• Pondělí, 09. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Vratislav

Bohuslav Sobotka bojuje za zájmy TOP09 a ne ČSSD
Počet návštěv: 2387

Bohuslav Sobotka bojuje za zájmy TOP09 a ne ČSSD

Jaromír Petřík Článek od Jaromír Petřík

Církevní restituce, rusofobie, zrušení Benešových dekretů jsou hlavními atributy TOP09. Církevní restituce Bohuslav Sobotka posvětil, Lubomír Zaorálek se činí v otázce rusofobie a Daniel Herman zastupuje zájmy Sudetských Němců.  

ČSSD má ve vínku heslo: "Svoboda, spravedlnost, solidarita", tedy, že je stranou sociální spravedlnosti a hájí zájmy našich občanů. Občany jeČSSD vnímána jako strana ateistická, nekonfrontační v zahraniční politice a Benešovy dekrety uznává jako základ poválečného uspořádání.

TOP09 je zase stranou hájící zájmy církví, silně rusofobní a odmítající Benešovy dekrety.

To, že se TOP09 rozhodujícím způsobem podílela na prosazení mimořádně nadhodnocených církevních restitucí je bez diskusí:http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/To-co-ma-Schwarzenberg-na-webu-o-restitucich-je-desive-ukazuje-Mladek-260717, rusofobii předvádí Karel Schwarzenberg neustále :http://www.top09.cz/co-delame/napsali-o-nas/schwarzenberg-putin-je-agresor-rusko-vyhlasilo-valku-cele-eu-16575.html

Ohledně Benešových dekretů se Karel Schwarzenberg vyjádřil takto: „"Já bych je upozornil na to, že Benešovy dekrety už neplatí 20 let, poněvadž přijetím Listiny základních práv a svobod Ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem nebyla zrušena od roku 1945, nýbrž od okamžiku, kdy byla přijata tato právní předloha," uvedl v diskuzi naČTSchwarzenberg adodal, že co je zrušené, tak už přeci nelze rušit.“ Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/vyroky-schwarzenberga-a-zemana-v-duelu-dyy-/domaci.aspx?c=A130118_154200_domaci_ert. Na základě kritiky potom K. Schwarzenberg opravoval svůj výrok, že nejsou neplatné, ale právně vyhaslé.

Jak víme, tak církevní restituce byly ve Sněmovně prosazené těsnou většinou za pomoci politické korupce, kdy hlasoval poslanec Pekárek odsouzený za korupci a nikým nevolené strana LIDEM Karolíny Peake. Ústavní soud tyto vysoce nadhodnocené církevní restituce posvětil, kdy v ÚS měli převahu soudci, kteří stranili církvím.

Bohuslav Sobotka při sestavování vlády slíbil, že s církevmi bude jednat o ústupcích. Místo toho si vzal do vlády KDU-ČSL, jejichž jediným cílem bylo vysoce nadhodnocené restituce prosadit.Bohuslav Sobotka se tímto osobně zasadil za zájmy církví a ve shodě s KDU-ČSL a TOP09 výši restitucí uznal v plném rozsahu a svůj slib porušil.

Co se týká rusofobie, tak ČSSD v minulosti zastávala vyváženou politiku směrem na Západ i na Východ. Tedy k zemím NATO i k Rusku. Poté, co kyjevští nelegitimní pučisté s podporou Západu svrhli legitimně zvoleného prezidenta Janukovyče a poslali ukrajinská vojska vyvraždit obyvatele Luhanska a Donbasu, kteří odmítli uznat nelegitimní pučisty za svoje nové vládce, jsem očekával ze strany ČSSD odsouzení těchto zločinů včetně kyjevských pučistů.Místo toho v podobě Lubomíra Zaorálka ČSSD zaujala tvrdě protiruský tón, postavila se na stranu kyjevských pučistů a porušení mezinárodního práva. Poté podpořila nesmyslné protiruské sankce.A Zaorálek se činil stejně jako Karel Schwarzenberg:http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1515606-zaoralek-rusko-chce-rozdelit-evropu-cesko-tomu-nesmi-prispet. Jako bonus Lubomír Zaorálek obvinil Rusko, že dováží migranty do Evropy:http://zpravy.aktualne.cz/domaci/mam-dolozene-ze-rusko-vozi-uprchliky-do-evropy-tvrdi-ministr/r~424174b6ea0711e5a8d7002590604f2e/

Bohuslav Sobotka ohledně Ruska zaujal postoj Lubomíra Zaorálka, který je stejný jako u TOP09.

Ohledně Sudetských Němců Bohuslav Sobotka vyslal na jejich sraz našeho ministra zahraničí Daniela Hermana:http://www.novinky.cz/stalo-se/403336-ministr-herman-se-zucastni-srazu-sudetonemeckeho-landsmansaftu-jako-prvni-clen-ceske-vlady.html

Proti napravení vztahů se Sudetskými Němci jistě nikdo nic nemá. Ovšem cílem tohoto činění je zrušení Benešových dekretů a jaké majetkové požadavky by asi následovaly, si můžeme domyslet.Církve se po roce 1989 též neoháněly tím, že hlavním smyslem jejich existence jsou peníze a majetek a poté jejich požadavky předčily všechna očekávání.Takže kromě stamiliardových výdajů na církve by naše daňové poplatníky čekaly možná ještě vyšší náhrady Sudetským Němcům.

A pod tím vším je podepsán Bohuslav Sobotka. Proto osobně nechápu, proč je členem ČSSD, když ve skutečnosti hájí zájmy TOP09.

 

Jaromír Petřík
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu:

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu: "Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado“

Tak si opět připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci dodat, že díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Poslední domácí zprávy