• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Máme toho dost!
Počet návštěv: 1103

Máme toho dost!

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Nevěřím vlastním očím. Karel Janeček pronesl pár slov v hlavním vysílacím čase a z vlastní vůle si tím zkomplikoval život. Je to jeho volba a zcela jistě se dá říct, že jeho projev nebyl motivován nějakou primitivní ziskuchtivostí. Jeho niterné motivace mě nezajímají, zajímá mě výsledek. Důležitá slova zazněla v centru mainstreamu, kam se žádný antivaxer nemá šanci dostat. Za mě odvážný a důležitý krok.

Že na Janečka plivou ty největší zrůdy, které by nejraději neočkované zavřeli do vězení a jejich děti by napíchali svinstvem hlava nehlava, mě nepřekvapuje. Že ale do Janečka budou šít lidi, v jejichž prospěch a na jejichž podporu Janeček promluvil, mě naprosto fascinuje. Neskutečné kádrování a dětinská umanutost, kdy nemůže ve prospěch svobody udělat nic nikdo, koho neschválí lidi, kteří byli třikrát na demonstraci, je udivující. A vlastně to vysvětluje, proč jsme tam, kde jsme.

Ve Vídni se sešla obrovská demonstrace a existuje tam strana, která má reálnou šanci uspět ve volbách. A u nás? Skupinka moralistů tady arogantně určuje, kdo se může a kdo nemůže postavit vládnímu teroru. Neustále se tady pořádají konkursy na spasitele a lidi si doslova rochní, že přísným kritériím nemá NIKDO šanci vyhovět. A tak se tady motáme ve věčném kruhu hádek, pomluv, osočování a hurá akcí, které k ničemu nevedou.

Buď chtějí lidi svého spasitele bezmezně adorovat nebo se naopak ti, co nevyhoví, zadupávají do země. To je neskutečně nesmyslný postoj. A především nefunkční. Jestli si myslíte, že máme na výběr, jste na omylu. Pokud nevyužijeme KAŽDÉHO, kdo je ochoten nastavovat vlastní ksicht a vlastní schopnosti a prachy, tak si sami likvidujeme možnosti vytvoření funkční obrany.

Není nám pomoci, protože se chováme jako arogantní namyšlená děcka, která z egoismu a z narcisismu kopou do rukou, které nabízejí pomoc.

P.S.: A jestli mi tady někdo bude psát, že jsem pitomá, když věřím nějaké celebritě, tak už se fakt naseru. Já se neplazím u nohou Janečka a ani nekriticky nevkládám do jeho rukou svůj osud. Ani mu nevypisuju nějaký zasraný bianco šek. Jen oceňuju, že využil své peníze na to, aby přes odpor všech, kteří ho obklopují, udělal jasné gesto a vyslal nepohodlné poselství. Nemusel to dělat, ale udělal to. Toť vše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Karel Koryntka

Karel Koryntka

25.11.2021 11:36

Ne paní nejste pitomá a říkáte pravdu: poděkujme miliardáři (ať je jaký chce) který se zastal dětí. I jste to napsala pěkně vtipně s takovým jako bezmocným nadhledem.
Avšak od veřejnosti nejde hned pochopení očekávat. Jak říkal Ježíš: Blahoslavení kdo žízní po spravedlnosti... Nám teď nepochopení od druhých připadá tím neuvěřitelnější čím víc sami cítíme nespravedlnost, ale je to dar od Boha - ta žízeň po spravedlnosti, je to výsada, není vůbec samozřejmá a lidé k ní docházejí postupně.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

24.11.2021 20:36

Já jsem ještě přemýšlela nad jednou alternativou - co když má geniální matematik slabinu a tou jsou jeho děti...? Co když důvod jeho vystoupení byl takhle prozaický?....asi naivní představa, viďte?....jdu si nafackovat.. :-)))


 
Martin Jasan

Martin Jasan

24.11.2021 17:03

Paní Hrindová, Vaše články rád čtu a vážím si Vašich postřehů, které se velmi často shodují s mými. Tady si ale dovolím polemizovat. To vystoupení podle mne nebyla náhoda ani upřímný čin. Sleduji pana Janečka už velmi, velmi dlouho a zpočátku jsem mu i fandil. Postupně mi došlo, že je nebezpečnější, než si myslíme. Existují bezpochyby vlivové skupiny, které pana Janečka (patrně) budou i posunovat směrem k prezidentské kandidatuře. Toto byl možná jeden z prvních "výkopů". Snaha zalíbit se alternativě. Nenechme se ošálit. Ten člověk je nebezpečný a neupřímný a - kupodivu i přes své finanční zázemí - není patrně ani svým pánem.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...