• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Rozpracoval Koudelka už Hřiba?
Počet návštěv: 1004

Rozpracoval Koudelka už Hřiba?

Jan Schneider Článek od Jan Schneider

V Praze se pod patronátem primátora Zdeňka Hřiba konal Ujgurský kongres. Z hlediska ministerstva zahraničí to prý byla „soukromá akce“, která se konala zcela mimo rámec jeho činnosti.

Úřadující ministr zahraničí Jakub Kulhánek si zahrál na „Vylhánka“, když odmítl kritiku, že se akce nezúčastnil (zlatý koronavirus!), ani jí neposkytl součinnost. Zároveň ale odmítl nařčení, že by „osobně intervenoval v neprospěch konání takové akce včetně příjezdu některých hostů“.

Z účasti se též kluzce vylhal paradoxně Hřibův spolustraník, výstřední kandidát na ministra zahraničních věcí Jan Lipavský, který tím podle některých cyniků dokázal, že má na tuto funkci jeden z nezbytných předpokladů.

Též předseda Senátu Miloš Vystrčil pouze zamával z dálky, protože mu zřejmě došlo, že s tím svým primitivním protičínským „tchajwanstvím“ daleko nedojde, když i jeho guru Sleepy Joe, tedy americký prezident Joe Biden, potvrdil, že Spojené státy neustoupily od politiky „jedné Číny“.

O to více byl vidět a slyšet útočný hrot lidských práv Pavel Fischer, pýcha Senátu a studnice morálky, pravdy a lásky. Kdoví, zda se po Vystrčilově vzoru z něj nestane Ujgurec.

V čem je tedy ten zřejmý zádrhel?

Když i zaujatě protičínský projekt Sinopsis před čtyřmi lety v článku „Ujguři – tak trochu jiní džihádisté. Proč ‚Islámský stát‘ úspěšně oslovuje muslimy v západní Číně?“ připustil souvislost Ujgurů s terorismem, asi na tom něco bude. Věc se snažil vysvětlit tím, že Ujgurové se k Islámskému státu nepřidávají z fanatismu náboženského, ale nacionalistického (ve dnech před konáním ujgurského kongresu však Sinopsis na svou kritickou argumentaci zcela zapomněl).

Nicméně Sinopsis tehdy připustil, že více než deset tisíc Ujgurů bojovalo za Islámský stát proti Assadovi v Sýrii, což se s proponovaným ujgurským využíváním „mírových, nenásilných a demokratických prostředků k rozhodování o politické budoucnosti Východního Turkestánu” dost podstatně míjí. Podle Sinopsis lze očekávat, že na čínské infrastrukturní projekty, související s projektem Nová hedvábná stezka, budou Ujguři čím dál častěji útočit. Islamismus a účast na mezinárodních teroristických aktivitách je pro ně prý jedním z mála dostupných nástrojů v boji proti útlaku.

V téže době zveřejnil portál „Novinky“ článek „Prolijeme potoky krve. Islámský stát poprvé pohrozil Číně“, v němž krveprolitím pohrozili právě Ujguři. Video zachycuje výcvik Ujgurů, kteří potom brutálně zavraždí údajné informátory nepřítele. Podle amerických expertů byli Ujguři též zapleteni do atentátu v istanbulském klubu Rein.

Sinopsis nedávno napsal, že současný prezident kongresu Dolkun Isa byl jako terorista veden do roku 2018 na seznamu Interpolu. Uvedl také pikantní věc, že „vloni Spojené státy odebraly ze seznamu teroristických organizací Islámské hnutí Východního Turkestánu, jehož údajné členy přes deset let věznily a následně propustily z neblaze proslulé věznice na Guantanámu. U žádného se neprokázalo spáchání teroristického činu.“

Takže Černého Petra mají v tomto případě buď Ujguři – nebo Spojené státy. Deset let věznit někoho jen tak zbůhdarma, tomu se říká státní terorismus. To se pak nikdo nebude moci divit, že se z těch vězněných lidí stanou velmi motivovaní teroristé. Nikoliv však vinou represí čínských, ale amerických. Vychovávají si tak Američané cíleně další teroristy, aby jim pak mohli připsat nějaký útok a následně zaútočit na čínské území?

Podivně poloslepá je další argumentace primátora Hřiba: „Jakýkoliv soudný člověk by měl podle mého názoru být znepokojen tím, že v roce 2021 existují v Číně koncentráky pro náboženské a jiné menšiny. Jako lékař mám problém také se zprávami o násilném odebírání orgánů.“

Bylo by zajímavě vědět, zda primátor Hřib měl podobný problém jak s americkým koncentrákem v Guantanámu, tak i s autorizovanými zprávami o násilném odebírání orgánů Srbům od slovutné odbornice, někdejší žalobkyně Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii Carly del Ponte, které zveřejnila ve své knize „Lov: Já a váleční zločinci“? A jestli ano, co proti tomu dělal? Nebo má problém jenom s některými odebíranými orgány? Nebo se v té době teprve ještě snažil rozum pobrat, a nyní ho má na rozdávání?

Každopádně jsou aktivity primátora Hřiba v tak ostrém rozporu i s touto mělkou zahraniční politikou, kterou předvádí současná vláda (i když, pravda, ještě budeme na „Vylhánka“ možná vzpomínat se slzami v očích!), že poskytují dostatek důvodů pro vážné podezření, že poškozují zájmy České republiky. A to je pole působnosti Bezpečnostní informační služby. Ta by měla promptně dodat informace exekutivním orgánům, aby provedly exekuci. Na Hřibovi. Ovšem nedodá-li, pak na sama sebe zastupujícím řediteli BIS Koudelkovi.

p.s. Padlo jméno senátora Miloše Vystrčila, tak ještě jednu veselou poznámku na konec, protože samostatný článek si ten mrťafa nezaslouží. Na výročí 17. listopadu to světlo našeho Senátu, ta nádoba plná moudrosti, totiž prohlásil, že „klíče jsou symbolem svobody“. Dokonalá ilustrace, v jak zmatené době žijeme.

Jan Schneider
Stálý spolupracovník ČESKÉ POZICE. V prosinci 1976 připojil svůj podpis pod Chartu 77. Spolupracoval se skupinou The Plastic People of the Universe. V roce 1993 získal Cambridge Certificate in Religious Studies. Od roku 1990 působil ve službách zpravodajských, policejních a vládních, mimo jiné byl ředitelem Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost. Od roku 2005 pracuje jako publicista a bezpečnostní analytik.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

19.11.2021 16:04

Hřib: „v roce 2021 existují v Číně koncentráky pro náboženské a jiné menšiny"

Pusta lez.
https://www.youtube.com/watch?v=2tCuZu_U9rk


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

19.11.2021 15:55

„klíče jsou symbolem svobody“

To je teda klasik! A bohuzel to vyjadruje situaci v soucasnem Cesku, kde establishment ma plnou hubu svobody a zavira lidi za slovo.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/co-se-v-cesku-deje/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.11.2021 15:31

Já si myslím,že žijeme v lepší společnosti,než byl socialismus.Za socialismu totiž nebylo možné,aby nějaký trouba ze Slavičína byl v Praze primátorem a nebylo možné slyšet tolik debilů,co za současného režimu.Členstvím v EU jsme se dostali do společnosti,která prosazuje vlastní likvidaci.To nejen migrací,ale i volbou šílených cvoků do státních funkcí.V této společnosti se míchají dohromady nejhorší prvky bolševizmu a fašizmu.Jen to někteří považují za demokracii.Pátá kolona tady byla vždy jen proto,že se dotyční nemohli dostat ke korytům.Ve svém zájmu musí jít proti svému národu!


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...