• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Zastánci, resp. vakcinověrci očkování kontra odmítači, resp.odpůrci očkování.
Počet návštěv: 1492

Zastánci, resp. vakcinověrci očkování kontra odmítači, resp.odpůrci očkování.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Všimli jste si? Vyznavači očkování se v poslední době ohánějí statistikou očkovaní versus neočkovaní, k čemuž jim slouží počty lidí, kteří leží na JIPce s Covidem-19. V jedněch novinách jsem četl krátké statistické pojednání, že je u nás naočkováno 6,5 milionu občanů (kolikrát očkovaných není uvedeno), zatímco 3 miliony občanů není očkováno vůbec, což činí poměr zhruba 2:1! Jiný údaj zase tvrdí, že v nemocnici leží celkem 313 neočkovaných a „jen“ 201 očkovaných, což je poměr cca 3:2! No a co? No především, že očkovaní se do těch neočkovaných „naváží“, jakoby oni byli těmi, co způsobují nákazu těch zdravých. Je to pravda?

Pokud by těmi odpůrci byli nakaženými opravdu zdraví lidé, tedy neočkovaní, lze připustit, že byli nakažení neočkovanými, pokud ovšem byli prokazatelně nakaženi Covidem-19, resp. byli prokazatelnými nositeli viru. Ale stejně tak nelze vyloučit, že ti zdraví a neočkovaní byli nakaženi těmi již očkovanými, protože i ti jsou či mohou být nositelé viru Covid-19! To ovšem celá řada očkovaných lidí neví, resp. takovou možnost nepřipouští.

Zpět ke statistice. Jak výše uvedeno, na JIP leží údajně 514 lidí s těžkým postihem Covid-19, z nichž je 313 neočkovaných a 201 očkovaných, tedy poměr cca 3:2. V celostátním měřítku, to je v počtu očkovaných a neočkovaných to však znamená, že na JIP leží 104 neočkovaných a jen 31 očkovaných, tedy poměr cca 3:1. To prý je už setsakramentský rozdíl! My, co se nehodláme podvolit očkování z toho nečiníme žádný tragický závěr, protože taková statistika je na dvě věci a sice potřeba tvrdit, že neočkovaných je stále mnoho a jsou příčinou nákazy zdravých či již očkovaných a za druhé, že v těchto počtech jsou zahrnuti i staří lidé, kteří jsou jinak těžce nemocní (např. chřipkou, zápalem plic či jinou nemocí) a že je mezi nimi řada lidí, kteří by na JIP leželi s jinou

nemocí i v případě, že by žádný Covid-19 neexistoval! Ostatně od toho JIPka je!

Že se do nás, odpůrců očkování ti očkovaní naváží dokazuje skutečnost, že nás veřejně označují za ignoranty, bezohledné, zhýralce, bezcharakterní sobce, mají nás za lidi, pro které je prý svoboda občana důležitější než právo na život a na zdraví a že na bezpočtu zbytečně zemřelých s kovidem nám nezáleží a podobně. Zatímco ze strany odpůrců očkování takové invektivy vůči očkovaným se nepoužívají. Nicméně, na adresu očkovaných lze poznamenat, že velmi snadno podlehli nedemokratickému, diskriminačnímu nátlaku politiků, kteří vyhrožovali represemi v případě, že se lidé nenechají očkovat. Lze to do jisté míry chápat, lidé měli obavy, aby nepřišli o práci, aby mohli navštěvovat kulturní akce, navštěvovat restaurace atd., atd., o to větší je nemravnost vlády, která tímto způsobem, nátlakem a strašením přinutila občany mnohdy k nedobrovolnému podstoupení očkování proti Covidu-19. Strach a obavy vykonaly své.

Pokrytečtí, zkorumpovaní a bezohlední politici bohužel nesdělili občanům ČR velmi důležitou skutečnost, která mohla mnohým nátlakům předejít. Rada Evropy, evropská a světová organizace pro lidská práva, která řídí Evropský soud pro lidská práva, již 27. ledna 2021 rozhodla resolucí č. 2361 (2021), která zakazuje evropským státům vč. ČR povinné očkování proti viru. Odsouhlasila také, že odmítnutí očkování nesmí být použito k diskriminaci pracovníků nebo kohokoli, kdo není očkován! Rada Evropy také rozhodla, že očkování není povinné a že na nikoho nesmí být vyvíjen politický, společenský ani jiný tlak, aby se nechal očkovat, pokud si to sám nepřeje. Nikdo nesmí být diskriminován za to, že nebyl kvůli možným zdravotním rizikům očkován, nebo také jen proto, že prostě nechce být, bez udání důvodu, očkován.

Možná, kdyby tuto skutečnost naši očkovaní spoluobčané znali, nebylo by tolik nepřáteského negativismu vůči nám, odpůrcům očkování. Ovšem není se co divit, protože je zjevné, že vládě a politikům nejde ani tak o zdraví lidí, jako o co největší spotřebu vakcín, které jsou do značné míry nekvalitní a které by za jiných okolností jako takové nebyly povoleny k použití. Nicménně, situace si važádala takový postup, stalo se a proto jsou také mezi občany, nutno podotknout právem, odpůrci očkování.

Jen na vysvětlenou, odpůrci očkování nejsou odpůrci očkování z principu, jak by se mohlo zdát, v podstatě očkování jako takové neodmítají, ale odmítají se podvolit očkování něčím, čemu se říká vakcína, která je na základě mnoha vědeckých a také lékařských důkazů více zdraví škodlivá, než prospěšná. Jakkoli se odpůrci očkování v tomto hodnocení mohou mýlit, tak se mohou mýlit i ti co tvrdí opak. Jen budoucnost ukáže, která skupina měla pravdu. Jen můžeme litovat těch, kteří po aplikaci vakcíny (jedno jaké a zda zda jedné, dvou nebo tří) byli zdravotně, vedlejšími účinky vakcín poškozeni, notabene zemřeli. Zemřelých je v ČR , jak udává statistika, údajně okolo 33 tisíc. Zda všichni skutečně zemřeli na Covid-19 je také otázka, protože se prý jaksi z dosud neobjasněných důvodů neprováděly pitvy a údajně každý zemřelý nemocnici byl vydáván za oběť Covidu-19. Ať už tak či onak, odpůrci očkování jsou normální lidé, kteří jen nepodlehli tlaku vládnoucí klice. Možná později podlehnou, ale ne jim, ale třeba Covidu-19, nebo na běžnou mrtvici. Každý jednou z tohoto světa odejde, je jen otázka, zda si k tomu nechá pomoct, nebo odejde lidsky přirozenou cestou.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.12.2021 11:19

Mirja Mikkesh může mít pravdu,neboť jsem se od začátku o tento problém vůbec nezajímal.Můj zájem vzbudily až omezení neschopného ministra zdravotnictví Vojtěcha.Takže chybička se mohla vloudit a mně je to jedno.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

03.12.2021 08:01

Dovolím si opravit jen pár nepřesností diskutujícího zdola. Od začátku to bylo správně prezentováno jako unik z laboratoře. Jen některé dezinformační média svalovala vinu na netopýry. Rovněž tak, bylo v počátku známo, že původně roznešený virus už není a roznášen je nový kmen. Respektovaná a čtená media o tom informují. Dezinformátoři se z neznámých důvodů pořád drží nějakých mutací. Také asi nikdo z nich nenavštívil nemocnice, kde leží ti očkovaní, co nakazili neočkované, společně. Asi dezinformátoři ještě nedostali pokyn žvatlat něco jiného. I když, už jsem v takovém dezinformačním médiu (snad Novinky.cz) četl, že snad bude nutné vakcinovat každých devět měsíců. Tedy vakcína jak z praku. (Jen doufám, že naše přátele z "Big pharma" nezištně nenapadne na obrnu, neštovice, nebo spalničky, vymyslet nějakou modernu.) Tuto informaci vzhledem k původu, jedno či Novinky, či ČT, nebo Český rozhlas berte s rezervou. Pomalu se začínám přiklánět k názoru bratří Slováků, že lživá informace bude trestná a trestaná i odnětím svobody. To by pro vedení příkladně České televize znamenalo, že už můžou připravovat konkurzy na nové redaktory. Kouzlem nechtěného by se za státní peníze u Apolináře zachránil snad jen Kubík Železný.


 

02.12.2021 18:13

Shrneme to.Největším neštěstím celého covidu je způsob informací.Od začátku to bylo prezentováno jako vina čínských netopýrů.Teprve později vyšlo najevo,že je to vir umělý,který(prý) nedopatřením unikl z laboratoře ve Wuchanu.Viníky jsou Číňané,ale výzkum a vývoj viru spolufinancovaly USA.Na vir se hledala vakcína a našla se po necelém půl roce.Jenže neprošla požadovanými zkouškami a byla určena pro původní vir.Ten už dnes není a jsou jeho mutace,na které vakcína nepůsobí,případně jen v minimálním vlivem.Část "odborníků" začala propagovat očkování,jako jediný způsob ochrany.Jiná část stejných "odborníků" se postavila proti očkování z důvodu nedostatečnosti.Nakonec se ukázalo,že pravdu měli ti druzí odborníci a očkování bude třeba provést i potřetí a dokonce jiní odborníci mluví o nutnosti čtvrté dávky.Pokud se nezměnilo složení těch užívaných vakcín,tak jsou k ničemu.Jsou jen na původní vir.Já nikoho nezrazuji od očkování,protože je to každého soukromá věc.Jen nevidím důvod nenávisti,když rozhodnutí neočkovat se je zase pouze moje soukromá věc.Covid roznáší všichni,kdo s ním přišli do styku,ať jsou či nejsou očkovaní.Vakcína není účinná proto,že je tzv. spíchnutá horkou jehlou.Bez všech povinných zkoušek nemůže mít vakcína úspěch.Kdo se ohání povinným očkováním proti např.nečtovicím,nebo spalničkám,tak se stává demagogem.Tyto vakcíny prošly potřebným dlouholetým vývojem a proto byly účinné.Nebo se snad muselo přeočkovávat dvakrát,třikrát či čtyřikrát?Vakcína by měla chránit očkované proti těžkému průběhu,ale jak se ukazuje,tak u části očkovaných to také neplatí a jsou s těžkým průběhem na koronárkách nemocnic.Stejně,jako jsou tam neočkovaní,ale prý v menším počtu.Což sice může,ale také nemusí být pravda.To vědí jen lékaři,kteří nemocné hospitalizovali.Z těchto důvodů se nenechám očkovat a nenechám si vpravit do těla jakousi údajně vakcínu,která se navíc ukazuje jako nestálá.Je to moje svobodné rozhodnutí,jako těch očkovaných.To,co očkovaní předkládají za důkazy,nemůže obstát.Kde jsou ty mrtví kteří po covidu zemřeli a bylo jich tolik,že je krematoria nestačila spalovat a mrtvoly bylyukládány do mrazících vozů na ulici?Nikde se neobjevily,ale očkování jich mají stále plná ústa.Každý se mnou souhlasit nemusí,ale na svůj názor mám právo já,stejně jako to právo mají očkovaní!


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...