• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Poznámky a postřehy k říjnovým volbám
Počet návštěv: 732

Poznámky a postřehy k říjnovým volbám

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Předvolební motto:  Všichni chtějí vaše dobro – nenechte si ho vzít!   Kdysi pohádky začínaly slovy: Bylo – nebylo…  A dnes? Když si mě zvolíte...

„Zásadní vadou každých voleb je, že často přinášejí překvapení. Proto je v našem království nepraktikujeme.“ (Nejmenovaný princ ze Saudské Arábie.)

 

Co nám přinesla Evropská unie?

Vymysleli cigarety bez nikotinu, kávu bez kofeinu, auta bez řidičů a letadla bez pilotů.  Ale vládu bez idiotů ne a ne. Takže je to na vás milí voliči…

 

Rozdíl mezi přímou a zastupitelskou demokracií je podobný jako jít na rande osobně nebo tam poslat svého zástupce…

 

Do politiky vstoupil, aby pomáhal lidem. Už v prvním volebním období pomohl bratrovi, synovi, strýčkovi, dvěma sestřenicím a dokonce i tchýni...

 

Předvolební hádanka:

Který kandidát se ve sněmovně narodil, vyrostl, odmaturoval, vystudoval práva, založil rodinu a chystá se v ní evidentně i zemřít?  (Hlavně se vyhnout obyčejné práci!)

Marek Benda.

 

Volební fígl:

Někdy je lepší vložit do urny politika než mu dát hlas!

 

Máme se na co těšit?

Koalice Pirátů a Starostů vládnoucí v Olomouckém kraji vypsala výběrové řízení pro orgány řídící krajské nemocnice. Jedním z kritérií je znalost programu stran.

V požadavcích na předsedu a člena představenstva organizace nakládající s veřejnými penězi vyžadují strany „názorovou shodu s programem koalice Piráti a Starostové“. V celkovém hodnocení má toto kritérium váhu 15 procent.

 

Krédo nejen před volbami:

Můžete ignorovat realitu, ale nemůžete ignorovat důsledky ignorování reality.

(Ayn Rand (1905-1982), rusko-americká spisovatelka a filosofka, vlastním jménem Alisa Zinověvna Rosenbaumová)

 

V blížících se volbách bychom neměli naletět těm, kteří budou jen planě slibovat (politické sliby se většinou neplní!), ale měli bychom uchazeče o naše hlasy posuzovat jako lidi. Dívejme se, zda kandidát na křeslo v Parlamentu umí logicky myslet, nežvaní fráze, řídí se fakty a rozumem a ne ideologií. Není hysterický či zaslepený a má rozumnou životní praxi a zkušenosti. Jeho obzor musí sahat dál, než ke dveřím stranického sekretariátu, řečnickému pultu na tiskových vystoupeních a k vlastnímu profilu na sociálních sítích. (Vlastimil Vondruška, komentátor)

 

Nestranný politik je člověk, který ještě nezjistil, z které strany to víc sype…

 

Francois-Marie Arouet, pozoruhodný muž, který si říkal Voltaire, jehož mnohé postřehy a soudy zůstaly nesmrtelné, prohlásil také toto:

„V životě potkáte dva druhy zlodějů. Obyčejného, běžného zloděje, který vám ukradne peníze, vaši náprsní tašku, hodinky, vašeho koně atd. 

Druhým typem je politický zloděj. Ten vás připraví o vaši budoucnost, o vaše sny, o vaše znalosti, ukradne vám váš výdělek, vaše vzdělání, vaše zdraví, zbaví vás síly a energie a nakonec i vašeho úsměvu.

Velký rozdíl mezi těmito dvěma druhy zlodějů spočívá v tom, že obyčejný zloděj si vybírá vás, aby vás připravil o to, co vám patří, zatímco politického zloděje, který vás pak připraví o všechnu vaši životní perspektivu, si vybíráte vy sami.

Další velký rozdíl (nikoli poslední) mezi nimi je ten, že běžný zloděj je obvykle policií stíhán, zatímco politický zloděj je obyčejně policií chráněn.“

 

Jak to bude fungovat za Pirátů:

Byl jednou jeden podnik a v něm čtyři zaměstnanci, kteří se jmenovali: Každý, Někdo, Kdokoliv a Nikdo.

Jednoho dne bylo třeba splnit důležitý úkol a Každý si byl jist, že to Někdo udělá. Mohl to udělat Kdokoliv, ale Nikdo to neudělal.

Někdo se rozzlobil, protože to přece byla práce pro Každého. Každý si myslel, že by to mohl udělat Kdokoliv, ale Nikdo si neuvědomil, že to Každý neudělá. Nakonec Každý obviňoval Někoho, že Nikdo neudělal to, co mohl udělat Kdokoliv.“

 

Z projevu předsedy vlády při příležitosti 1. výročí vítězství koalice Piráti/STAN v parlamentních volbách v říjnu 2021 a s podporou koalice SPOLU:

Vážení občané,

z důvodu neutěšené ekonomické situace po návratu epidemie covid-2022 a v důsledku rusko-ukrajinské války vyhlašujeme zvýšení daně z nemovitosti na 1% pořizovací ceny, zdanění úspor ve výši 30%, zákaz provozu uhelných elektráren a dieselových motorů, otevření hranic muslimským migrantům, zrušení české koruny a přijetí EURa k 1.1. 2023...

 

Jak dopadnou volby?

Jestli volby vyhraje Bartoš nebo Babiš je úplně jedno. „Vláda probruselských nadšenců nebo probruselských vazalů je to samé. Bude to katastrofa pro tuto zemi.“

(Vlastimil Tlustý, bývalý ministr financí za ODS)

 

Chcete si konečně zvolit skutečné „zástupce lidu“, kteří budou pracovat pro lepší budoucnost občanů a státu? Tak volte zrakem, sluchem, rozumem a srdcem!

 

Víte, jaký je rozdíl mezi psem a kočkou?

Pes má pána.

Kočka má personál.

Kdy (my, občané) přestaneme být personálem a staneme se pány svých psů ve vládě a v parlamentu??

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.10.2021 13:20

Volby v podstatě nic nezmění.Jedny zloděje vystřídají jiní zloději a bude se pokračovat dál.Nízká inteligence Čecháků nic nemůže a ani nechce měnit.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...