• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Po kravínu návrat aneb zaplatíme to my všichni
Počet návštěv: 3039

Po kravínu návrat aneb zaplatíme to my všichni

- Jan Veleba - Článek od - Jan Veleba -

Merkelová mlčí, Turci se chystají na bezvízový styk a váleční uprchlící se vrací. To vše zaplatíme my, občané ČR, vyjma 70.000 našich bezdomovců, které naše demokracie zplodila a o které se nikdo nestará, natož aby jim někdo pomohl – například organizace Generace 21.

Ale dost mých úvah a pojďme k nanejvýše aktuálnímu tématu médií, kterým je návrat uprchlíků zpět do Iráku. Je to nanejvýš aktuální, která mnohé, zejména vítače a sluníčkáře trochu zaskočila a je třeba ji trochu rozebrat. Už jednou jsem tady na Parlamentních listech odpovídal, že Generace 21 je netransparentní instituce. Když si ji otevřete na internetu, tak tam na ně nenajdete ani telefon, natož nějaká ekonomická čísla. To přesto, že dostává dotace a ty jdou z našich daní.

Ale k věci. Jestliže se iráčtí tzv. uprchlíci chtějí za měsíc či dva vrátit domů, tak to znamená, že to nejsou váleční uprchlíci a že se mají kam vrátit. Jestliže nejsou váleční uprchlíci, pak je zde důkaz, že je někdo musel nalákat na cestu do Evropy a slíbit jim hmotné výhody a někdo jim musel cestu zabezpečit, což určitě nedělal jenom z lásky k bližnímu. Jinak by tito lidé zůstali doma. Toto všechno ale znamená, že pohyb migrantů je organizován.

Další problém vidím v organizacích typu Generace 21. Ty jsou dotovány z rozpočtu ČR, EU a podle mne jsou ještě napojeny na ty, kteří migrační vlnu řídí a organizují. Jinými slovy tyto a podobné organizace by neměly dostávat z našeho státního rozpočtu žádné příspěvky a jejich činnost by měla být důkladně prověřena - v prvé řadě finanční kontrola, poté bezpečnostní prověrka a případně orgány činné v trestním řízení.

Kdo zaplatí výlet iráckých migrantů emigrantů do ČR?

Třetí moje poznámka. Na tomto příkladu, který zřejmě není poslední, se ukazuje názorně naprostá nesmyslnost silou prosazených kvót pro jednotlivé země EU k přijetí migrantů, které prosadila Merkelová a většina poslušných (například premiér Sobotka) tento diktát přijala. Zde je důkaz, jakou kvalitu mají ti, kteří řídí, pardon chtěli by řídit, EU.

A na závěr dvě otázky. Kdo zaplatí zbytečně vynaložené náklady na výlet iráckých migrantů emigrantů do ČR a jak bude brána k zodpovědnosti Generace 21? A konečně, nevíte kam zmizela frau Merkelová? Pořád jí bylo každý den v médiích plno a najednou po Bruselském masakru jako když utne...

- Jan Veleba -
Dříve zastupitel a člen rady města Velké Meziříčí, nyní předseda strany (SPOZ), která jako jediná má smysluplný název - Strana práv občanů Zemanovci, bývalý prezident Agrární komory České republiky. Vystudoval obor mechanizace zemědělství na Vysoké škole zemědělské v Brně (současná Mendelova univerzita v Brně) a Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity Brně. Od roku 2005 byl do roku 2014 prezidentem Agrární komory České republiky. Spoluzakládal Stranu venkova. Roku 2012 byl zvolen jako nestraník senátorem PČR v obvodě č. 44 - Chrudim.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jan Esterka

Jan Esterka

08.04.2016 11:24

Pane Veleba souhlasím s Vašimi názory! Ale řekněte jak z toho marasmu ven? Co udělat? Chce to činy a velmi rychle!


 
Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...