• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Jakou informaci lze vytěžit z causy Pandora Papers?
Počet návštěv: 1774

Jakou informaci lze vytěžit z causy Pandora Papers?

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Neříkejte, že na vás Babišova nová „causa”, Pandora Papers, už odněkud nevybafla. Tomu se nedá uniknout… Ale nebojte se. Opravdu nemá cenu se tu rozepisovat o zoufalství Demobloku a jemu nakloněných novinářů, že vytahují už i takové pradávné marginálie. Ani o matláckém mediálním provedení akce, kdy už druhý den po bombastickém úvodu, začínají uvážlivější média couvat. Ne. Pojďme se raději na celou věc podívat z úplně jiného úhlu. Třeba tak získáme nějaké zajímavé informace, jak o Babišovi, tak i o jeho nepřátelích.

Přidržme se klasického, detektivkového „cui bono” a začněme tím, že se podíváme, kdo to celé vytáhl. Objevíme České centrum pro investigativní žurnalistiku. A v jeho čele jistou Pavlu Holcovou. To je osoba, která v naší kotlině causu Pandora Papers rozmázla. Před založením Centra, investigace.cz, pracovala šest let v organizaci Člověk v tísni. Čímž je řečeno prakticky vše. Ale přece jen, malé doplnění. V  listopadu 2016 ji Financial Times vybraly mezi sto tak zvaných New Europe changemakers. A to,  jakou „změnu” Evropy  globalisté (jejichž hlásnou troubou jsou Financial Times) prosazují, to po už roce 2015 došlo i hluchoněmému slepci.

U takové společnosti, jakou je České centrum pro investigativní žurnalistiku, nás pak nemůže  překvapit, že mezi sponzory, na čestném místě, trůní Sorosův OSF. Najdete tu ovšem i další eurounijní, jakož i světové organizátory planetárního dobra. Zkrátka jde o globalisty řízenou vlivovou organizaci, jako z učebnice začínajícího operativce. Ale postupme dál. Ke zdroji oné informace. Ke spolku s krycím názvem ICIJ.

Jde o tak zvané Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů. Tvoří jej „nezisková redakce” a síť novinářů se sídlem, kde jinde, než ve Washingtonu, D.C. Na jejich titulní straně, pojednávající o aktuální cause Pandora Papers, se A.Babiš objevuje dokonce 2x. I s fotkou. Na rozdíl od chudáka bývalého britského premiéra, Tonyho Blaira, nebo od presidentů Afriky… Nikdo z „provinilců” tam není víc než jednou, jen Babiš 2x. Ale kvůli významu ČR v globálním měřítku to asi nebude.

Ještě zajímavější je ale pohled mezi sponzory a podporovatele spolku. To je přímo výkvět globální elity a jejích klubů. Najdeme tu Meryl Streep, Barbaru Streisand, Hollywoodský fond, Fordovu nadaci, Bay a Paul nadaci, Franklinovu nadaci, Wellspring, Luminate…. a samozřejmě, Sorosův OSF. Okolo nich pak spoustu krásných řečí, o občanské společnosti, udržitelném rozvoji, pozitivních změnách,  lidských právech a spravedlivém sociálním rozvoji pro všechny. Syrovou skutečnost, jako že třeba Fordova nadace je hlavním sponzorem New Green Dealu v USA, nebo že základním úkolem takové Luminate je tlačit a sponzorovat gender v USA i Evropě, byste však hledali marně.

Tak si to shrňme. Globálními médii právě cloumá causa Pandora Papers. A všechna ta hlavní média světa obzvláště zdůrazňují zlotřilost jakéhosi A. Babiše, premiéra globálně bezvýznamné země kdesi v Evropě (to je ten malý, západní poloostrov Asie). Celou tu dávno vyčichlou, 12 let starou „událost” vyšťourala jakási organizace, kterou skrzevá různé nadace živí, světe div se, podobní lidé, jakým patří ta média, která právě teď o Babišovi pohoršeně řvou.

Co z toho vyplývá? Babiš se musel opravdu hóódně znelíbit globalistům. Komu a jak šlápl na kuří oko, není pro nás v tuto chvíli podstatné. Důležitější je, že ti, které právem nenávidíme, protože ničí náš svět a náš způsob života, jdou teď po Babišovi, jak slepice po … Však víte. Takže, ač to může znít paradoxně, ocitli jsme se náhle s Babišem na stejné lodi. Už nebude moci kličkovat. V Bruselu tak a doma jinak. Už mu nepomůžou výmluvy a zdržování. Už mu zbýváme pouze my, lid ČR. Oni ho, globalisti, zkrátka zatlačili do našeho kouta! K Orbánovi, Okamurovi… Možná že i proti jeho vůli. Ale je teď v tom pytli s námi.

K čemu je nám to dobré? Inu, nadcházející volby budou svým způsobem referendem. Plebiscitem o globalismu. Jestli tu chceme multikulturu, gender, cenzuru… Jestli se chceme co nejrychleji rozpustit v „jednom lidstvu”, celosvětové světlehnědé, hloupé břečce bez národnosti, rodiny a pohlaví.  Anebo se postavíme na odpor.

Globálně organizované „vrtění psem” Pandora Papers nám tak říká, že volba Babiše už není přímo zlem. Ukazuje, že on byl v průběhu času dotlačen do pozice, kdy už mu jiný politický směr, než pro-národní nezbývá. A to ani po volbách. Protože další otočku by mu ti, co mají s Evropou jakési podivné plány, už neuvěřili.

Babiš ty volby vyhraje. A dostane tak první šanci sestavit vládu. Půjde hlavně o to, aby měl šanci tu vládu složit. Aby měl dost silný mandát a aby tu byla další síla, která ho podrží. A taky pohlídá. SPD a Trikolora.

Protože vláda té nedočkavé, natěšené bruselské agentury ( Pirstan, Spolu, Socani), by znamenala skok šipkou přímo.. no však víte kam. 

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
miro miro

miro miro

06.10.2021 14:54

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Dobre-odpoledne-pane-Bakalo-Dalo-to-praci-ale-mame-vas-Proti-Babisovi-jde-nepredstavitelna-sestava-mezinarodnich-podnikatelu-679344


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.10.2021 12:38

Zde se nejedná o nějakou Pavlu Holcovou.To je jedna z osob,která pro peníze a zisk prodá i svou desetiletou dceru do bordelu.Problémem je,že jsou tyto aktivity financovány kromě sorosklubu také z peněz daňových poplatníků.Občané by měli zvolit takové,kteří nebudou chtít zákonem financovat podobné spolky.Jen nevím,kde takové najít.Ani Okamurovi europoslanci se nestyděli zvednout ruku pro politickou úpravu historie.A nikdo jiný se ani verbálně proti této praxi nepostaví.Takže si užívejte svoje "moudré" rozhodnutí o vstupu do čtvrté německé říše.O co ve skutečnosti šlo se projevilo,až když byla většina Evropy v klubu.Pak se změnila pravidla hry Lisabonskou smlouvou,kterou násilně protlačil odesák Topolánek jen proto,aby se mohl pyšnit penisem ve společnosti jiných.Bez toho by ho mezi sebe nevzali.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

06.10.2021 10:52

Tento článek mne tak zaujal,že jsem se rozhodl ho zaslat na facebook svým přátelům.Nevím však, zda jim to bude doručeno.Mám pocit, že podobné články při přeposlání jsou cenzurované, nedoručované a nebo doručené se značným zpožděním, kdy již svým významem jsou minulostí.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...