• Středa, 01. prosinec 2021
  • Svátek má Rukojmí Iva

     Volební debakl. KSČM porazila sama sebe i komunisty
Počet návštěv: 1489

Volební debakl. KSČM porazila sama sebe i komunisty

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Ne snad, že bych KSČM přál neúspěch ve volbách, ale ona si o tento stav koledovala již dlouho. Po pravdě řečeno – tuto situaci jsem predikoval již před cca 8 lety, ale nikdo mě tehdy neposlouchal a nevěřil, Vysloužil jsem si tak akorát ataky ze strany jistých pseudo – soudruhů.

Po svých zkušenostech za dobu působení v KSČM jsem si samozřejmě udělal vlastní názor na politiku vedenou KSČM, ale i na některé členy strany. Vždy jsem svůj názor a postoje dával do přímého kontextu s myšlenkami marxismu – leninismu. Tento můj přístup mě nakonec dovedl k přesvědčení, že strana je vedena pseudo – soudruhem Filipem a jeho poskoky k postupnému zániku. Snažil jsem se bojovat o změnu, ale byl jsem shora stále více umlčován. Dokonce i cenzura v Ha No mě zasáhla. Nezbylo mi tedy nic jiného, než KSČM opustit. Pravdu neřekli a o lež jsem nestál. Navíc jsem nechtěl být účasten na rozkladných procesech strany a nechtěl jsem být podílníkem vyřazení strany z poslanecké sněmovny. Ačkoliv jsem ze strany odešel, tak jsem komunistou zůstal a nebude tomu nikdy jinak. Zvolil jsem si jen jinou cestu. Cestu takovou, že do toho jdu sám za sebe a neskrývám se za stranu či poslaneckou imunitu. Kdo mě trochu blíže zná, tak ví, že to tak je a navíc to je za ta léta doložitelné texty, jenž jsem publikoval.

Viníci volebního debaklu jsou známí, ale po pravdě řečeno. Vinu nese celá členská základna, neboť právě ona poslouchala nesmysly a věřila lžím pana Filipa. Já jsem vás varoval dávno buď před tímto průserem a moje predikce vyšla do puntíku.

Co však dělat nyní? Ano – to je důležité!! Nejde zatím o zánik strany jako takové, ale je nutno si uvědomit, že je už blízko, a že již není čas ani prostor na nějaké hokusy pokusy. Je nutno jednat a postavit se dané situaci čelem. Ptáte se jak?? Už několikrát jsem záchranný proces strany popsal v dřívějších textech. Možná vám to přijde tvrdé, ale v zájmu sebezáchovy strany musí být spuštěn proces dílčí restrukturalizace ÚV a krajských rad, společně s čistkami ve smyslu úplného zbavení se vlivu kliky napojené na Vojtěcha Filipa a levičáckých buněk. Takovéto struktury musí být ze strany vyloučeny a to NEKOMPROMISNĚ!

Dalším důležitým bodem vedoucím k obnově strany, je návrat k ideologické podstatě, která vrátí straně směr, čitelnost a důvěryhodnost. Tedy atributy, o které díky komercionalizaci strany přišla. Ideologická podstata – co to je že?? Dokonce jsem od některých členů strany slyšel, že ideologickou podstatou je socialismus či komunismus, ale to je úplně mimo. Podstatou je marxismus – leninismus, jenž vytváří výchozí bod k přeměně společnosti. Bez znalosti této podstaty se nelze hnout vpřed. Tuto podstatu je důležité lidem vštěpovat, seznamovat je sní, stravitelnou formou vysvětlovat a učit

Nedílnou součástí staronové inovativní politiky by mělo být opětovné navázání činnosti komunistické strany s odbory, neboť právě odbory jsou spojovacím článkem mezi komunistickou stranou a dělnickou třídou. Bylo zásadní chybou strany, že o dělnickou třídu díky komercionalizaci přestala jevit zájem, přičemž dělnická třída je ve své podstatě nejsilnější společenskou strukturou, která může zapůsobit obrovskou silou. Jen si to musí dělnická třída uvědomit a toto uvědomění si vlastní síly vychází z marxismu. Jen to ty dělníky musí někdo naučit a musí je organizovat.

Mnozí z nás komunistů budou za zdrhnuvšího Filipa určitě navrhovat Josefa Skálu. Při vší úctě k panu Skálovi si nemyslím, že by to byl ten správný člověk, který by dokázal vytáhnout stranu nahoru. Pan Skála je vzdělaný a znalý člověk jako málokdo – to nelze popřít. Jeho znalosti by bylo chybou nevyužít, nicméně na předsedu strany se nyní nehodí. Chybí mu totiž průbojnost a schopnost implementovat zpět do strany marxistické prvky politiky ve smyslu upravených tezí na dnešní dobu. Aplikační metodika se dnes zásadně liší od metodiky let padesátých, či osmdesátých. Zde se totiž pan Skála jaksi zastavil. Navíc byl členem ÚV za pana Filipa a při svých znalostech nedokázal do politických procesů uvnitř strany implementovat žádné marxistické principy osvědčené z let minulých, což dokazuje, že jeho schopnost aplikovat poněkud vázne.

 

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
miro miro

miro miro

12.10.2021 17:27

Říka se po válce je každý generálem, na tomto debaklu má hlavní vinu ÚV a spol, nepoučili se z posledního debaklu a nadále zahnívali za pojídání chlebíčku a pití kafe v sebeklamu jak to dobře dělají. Dneska všichni rezignují a tím je to vyřešeno a to je jedná z chyb. Při vstupu do placených funkci je třeba smluvně zajistit 50% uložení mezd na zvláštní účet a v případě debaklu převést tyto peníze na účet strany aby to byla motivace k aktivní práci. Můžeme se zde dohadovat jestli Dolejš byl přínosem, nevím ale za ta léta si přišel na slušný prachy a protihodnota ?! Z akční strany se stal defenzívní opelichaný kocour a přitom dneska po více než 30 letech je mraky příkladu "úspěchů" kapitalismu s konkrétníma jmenama "průkopníku"- nic seděli jsme v koutě a ždímali čepici. V oblastí filozofie jsme nedokázali jasně,razantně říci že éra kapitalismu končí viz.západ a na druhé straně obrovský rozmach v Číně,Vietnám. Díval jsem se na stránky KSČM, poslední aktualizace jsou v dubnu, to už je sabotáž nebo jsou tak natvrdlý a líní ?! A co mládež, to je samostatní kapitola. Tenhle trend je i u Klubu PS, schází se nás tam čím déle tím miň, zavzpomínáme, sníme chlebíček+kafe občas někdo dostane medaili sice nevím za co a za 10 let bude stačit jeden stůl se čtyřmi židlemi, bohužel taková je realita. Co s tím, zde je každá rada drahá, při dnešním zhnusením,rezignovaností,existenčními problémy lidí to nebude jednoduché odrazení ode dna. Tohle si strana nezasloužila ke 100 výročí !!!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

12.10.2021 14:51

Pro 11:24 zdola pod panem Majevským
Určitě nebylo těžké nakoupit banány, obvzlášť když bychom vysekli jářku dva biliony dluhu. To by asi bylo banánů. Pomineme li embargo našich nynějších přátel. Dle mého spíše než na politické vtipy, a že jich bylo, (neznám, že by byl za ně někdo zavřen) to dojelo na to klasické "mysleli jsme to dobře a dopadlo to jako vždycky". Příkladně co stála erár ta různá rekreační zařízení, které vlastnil každý podnik a obsluha se platila celý rok ač byly využité jen v létě a ještě mizerně. Lidé tam mohli být zadarmo a už to nikdo nechtěl, tak se zkoušelo si rekreanty všelijak vyměňovat ... Nebo záporné daně, kde někdo moudrý příkladně vymyslel, že ryba je zdravá, tak kilo prvotřídního file stálo sedm Kč a, a nikdo to nežral. Sýry, mléko ... děti dostávali ve škole mléko a pribináčka ... vyhazovalo se to, Sunar deset kaček ... no a pak to na druhé straně komouš napálil na videu za dvacet tisíc. Jak to chudák Tesla měl vyvíjet když si to koupilo pár lidí. No a co potom to základní právo na byt. Tak ho každý kdo podepsal, že bude alespoň pět let chodit do stejné práce, dostal. Kroužky, sportování, zájmy ... kdepak mladí holoubci. Dneska si to všechno pěkně zaplaťte. A ten kdo umí počítat, tak mu snadno vyjde, že vlastně nemůže založit rodinu a mít děti. A ten kdo počítat neumí, má těch dětí patnáct. Snad někdo přijde na nějakou střední cestu. Pravda čtyři roky asi budeme muset počkat. Stanjura s Langšádlovou a Mirkou Zděšenou to sotva vymyslí. Přesto je na té demokracii krásné, že i takovýhle materiál, co jsem jmenoval, nás může "řídit".


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.10.2021 11:57

Pravým viníkem je hlavně Dolejš,který s pozice místopředsedy vedl partaj více do středu.Filip byl spokojen se svým postavením a nic pro změnu nedělal.Jel podle Dolejše.Vzhledem k dlouhodobému ubývání prestiže a postupnému zhoršování pozice,mělo se začít s obnovou vedení už po minulých volbách.Usadili se tam stále stejní lidé a proto komunisté skončili debaklem.Podle mého soudu se už nedokáží zvednout.Tyto volby byly labutí písní pro celou partaj.Mohou si za to ale sami!


 
 P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

P.C.Roberts: Data z Britanie a Německa dokazují: Je to pandémie očkovaných

Čertsvá data Bezpečnostní zdravotní služby (Health Security Agency), Velké Britanie dokazují, že v průběhu října se neočkovaní občané Velké Británie podíleli na všech v Britanii Covidem onemocnělých 39 %, na všech hospitalizovaných 34%  a na všech na Covid zemřelých 19 %. Zatímco očkovaní se na všech v Británii onemocnělých podíleli 61%, na všech hospitalizovaných 
66 % a na všech zemřelých 81 procenty.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s BioNTech. vyvíjí pro přeočkování třetí dávkou vakcínu Comirnaty, ale vyvíjí i aktualizovanou verzi vakcíny. Tak tuto zprávu či informaci bychom mohli přivítat, kdyby ….

„Přestože společnosti Pfizer a BioNTech věří, že třetí dávka vakcíny Comirnaty má potenciál zachovat nejvyšší úroveň ochrany proti všem v současnosti známým variantám, včetně varianty delta, zůstáváme ostražití a vyvíjíme aktualizovanou verzi vakcíny, která je zaměřena na celý s-protein delty.“ Zpravidla každý, kdo jde tzv. „s kůží na trh“ je o své „kůži“ přesvědčen, že je kvalitní a jen „věřit“ znamená, nemít jistotu. U vakcíny, která má člověka spasit od mutací Covidu, to je slabá naděje.

Poslední domácí zprávy

Ten tanec oželíme

Ten tanec oželíme

Nebudeme ani vysedávat po 22. hodině v hospodě, dokonce ani usrkávat punč či grog na vánočním trhu. Nářek v těchto případech není na...