• Středa, 26. leden 2022
 • Svátek má Rukojmí Zora

                  Prohráli jsme i proto, že jsme totálně bez médií
Počet návštěv: 1210

Prohráli jsme i proto, že jsme totálně bez médií

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Souhlasím s názorem Jiřího Vyvadila, že jsme prohráli volby proto, že jsme se nedokázali spojit tak, jak to učinili naši soupeři. Kdyby se totiž do předvolební koalice spojily tři menší levicové strany ČSSD, KSČ a Volný blok), které každá zvlášť hranici pěti procent, potřebnou pro vstup svých kandidátů do sněmovny poslanců nedosáhly, ale hravě by jí dosáhly, kdyby šly do voleb v jedné společné koalici, vypadala by povolební situace podstatně jinak, než vypadá teď, a nejspíše bychom se nyní radovali my.

Ale do vzduchu teď vyhazují klobouky naši soupeři – a my všichni, kteří je z doby jejich někdejšího vládnutí už známe, víme, jak zlé časy republice a nám všem, coby jejím občanům, nastávají. A děje se tak nejen proto, že jsme podcenili význam předvolebních koalic, ale i proto, že jsme už desetiletí bez médií, zatímco naši soupeři je drží v rukou všechna, respektive, že všechna naše média podporují naše soupeře. A bez médií logicky, nemůžete vyhrávat volby. Může se ten zázrak stát jednou, možná i dvakrát, ale když dovolíte, aby do uší a oči lidí bušila stále jen pravda jedné strany, provalí se nakonec i nejpevnější hráz lidského rozumu a lidských zkušeností, a nastane doba jejich postupného zatemňování a nakonec i jejich temna, což je právě to, v čem se v těchto hodinách nacházíme.

Vždyť si stačí všimnout, jak dnes -  v den voleb – začal ve 13.30 volební program na ČT. Moderátor ČT Kubala si ke komentování průběhu voleb pozval do studia Tomáše Lebedu z olomoucké Filozofické fakulty a Michala Klímu z Metropolitní univerzity Praha (co se tam asi učí, kdo ji založil, kdo ji vlastní a kdo ji finačně podporuje?), oba samozřejmě tvrdé zastánce politiky SPOLU a PirStanu, což druhý jmenovaný dokázal zdokumentovat hned v prvních minutách programu, když prohlásil, že naše česká demokracie poskytuje všem stejné podmínky jak politické, tak mediální.

Vyslovit takovouto sprostou lež v době, kdy jeden ze dvou našich největších politických táborů nemá k dispozici žádnou televizní stanici, žádný rozhlas a až na jedinou výjimku ani žádný tisk, zatímco soupeř je má k dispozici všechny, je podle mého názoru něco, co předznamenává nastupující vládu lži, která se teď u nás po vládě mediální chopí i vlády politické a policejní a začne tzv. utahovat šrouby.

Pochopitelně i v oblasti mediální. Vždyť pravda se stále ještě ozývá z podzemí internetu, takže došlápnout na ni je třeba i tam. Aby se pak vládlo pohodlně.

Lubomír Man

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

10.10.2021 09:43

Ano pane Mane, bezesporu pravda. Ale ! Ale president Zeman neměl také nic a vyhrál. V prvé řadě se udělala spousta chyb. Už po kolikáté se naivně uvěřilo tomu, že pokud dobytek v ČT nechám přežít, mohu čekat nějaký vděk. Už po několikáté se neutnuly státní penězovody neziskovkám. Všem. Od charity přeci máme církve. O zaprodaném Švejkovi z BISky škoda mluvit. To, že lidé mají krátkou paměť a zapomněli jak z nás dálnice cestou do Brna vytřásla duši, zapomněli jak se žilo důchodcům, učitelům, jak se žilo zdravotním sestrám … je vcelku pochopitelné a proto se mělo více mluvit o tom co se připravuje v budoucnosti. V TV debatách nenaskakovat na infantilní témata aktivistů a opilců typu Železného a donutit svazáky z koalic říci jasně jak to bude s migrací, důchody, zeleným šílenstvím … Příkladně, aby pionýr Fiala vysvětlil do stáda zahnaným troubovitým prážákům jak se po zdražení plynu, elektriky, benzínu … dostanou na chalupy. Asi na kole.
No a to nejpodstatnější co zapřičinilo prohru je dle mého názoru, že Přísaha beze zbytku splnila svojí roli. A prachsprostý darebák Rychetský.
Jen pro pobavení měl Babiš pravdu v tom, že bývalí hochštapleři a dnes nedostižní klauni, komentovali volby na CNN. To jsme to dorajtovali.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

09.10.2021 22:45

ČSSD tak dlouho lavírovala s hlasy levice ,až se propadla a stáhla sebou i moji KS ČM. Horko teško se budou drápat nahoru ,když jsou média v rukou soupeřů.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.10.2021 21:57

Kdopak jmenoval Rychetského předsedou "ústavního soudu"?To není o spojeni do koalice,ale o podpoře Rychetského za něco.Ústavu stvořil on a byla po desetiletí bez problémů.Najednou pro potřeby politických partají je její část neplatná.Kde je tedy chyba?Nezavírejme oči před skutečností.Bez Rychetského by byli někde jinde.Vítězem voleb je tedy Rychetský!


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...