• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Roztrhejte tu zprávu ÚVN. Je to jen cár papíru…
Počet návštěv: 1203

Roztrhejte tu zprávu ÚVN. Je to jen cár papíru…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Takhle nějak jsem si představoval Únor 1948, když na po mrtvici nemocného prezidenta Beneše nejprve naklusala smečka kolem Gottwalda a následně milicionáři obšancovali přístupové cesty k Hradu, aby se k prezidentovi nikdo přátelský nemohl dostat, aby podepsal. Dnes policie ve spolupráci s Koudelkovou BIS, který už si je jist slavným návratem do rozdělené práce už společně s NCOZ stíhají kancléře Mynáře a spol. a nová vládní většina s celým Senátem a náhle ke všemu ochotnému končícímu premiérovi dává najevo, že Zeman už skončil.

Objektivně, bude-li hlasovat Senát, bude to tam zřejmě s výjimkou hlasu J. Doubravy znít jako nadšené ano pro zbavení pravomocí prezidenta a ve Sněmovně to v každém případě budou hlasy pravicové koalice, nesouhlas SPD a v lepším případě spíše jen pouhé zdržení se hlasování u poslanců ANO, možná se někteří odvážlivci najdou. Ale odstranění Vondráčka z možnosti býti místopředsedou, protože se odvážil konverzovat s prezidentem a drze tak potvrdil, že pan prezident žertoval, když přece lékaři řekli, že není schopen žádné činnosti, tak tím narušil zřejmě nějaké dohody…

Bude to morální selhání české politické reprezentace. A na pomyslném těle dočasné politické mrtvoly prezidenta budou křepčit Fiala a spol.

Co je ovšem až tragikomické, že u každého obyčejného zloděje, u kterého se byť náznakem objeví možnost, že nemá v pořádku duševní stav se obratem provádí znalecký posudek znalcem z oboru psychiatrie. Ne žádný specialista na játra, krevní oběh, nohy či zuby, srdce a já nevím co ještě, ale základem toho, že člověk je člověkem jsou rozpoznávací a poznávací schopnosti a ty čurologové rozpoznat nemohou a ani nesmějí.

Základem toho, zda může vykonávat prezident svou funkci je, zda způsobem nevzbuzujícím pochybnost projeví svou právní a tím i politickou vůli. To v celé té komis a není jasné kdo v ní byl posoudit neumí. Zda jeho perspektiva je v otázkách nemoci jater se špatnou prognózou jistě není veselá, ale je irelevantní. Jestli má zemřít za půl roku, tak mu to v žádném případě nebrání ve výkonu prezidentských pravomocí.

Zpráva musí být objektivním seznám stavu. Jestliže tedy není schopen vykonávat své prezidentské pracovní činnosti, pak to znamená, že už teď není schopen vyjevit svou vůli, které je zaznamenána. Ale opak se ukázal pravdou. Podepsal listinu o svolání schůze poslanecké sněmovny. A podle přítomného předsedy poslanecké sněmovny Radka Vondráčka a kancléře Mynáře listinu podepsal a ještě žertoval. Proto oba musejí být odstraněni.

To, co píši je pro mě po budování tzv. demokracie na hranici dosud nepředstavitelného. Je to okamžité spojení policie, BIS, předsedy vlády současného i budoucího, předsedy Senátu na dojednaném puči s využitím lživého materiálu, a nebo trochu korektněji nepodstatného materiálu. Zkrátka cár papíru k roztrhání.

Bez řádného a kvalitního znaleckého posudku dvou znalců z oboru psychiatrie, kteří by se shodli na tom, že rozpoznávací a ovládací schopnosti prezidenta republiky ve vztahu k výkonu funkce prezidenta jsou vymizelé, není možné seznat jeho nezpůsobilost

Na 100% vám garantuji, že maximálně, možná i v důsledku opiátu, či co do pana prezidenta cpou, by byly nepatrně snížené.

V rámci svatého nadšení redaktor Mladé fronty Dnes Miroslav Korecký ve prospěch spojení Babiše s Fialou do dnešních dnů velmi normální a skvělý redaktor burcoval, že prezident bude muset vykonávat plno úkolů, které prostě vykonávat neumí, jako přijetí demise, či jmenování předsedy vlády… Jak to proboha ti urologové či gastrologové mohou vědět. Vždyť tomu přece vůbec nerozumí, tak jako já vůbec nerozumím známkovému právu. A opak už se prokázal při jednání s předsedou Poslanecké sněmovny

Naopak bude-li prezident uznán svéprávným, a řekne jmenuji Ferdinanda Opičku premiérem, bude Ferdinand Opička oprávněn sestavit vládu, i kdyby se Fiala s Vystrčilem stavěli na hlavu. Stejně tak dosavadní premiér, pokud najde odvahu podívat se mu do očí jej klidně může navštívit na lůžku a předat mu demisi. Tam jde jen o tu odvahu se mu do těch očí podívat. Ale to je problém schopnosti Babiše ne neschopnosti prezidenta. A mimochodem pověření sestavením vlády, což je mimoústavní úkon, podle kolegů ústavních právníků se může dít klidně písemně, ale rotéž platí tak i jmenování.

Asi tak

Ten puč zřejmě nebude zastaven a pan prezident nelegitimně bude zbaven svých pravomocí.

Ale bojujme to posledního okamžiku, aby to nastalo.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

21.10.2021 14:42

Kavarna a CT si pocinaji zpusobem, ze existuje jakasi absolutni pravda a oni jsou jejimi nositeli. To, co oni hlasaji, neni jejich nazor, ale nezpochybnitelna, objektivni realita. Z tohoto hlediska je CT "objektivni." Jedna se o komunistickou, totalitni mentalitu jedine spravne pravdy.

A takovou ocividnou, absolutni, objektivni pravdou je, ze Zeman neni a nikdy nebyl legitmnim prezidentem. Je treba na neho kydat posmesky; to se hodne nosi. Zeman je rusky svab; tahne to vychod do podruci Ruska. To je dle kavarny a CT zrejma pravda. Ve skutecnosti se Zeman pouze neucastni stvave, zbesile, rusofobni kampane a distancoval se od zlocinneho bombardovani Srbska. Proto musi byt odstranen.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.10.2021 21:45

Historie se opakuje a bude se opakovat pořád.Dokud lidé nezačnou přemýšlet sami a nebudou jen věrně prezentovat cizí vůli jako vůli svou.Už se mnohokrát projevila snaha odstranit prezidenta a vždy to vycházelo z prolhaného proamerického senátu,vedeného Tchaivancem.Tak se konečně zadařilo a podivné nesourodé koalice mají volnou cestu pro své plány na likvidaci státu a posléze i národa.


 
Jiří Mařík

Jiří Mařík

20.10.2021 16:14

Jsem rád ,že parta od Gottwalda dovedla zabránit znovunastolení demokracie podobné té dnešní. Bohužel naše demokracie předala vládnutí do EU a ta nás totálně odkrví.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...