• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Američané zuří
Počet návštěv: 1141

Američané zuří

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Putin je opět zaskočil. Zvládnout během týdne násilné nepokoje v Kazachstanu , které byly jako okopírované podle ukrajinského euromajdanu. To prostě umí jenom Putinovo Rusko. A to se už poučilo. V otázkách bezpečnosti nevěřit USA a Západu ani nos mezi očima.

Amíci měli na přebohatý Kazaschstán obrovský zálusk. Po třicet let mohutně rozvíjeli ekonomické styky, ale snažili se i zatáhnout tuto nejvýznamnější středoaasisjkou zemi do vojenského spojenectví, cvičili kazašské rekruty, využívali Kazachstán jako letecké předmostí na trasách do Afghanistánu, pořádali i společná vojenská cvičení.

Bývalý prezident Nazarbajev byl v takovém kontaktu s Bushem mladším, Obamou či Trumpem, že by o tom naši politici mohli jenom snít. Ale on se jim odvděčoval. Jakkoliv u nás se tradovala jednostranná fikce o podřízenosti Putinovi, Kazachstán udržoval až do minulého týdne úspěšně politiku stejné vzdálenosti od tří světových center moci: od USA, Ruska i Číny. Na druhé straně platí, že vysával tuto přebohatou zemi ve prospěch svůj, své rodiny a tak drtivá část obyvatel žila v bídě. Výbuchy nespokojenosti byly zcela na místě.

Ale...

Brutální nepokoje, vypalování státních budov, drancování obchodů, vraždění policistů , nástup skutečných gangů místních i zpoza zahraničí, které tak věrně připomínají násilné počínající protesty na Ukrajině, které při jejich neřešení vedly k převratu a nástupu prozápadních, protiruských a profašistických sil vedlo k občanské válce, která vyústila v rozvrat a trvalý rozkol mezi proruskými a prozápadními částmi obyvatel.

To, že CIA má prsty všude v každém protiruském hnutí ví každé dítě. Je to v podstatě hlavní náplní její činnosti ve světě. Neexistuje jiná tajná služba, která by uspořádala tolik převratů, válek a vražd jako ona.

Ale tady USA sklaplo.

Prezident Kassym-Jomart Tokayev nezpanikařil jako kdysi Janukovič, nenechal si vnutit, že jde vlastně o pokojné nepokoje a požádal o pomoc především Rusko. A to jednalo rychlostí blesku.

Přes třitisíce především ruských paragánů bylo vysazeno v Kazachstánu, prezident Kassym-Jomart Tokayev odstranil Nazarbajeva od zbytků moci a nařídil bez varování střílet proti teroristům

A proto Američané zuří.

Před pondělním jednáním USA-Rusko tak Rusko ukázalo, kdo má v této části světa rozhodující slovo.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.01.2022 12:26

Pravděpodobnost,že v tom má prsty CIA,je velmi vysoká.Nazabarjev už pomalu musel ustupovat před pro něho nevhodnou situací a mohlo jít o pokus,zachránit jeho vliv v zemi.Prezident Kassym-Jomaet Tokayev nežádal o pomoc Rusko,ale všechny státy,seskupené ve skupině vzájemné obrany a Rusko je jejich členem v pozici šéfa.Tyto síly do faktických bojů nezasahovaly.Tam se zúčastnily jednotky kazašské armády a policie.Ti ostatní byli určeni k ochraně státních zařízení.Jestli Američané zuří mi není známo.Určitá nespokojenost tu ale určitě je,pokud to bylo jejich dílo.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

10.01.2022 08:14

Jen bych pane doktore nesouhlasil s tím, že za brutálním počínáním, vypalováním státních budov, drancováním obchodů, vražděním policistů , nástupem skutečných gangů místních i zpoza zahraničí v režii strýčka Sama ví každé dítě ... ? Například naše děti - Fiala, Bartoš, Rakušan, Spejbl ze Suché Lozi, ta mrňavá od pirátů, Michálek ... ti to určitě netuší. A taková Pekari-Adamová, nebo blb Stanjura, tak ti neví vůbec nic. Snad nejvích z těch našich hvězd ví Langšádlová. Ta ví úplný "všechno". Jinak by přeci nemohla šéfovat naší vědě, né ?


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy