• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Překvapivý údiv doktora přírodních věd.
Počet návštěv: 1211

Překvapivý údiv doktora přírodních věd.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Musím se přiznat, že mě překvapil údiv RNDr. Jiřího Payne, vyslovený v PL.cz: Vakcíny? Výrobce přece musí prokázat smysluplnou účinnost! Od doktora věd bych takovou otázku nečekal, nicméně mě udivuje, že téměř po dvou letech RNDr. Payne není obeznámen s medicínskou charakteristikou vakcín od firmy Pfazer, resp. BioNTech, Moderna, Johnson and Johnsona aj. Je přece všeobecně známo, že vakcíny od těchto firem byly „vyvinuty“ či „vyrobeny“ tzv. jako rychlokvašky, prakticky za 8 měsíců (někdo tvrdí 1 rok), vývoj neprošel standardním procesem zkoušek, analýz a jiných běžných praktik a také proto byly příslušným úřadem pro schvalování léčiv uznány jako neoficiálně, resp. podmínečně použitelné.

Jejich časová účinnost proto nemohla být dostatečně ověřena, protože vakcíny neprošly dlouhodobými analýzami, které se běžně provádí na lidech-dobrovolnících (běžný proces vývoje a schvalování vakcín trvá až několik let). Také účinnost jednotlivých šarží vakcín značně kolísala (resp.kolísá) a to v rozpětí až několika desítek procent. To má za důsledek, že se očkování musí opakovat jako druhá, třetí a jak se predikuje, bude zřejmě zapotřebí i čtvrtá očkovací dávka, přičemž není vyloučeno, jak naznačili představitelé fy. Pfazer, že se snad bude muset očkovat každý rok.

Z hlediska účinnosti a lze-li to tak nazvat, utrpení očkovaných lidí je to zjištění naprosto alarmující, na druhé straně pro výrobce vakcín je to naopak zajištění dalšího výnosného byznysu. Nabízí se otázka, zda poměrně časově nízká účinnost vakcín, včetně také ne příliš vysoké kvality a účinnosti vakcín, není taková výroba vakcín záměrná, aby výrobci měli dlouhodbě zajištěnu výrobu a potřebný odbyt na nebohých obětech, tedy očkovaných lidech. Zvláště dojde-li k tomu, že různí „neumětelé“, kteří (ne)odborně rozhodují o potřebě a četnosti očkování, vydají příkaz k povinnému očkování. Pan doktor Payne je zřejmě šťastný člověk, protože on či někdo jeho blízký nebyl zřejmě Covidem-19 postižen, jinak by musel vědět, že zmíněné používané vakcíny jsou dosud oficiálně neschválené „zmetky“, bez neschválených parametrů a dalších faktorů, abychom mohli říct, že jsme očkování kvalitními vakcínami. Co horší, že navzdory těmto skutečnostem nám „renomovaní“ odborníci tvrdí, jak potřebné či dokonce nutné je očkování. Je totiž podstatný rozdíl mezi očkováním a „očkováním“. Někteří lékaři připomínají, jak se kdysi, přesněji za „totality“, lidé a děti úspěšně očkovali proti různým nemocem a proto i dnes je prý potřeba se očkovat. Proč ne, ale ať jsou nám k dispozici poskytnuty vakcíny s garantovanou účinností co do kvality, tak i času. Pak se jistě nebude nikdo zdráhat nechat se očkovat. Odpůrci očkování mají jistě dostatek opodstatněných důvodů, proč se nenechají očkovat. Stát, ale rovněž očkovaní občané by to měli pochopit a respektovat!

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Antonín Růžička

Antonín Růžička

24.11.2021 20:04

pane Kavane nebuďte směšný, i kdyby byly naopčkovány miliardy, tak ne na dost dlouho (6 let a více) takže Vašim pozitivním závěrům se lze jen smát. A že nešlo nic dělat, mýlíte se, prof. Beran úspěšně léčil isoprinosine, půl světa léčí ivermektinem, máme dnes i regeneron, krvesrážlivý sajrajt nazývaný mylně vakcínou není nutný a ...


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

23.11.2021 16:19

Za prve, FDA uz schvalila Pfizer bezpodminecne. Uz byly naockovany miliony a na dostatecne dlouhou dobu, aby bylo mozno delat definitivni zavery.

"ať jsou nám k dispozici poskytnuty vakcíny s garantovanou účinností co do kvality, tak i času."
A mezitim se ma proti covidu delat co?


 
miro miro

miro miro

23.11.2021 15:33

Pane Majevský zde s váma nesouhlasím, to vláda neměla dělat nic, spousta "odborníků" říká co se nemá dělat ale nikdo doposud neřekl ten správný recept co dělat aby to svinstvo se skončilo. Škoda že se nějak zapomnělo na to kdo to svinstvo vyrobil, netopýr to nebyl ?!


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...