• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Článek o volbách po volbách.
Počet návštěv: 996

Článek o volbách po volbách.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Volby skončily. Podtrženo, sečteno, vyhlášeno. Přichází čas analýz, komentářů a sebereflexí.  A protože se k tomu nikdo nemá, pokusím se udělat sebereflexi vás, voličů, za vás.

Každý z vás volil stranu, jejíž program považoval za nejlepší pro budoucnost vlasti a národa.  Která to byla, je věcí víry, informovanosti a svědomí každého jednotlivce.      

K volbě se váže řada otázek:

Jak´s využil ¾ roku předvolební kampaně?

Pochopil jsi správně program strany, kterou jsi volil?

Udělal sis vlastní (opakovaný) průzkum volebních preferencí ve svém okolí, abys zjistil, jak si „tvoje strana“ stojí v přízni voličů?

Kolik lidí ze svého okolí (mimo svou rodinu) jsi přesvědčil, aby volili stejnou stranu jako Ty?

Kolik jsi roznesl letáků strany, kterou jsi volil?

Kolik jsi zorganizoval besed kandidátů s voliči?

Kolika besed ses účastnil jako volič – divák?  Položil´s  některému z kandidátů otázku na téma, které tě zajímá?

Co dalšího jsi udělal, aby strana, kterou´s volil, získala co nejvíce hlasů?

Pokud sis odpověděl poctivě, polož si další dvě otázky:

Mohl jsem udělat víc?

Pokud ano, proč jsem tak neučinil?

A konečně:

Jsem spokojen s výsledkem strany, kterou jsem volil?  Opravdu??

Pokud ne, opravdu platí, že záchrana tonoucích je v rukou samotných tonoucích? Když tonoucímu nehodíš lano s kruhem, utopí se. Když nevysvětlíš žákovi chybu, propadne. Když nepřesvědčíš voliče, že program „tvé“ strany je nejlepší, hodí to konkurenci…

Poslední otázka: 

Jaký je nejvyšší zájem společnosti?  Nejvyšším zájmem společnosti je ZÁJEM SPOLEČNOSTI.

Je výsledkem voleb naplněn zájem společnosti?  Nebo jen zájem „někoho“?

Nu, milí voliči, zamyslete se a zpytujte svědomí…pokud to dokážete.

A co ti, co k volbám nepřišli /nechodí? Ti můžou jen držet hubu a krok – a přemýšlet o vlastní hlouposti.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

11.10.2021 20:55

Dodatek: Tady je to pěkně černé na bílém:
https://outsidermedia.cz/mili-obcane/


 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

11.10.2021 20:32

Ten článek je určen především těm, kdo chtěli/chtějí změnu. Změnu systému. Protože bez ní se nikam nepohneme. Ale tu změnu si musímě všichchni "odpracovat". Nestačí nadávat v hospodě,nebo čekat na "spasitekle", který slíbí to, co si lidé řeknou. A pokud tohle lidé nepochopí a nezačnou sami aktivně na té změně pracovat, tak žádná změna nebude. Gottwald měl lidové milice. Dubček měl statisíce na náměstích. V 89 tobylo podobné, ale "moc ležící na ulici" zvedli chartisté, disidenti a další vlastizrádci. V blízké budoucnosti budeme mít ještě jednu - poslední - šanci usoořádat si své poměry sami. Pokud to nedokážeme, jako stát a národ končíme. Jako polabští Slované...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.10.2021 10:30

Protože žádná z partají není demokratická,nemají tedy mou důvěru.KSČM dojela na stávající vedení a šedou eminenci Dolejše.Socani zase na neschopnost vyvodit důsledky z předchozích prohraných voleb,především na postech vedení partaje.Jiné partaje vydělaly na prodejnosti "ústavního soudu" v čele s bolševikem Rychetským.A opět se objevila "Kubiceho" zpráva,tentokrát od údajně investigativních presstitutů.O záležitosti Babiše věděli už několik měsíců a čekali na vhodnou chvíli.Ta se objevila 3 dny před zahájením voleb.Sečteno,podtrženo,žádná partaj není demokratická,jak o sobě tvrdí,ale jednostranně zaměřená podle svého směru.Taková byla i KSČ za sociku.Také o sobě tvrdila,že je demokratická.O té době se ví,že bylo vedení státu zaměřené na Moskvu.O dnešní se zase ví,že je zaměřena na zrádce ze západu.Opět se jen očekávají rozkazy od cizích států.Tím jenom partaje dokazují,že jejich vedení a členstvo nemá žádnou vlastní vizi o dalším postupu a proto potřebují mít nad sebou drába,který za ně rozhoduje.Sami nic rozhodnout neumí,nesmí a ani nechtějí!


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy