadne tyto škody napravit a přitom to lze, avšak stojí to peníze. Ti zlí komunisté těžili v lesích ručně pilami, stahovalo se koňmi a lesní traktory byly o polovinu lehčí. Oni dobře věděli proč to tak dělají.

    Pro shora uvedené v žádném případě nevěřím tvrzením WHO, či EU, že za vše je vinen CO.2. Není to pravda. Je to jen navléknuto tak, aby lidé platili jak mourovatí a to v celé Evropě. Odstavení jaderných zdrojů v západní Evropě byla taky kravina a zaplatíme to všichni. Plánuje se i zákaz topení zemním plynem-kam jsme to došli??? Lidé za změny vytápění už utratili miliardy a stále vy tam nahoře nemáte dost?? Dříve se topilo jen uhlím a dřevem a žádný fenomén globálního oteplování nebyl a to se skutečně těmito palivy topilo všude. Po roce 1990 byli lidé nalákáni na topení elektřinou, pak byli lákáni na plyn, nyní na soláry a tepelná čerpadla. Co bude příště??? Budeme si u prdele prdy zapalovat??? Každého toho zeleného aktivistu patří nakopat do pr....! A vy politici přestaňte lhát.

    Proč do toho tahám politiky? Politika je hrou o peníze, ale ne o jejich peníze, ale o vaše milí spoluobčané. Uvědomte si to. Než aby řekli ty krysy pravdu, tak raději obviní Putina a Rusko jako se tomu stalo nedávno, že prý Rusko nedodává tolik plynu kolik by mělo, ale západní Evropa prý o Ruský plyn nestojí. I to šroubuje ceny ropy, plynu a energií nahoru. Bohužel jsou to zase mainsteamové lži, neboť kdyby Rusko zavřelo kohoutky s plynem a ropou, tak v zimě zmrzneme. Evropa je na těchto komoditách z Ruska životně závislá. Prezident Putin to navíc ve svém projevu řekl jasně. Do Evropy nyní dodáváme méně plynu než je obvyklé a to z toho důvodu, že je očekávána tvrdá zima a my nemáme plné zásobníky. Tedy pamatuje na svůj národ, aby v zimě nemrzli, což má dozajista logické opodstatnění, které však západ nerad akceptuje, ale bude muset! Kroky prezidenta Putina jsou správné a takto by se měla zachovat i Česká vláda a popřípadě ČEZ. Tedy pro České občany energie tolik nezdražovat a využívat ji místo exportu doma, kde byla i vyrobena. A že ji chtějí Němci??? Jen to, co bude navíc, co doma nevyužijeme a hezky za světové ceny protože oni s námi nejednají lépe! Tedy asi tak.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Bimbo Zeman

Bimbo Zeman

01.10.2021 11:50

Číst Rambouska je vždycky zábavná dopolední půlhodinka. Bavič nezklame. Komentáře bývalého kamioňáka Majevského jakbysmet.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.09.2021 21:32

Současnou politiku změnit nelze.Dokud budeme svázáni se čtvrtou říší německého státu,tak se nic nezmění.Nesamostatný stát,potažmo kolonie,se nikdy nemůže zabývat svými problémy,rozhodují jiní za hranicemi.Tak si to zařídilo 200 zkorumpovaných šmejdů ve žvanírně,jíž se říká parlament.Pokud to tak národ nechá,tak na tom bude jen hůř.Babiš to nezachrání.Za vpuštění vysoce inteligentních migrantů dostane dotace a my máme vystaráno.Není partaj,která by měla skutečný zájem o národ!


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

24.09.2021 20:37

To vše je pravda ,ale jak změnit současnou politiku? Havel Klaus tandem otevřel dveře zahraničním investicím a tím jsme se stali vazalskou zemí ovládanou z.e zahraničí ,proto jsou zde dvě silná uskupení demo zločinců. Sice se ANO tváří jako spasitel ,ale je to stejná promiskuitní fena.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy