• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Kam zmizeli migranti z hranic Běloruska?
Počet návštěv: 1425

Kam zmizeli migranti z hranic Běloruska?

Petr Hannig Článek od Petr Hannig

Pamatujete si na každodenní zprávy o migrantech na hranicích mezi Běloruskem a Polskem? Všimli jste si, že tyto zprávy se naráz z médií vytratily? Proč?

 Přátelé. Jeden můj známý, se kterým hrajeme pravidelně šachy, mne upozornil na jednu zajímavost. Pamatujete si na každodenní zprávy o migrantech na hranicích mezi Běloruskem a Polskem, a předtím Litvou? Každý den jsme byli informováni o tom, jak Lukašenkův režim importuje na hranice s EU migranty ze středního východu. Jak tito jsou v podstatě uzavřeni v pásmu nikoho mezi Běloruskem a Polskem. (Před tím Litvou či Lotyšskem.) Jak běloruské síly tlačí migranty na hranici, a naopak síly polské je vracejí směrem zpět na Bělorusko.

   Jak trpí migranti zimou, jak většina polských občanů udává policii, když se nějaký migrant v okolí jejich domu objeví a jak naopak někteří polští občané(výrazná menšina) tajně migrantům, kteří se dostanou přes hranici, pomáhá.

  Poslední zpráva, které jsem si v médiích všiml byla 12. prosince. Od té doby ani ťuk. (Nebo jste snad někdo od 12.12. někde na toto téma něco četl či četla?). Tento zajímavý poznatek mého šachového sparingpartnera mne samotného překvapil. Prostě i mně uniklo, že najednou se migranti z hranic Běloruska vypařili. Člověk si toho, v přehršli zpráv o rozhovorech z „akvária“ ani nevšiml. Ale protože je můj kamarád ve hře vždy lepší a má přehled o celém šachovém poli, tak to jemu neuniklo.

   Kam migranti zmizeli? Nebyli snad v tichosti dopraveni do jejich vysněného cíle, do Německa. Pokud ano, proč o tom média neinformují. Nebo byli umístěni do různých států EU včetně ČR? Nebo naopak běloruský režim stáhl migranty zpět a ubytoval je ve svých ubytovacích kapacitách, či jim uložil povinnost vrátit se do destinací, odkud přilétli?

    Nevíme prostě nic. Kde jste, mediální investigativci. Jak to, že do 12.12 každý den hory zpráv a pak nic? Není vám to divné? Mně tedy ano, ale mohl jsem se mýlit, možná, že se to v jiných médiích, než čtu já, objevovalo. A že já těch médií pročtu haldy.

Petr Hannig
předseda politické strany ROZUMNÍ Absolvent 1. střední umělecko průmyslové školy v Turnově obor umělecký kovář, 2. Konzervatoř v Praze obory varhany dirigování a skladba, 3. Hudební akademie múzických umění obor skladba.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.01.2022 16:41

Toto téma už přestalo být po takové době zajímavé.Migranti tam prý byli a nejednou tam evidentně nejsou!Jen aby ty zprávy o tomto problému nebyly vycucané z prstu,když EU má z humanitních důvodů přesunout do Evropy celou Afriku!To šla najednou humanita EU kam?Najednou to nebyli lidé potřební ochranou před hladem?Jiný důvod migrace neexistuje,ať si politici říkají,co chtějí!V Zimbabwe vyvraždili a vyhnali všechny bílé farmáře a země,jež byla potravinově soběstačná,najednou trpěla hladomorem!Už by měli občané hnát prolhané politiky svinským krokem od plných koryt.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy