• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Volebni podvody
Počet návštěv: 1419

Volebni podvody

Ladislav Větvička Článek od Ladislav Větvička

V životě lidi to už tak chodi, že když se vam cosik nepodařilo, buch vam dava nove a nove přiležitosti, jak to překonat. Pokud to nepřekonate, bude vam to vracat furt dokola v ruznych obměnach.  

Mezi fungovanim člověka a fungovanim naroda neni z tohoto uhlu pohledu žaden rozdil. Pokud se narodu cosik nepovede, bude dřive nebo později postaveny před podobnu situaci, aby to mohl napravit. A bude se to opakovat tak dluho, dokud se mu to nepovede. Anebo ho to nezniči. Třeba susedni Němci robi tež dokola stejne chyby, že...

V předchozim blogu su popsane okamžiky, kdy nam byly nabizene možnosti reparatu za "nebojovani" na podzim roku 1938. Všechny okamžiky zme bohužel nejenom propasli, ale ještě se chlubime tym, že zme se nemohli branit nastupu komunystu, bo byli silnějši, nemohli zme se branit nastupu normalizace, bo to nešlo a cpeme děckam do hlav, že stači dva tydny cinkat kličama a nepřitel se da na utěk tajak křižaci před husitama.

Nevadi. Brzy budeme postaveni před dalši zlkušku, kdy se budeme muset rozhodnut mezi podvolenim nebo odporem proti zvuli.

Ještě je tu ale jedna věc, keru nam buch furt dokola dava zežrat a my furt a furt nejsme schopni odmitnut podvody, kere se opakuju snad před každyma volbama.

1990 Afera Bartončik: Začalo to hned při prvnich svobodnych volbach v roce 1990, kdy těsně před volbama, přes tzv. moratorium vystupil šef minysterstva vnitra a obvinil šefa ČSL ze spoluprace s StB. V te době se nerobily pruzkumy miněni tajak dneska, kdy si každa strana može kupit pruzkum. Tehdy podobny pruzkum mělo k dyspozici pravděpodobně enem OF a z něho vyplyvalo nebezpeči vysokych preferenci lidove strany a tym padem by OF neziskalo nadpolovični většinu. Lidova strana tak byla pravděpodobně velice važně poškozena, přesna čisla ovšem nejde dohledat. OF po tomto utoku nakonec ve Sněmovně lidu obdržela 53%, druzi komunysti 13% a lidovci skončili třeti s 8%.

1998 Afera Havel: Ku znovuzvoleni VH českym prezidentem chyběl jediny hlas, bylo třeba jednat. Shodou okolnosti to byl pravě hlas protikandydata Mirka Sladka, kery byl nedluho před volbu zavřeny do vazby za "nevhodne" vyroky proti sudetskym Němcum a nebylo mu dovolene hlasovat ani ve vazbě. Ve vazbě nakonec stravil 17 dnu za rok stary vyrok na jakesik demonstraci, že "Němcu zme ve valce zabili malo". Propuštěny byl tři dny po volbach a v soudnim procesu byl osvobozeny.

2006 Afera Kubice: Těsne před volbama vystupil jakysik policajt v parlamentu a na lavici zanechal zpravu, kera se proflakla do veřejnosti, přestože tam neměla co robit. Vysledkem byl pokles preferenci ČSSD, diky čemuž se vudce strany Parubek nestal premierem.

2017 Afera Lithium: Těsně před poslednima volbama se odevřela afera se zasobama jakehosik podivneho kovu, jehož největši světove zasoby se schovavaju u nas pod Cinovcem a bez kereho by svět neměl baterky. Afera vyšuměla už v době voleb, po nich si na ňu už nikdo nevzpomněl.

2021 Afera Francuske baraky: Těsně před volbama přinesly mezinarodni agenti zpravu o tym, že si slovensky premier česke vlady někdy před třinacti rokama přesunul prachy do zemi s nižšim zdaněnim, a kupil si jakesik baraky u mořa.

Vysledky voleb su deprem před nama, ale zda se, že manypulatoři voleb se nejenže spletli, ale navic aji hrubo přestřelili. Vzhledem k temu, že lidu je uplně jedno, jestli kdosik "zneužil" 50 milionu korun z jakychsik bruselskych dotaci nebo ni, jakasik pseudoafera s nakupem baraku je už uplně pod jeho rozlišovaci schopnosti. A tak se spiš obavam teho, že namisto problemu pro Babiša to bude znamenat jeho vyrazne navyšeni preferenci a vubec bysem se nedivil, kdyby dosahnul třicitky.

Zda se tedy, že v otazce ovlivňovani voleb si už narod česky vytvořil dostatečnu odolnost.

Kež by tak temu bylo aji v podsunovani teho, že naš boj je zbytečny a marny.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že jak říká - v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. Veřejnosti je znám převážně jako trojnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor čtyř knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“ a „Osudové setkání 1913“. Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.10.2021 10:42

Vrbětice byly použity CIA na vyřazení Ruska z dostavby Dukovan,na podnět proamerického senátu to dostala neschopná firma Westinghause,jejímž dílem byla elektrárna Fukušima.Unesený synek patří mezi osoby mdlého rozumu a nechává se sebou manipulovat.Proto se objevila další "Kubiceho" zpráva,tentokrát od "investigativních" presstitutů.Prý dříve to nemohli uveřejnit a museli čekat na dobu těsně před volbami.Považují občany za debily,mnohdy ovšem oprávněně.Stačí sledovat "diskuze",kde se občané projevují a media se podle toho řídí.Čili ten článek shrnul všechny již dřívější pokusy o diskreditaci politika a pokaždé za tím stála ODS.Nakonec byl Kubice za jejich vlády ministrem vnitra,k čemuž měl,jakožto pražský taxikář,tu nejvyšší kvalifikaci.Kdo stojí za touto akcí není známo.To vědí jen zúčastnění presstituti a ten,kdo jim tento úkol zadal.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

08.10.2021 08:13

Pane Větvička, ještě jste tam opomenul Vrbětice a uneseného synka.Jinak je to asi všechno


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy