• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Premiére Sobotko, vyjádřete se nebo odstupte aneb Schapiro není kalašnikov
Počet návštěv: 3978

Premiére Sobotko, vyjádřete se nebo odstupte aneb Schapiro není kalašnikov

- Jan Veleba - Článek od - Jan Veleba -

Velvyslanec USA A. H. Schapiro se setkal s předsedou Islámské nadace v Brně Muneebem Alrawim,"aby vyjádřil podporu a solidaritu s muslimskou komunitou v Česku i na celém světě."

To není scifi, ale oficiální zpráva americké ambasády v Praze a pokračuje, že dle něho je v dnešní době třeba čelit předsudkům a podpořit ty, kteří jednají ve jménu míru a dobré vůle!

Ve svém kázání na zveřejněných nahrávkách Alrawim, poctěný návštěvou a podporou amerického velvyslance, mj. říká:"A Alláh vznešený říká, bojujte proti nevěřícím jako jeden muž!"

Diplomat Shapiro, který se už v minulosti zviditelnil svojí neloajalitou k hostující zemi a k prezidentu Miloši Zemanovi, nyní překročil všechny možné meze, když vyjádřil podporu a solidaritu muslimské komunitě touto ostentativní návštěvou muslimské mešity v Brně.

Mezi lidmi i napříč politickým spektrem zaznívají ostré výroky, někteří hovoří o "vyhlášení války Česku", jen ten, kdo je zodpovědný za bezpečnost a chod této země, premiér Bohuslav Sobotka, mlčí. Přitom on by měl být první, kdo se k této vážné události postaví čelem. Zatím mlčí i na dotazy novinářů.

Považuji toto chování předsedy vlády za nepochopitelné, nepřijatelné a vyzývám ho,  aby se proti chování amerického velvyslance Shapira a jeho vměšování do vnitřních záležitostí České republiky jasně a jednoznačně vymezil a pokud je zbabělý a není toho mocen, aby ze své funkce odstoupil! Sharpio není kalašnikov, ale reálná bezpečnostní hrozba pro Českou republiku.

Za současného tristního stavu, který sužuje a ohrožuje Evropu, stačí se například podívat na Calais, je gesto amerického velvyslance nepřijatelné a z pohledu současné bezprecedentní krize způsobené migrantskou invazí ho pokládám za vměšování do vnitřních záležitostí ČR.

Panu velvyslanci bych doporučil, ať se z pohledu těchto záležitostí seznámí s aktuální politikou americké vlády, která je striktní a zastavila proud migrantů od samého počátku – velmi dlouhé azylové řízení, které fyzicky probíhá mimo území USA. O nelegálních migrantech nemůže být ani řeč. Dále bych panu velvyslanci doporučil, aby vyvinul iniciativu směrem k arabským spojencům USA, například k Saudské Arábii, aby se začali podílet na řešení krize a přijmuli na své území migranty. Vždyť jsou to jejich věřící bratři a sestry se stejným náboženstvím a se stejnou kulturou a zvyky s možností okamžité integrace.

Jan Veleba, předseda SPO a senátor

- Jan Veleba -
Dříve zastupitel a člen rady města Velké Meziříčí, nyní předseda strany (SPOZ), která jako jediná má smysluplný název - Strana práv občanů Zemanovci, bývalý prezident Agrární komory České republiky. Vystudoval obor mechanizace zemědělství na Vysoké škole zemědělské v Brně (současná Mendelova univerzita v Brně) a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity Brně. Od roku 2005 byl do roku 2014 prezidentem Agrární komory České republiky. Spoluzakládal Stranu venkova. Roku 2012 byl zvolen jako nestraník senátorem PČR v obvodě č. 44 - Chrudim.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

13.03.2016 08:53

Co je dovoleno Bohovi, není povoleno volovi. K Sobotkovi se hodí citace Nerudovy básně, balady, modifikuji: "Schapira já nebojím se, za almaru přikrčím se, tam si vedu svou". Náš dojemný státní představitel, který je bytostně, i svou hbitou pusinkou celoživotně napíchnutý na cecíky státní pokladny, nedokáže vmést do tváře protektora, že se budeme, jako suverénní stát, chovat k imigrantům stejně, jako USA. Alespoň v něčem je třeba se od Američanů přiučit. I naší slavné tenistce Martině Navrátilové trvalo několik let, než získala americké státní občanství, a jaká to byla hvězda! A my bychom měli přijímat utečence bez jakékoliv identifikace, i bez otisků prstů, které odmítají dát! Tady se někdo zbláznil! ...Mějte se hezky.


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...