• Pondělí, 06. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí

Glosa: Razítko blbosti...
Počet návštěv: 2651

Glosa: Razítko blbosti...

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Musím říci, že zelené pondělí odpoledne se mně nevydařilo. Místo odpočinku po úspěšné a náročné koledě, si na státnickou návštěvu dovolil přijet prezident Číny Si Ťin – pching. To by, samo o sobě, nemuselo být nejhorší, jenomže spát mě nenechala ČT 24.

Na mimořádnou událost nasadilo propagandistické oddělení ČT Daniela Takáče. Mnozí se mnou, se jistě těšili na reportáž z příletu a dalších záběrů průjezdu Prahou až na lánský zámek. Něco málo jsme spatřili. Jenomže bez autentického zvuku, který nahradili žvejky hostů ve studiu. Jednostranně zaměřené Takáčovy otázky padly na úrodnou půdu protizemanovské a protičínské hysterie. Sám sobě nerozumím, když mě napadlo srovnání s Husákovskou televizí v čele s Jiřím Pelikánem.

Každý, koho kavárenská hysterie neoslepuje a je schopen racionální úvahy, Zemanovy kroky ocení. Čína představuje druhou největší světovou ekonomiku, je stálým členem Rady bezpečnosti OSN a prezident Si Ťin – ping, se nedávno vozil v kočáře anglické královny Alžběty II. Siovi poklonkoval i korunní princ Charles a pozadu nezůstal ani premiér Cameron. Proto máme velkou šanci, aby se Praha a Česká republika, stala vstupní branou přinejmenším pro východoevropské státy.

Tohle asi, kavárenští Havloidi nechápou. Donekonečna si s Havlova pseudohumanizmu dělají pohodlný kanape. Divím se, že zničený Československý zbrojní průmysl a Havlovy humanitární bomby nad Kosovem a Irákem, jim v jejich „bohulibé“ činnosti nepřekáží. A zahraničně-politický úspěch prezidenta Zemana? Nejde jenom o investiční peníze, které potečou do České republiky. Zeman usiluje o svéprávnost naší země, ve které jde o schopnost českých lidí a podniků, uplatnit se v e světě.

Až pozítří skončí návštěva čínského prezidenta a definitivně na media dopadne razítko blbosti, zajímá mě ještě něco. Jak policie vyhodnotí poničené čínské vlajky pro Si Ťin-pinga na cestě z letiště. Za něco podobného, jenomže úsměvného, dostal před časem autobusák pan Smetana za přimalování tykadel na plakát s ministrem Langerem, málem rok „natvrdo.“

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Anonymní rasistická revoluce

Anonymní rasistická revoluce

Již dlouho platí, že fotografie vypovídá o duchu doby více než než dlouhé projevy či komentáře. Zejména máme-li k dispozici snímky ze dvou vzdálených, ale bohužel podobných historických událostí.

EU chce zničit naši zemi a vzít nám práci

EU chce zničit naši zemi a vzít nám práci

Facebookové hádky o tom, kdo je větší vlastenec a víc nesnáší Evropskou unii, jsou zbytečné a českým občanům nic nepřinesou. Namísto toho by měla být věnována pozornost plánům “EU pro novou generaci”. Unie chce pod tímto názvem zavést společné daně a dluh, za který by ručily i členské státy mimo eurozónu.

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Kdysi, čímž mám na mysli éru sportovních reportérů jako byli Laufer, Mašlonka, Zelenay, Zikmund, Holubec, Polák a další, bylo sledování sportovních přenosů pro diváky svátkem. Slyšeli krásný český či slovenský jazyk, reportéři mluvili jen když měli co říct, a mlčeli, když vycítili, že teď je na mlčení pravá chvíle.

Poslední domácí zprávy

Marasmus dnešní doby

Marasmus dnešní doby

V jedné fotce najdete celý marasmus dnešní doby. Fakt musíme demonstrovat, že na všech životech záleží? A fakt máme potřebu to dělat na...