• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Tak se nám sešla partička prospěchářů, co jsou schopní zapřít nos mezi očima; vězni svědomí, co ho však v sobě nemají ani za mák. Václav Havel, převtělení zvané Dalajláma i dcera zakladatele barmské komunistické strany Do Aun Schan Su Ťij.
Počet návštěv: 10392

Tak se nám sešla partička vězňů svědomí, co ho však v sobě nemají ani za mák: pokrytec Václav Havel, převtělení zvané Dalajláma i dcera zakladatele barmské komunistické strany Do Aun Schan Su Ťij.

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Když potřebovali, tak účelově trpěli, dnes zapomněli, asi nečetli knížku Ladislava Mňačka: „Ako chutí moc…“ Vezměte si to po pořádku: přítel komunistů Václav Havel, budiž mu země lehká, byl ve vězení ne, že by něco provedl, ale proto, že si přál být za mřížemi, jelikož věděl, že ho jeho západní sponzor nenechá na holičkách. Svým vězněním, byť dostal od režimu nabídku, že se může vystěhovat, když se mu u nás nelíbí, chtěl provokovat lid svojí nesvobodou, aby svrhli komunisty. To se mu povedlo, ovšem vzápětí si z toho nejdůležitějšího udělal předsedu své sametové vlády - komunistu Mariána Čalfu…

Havlova účelová faleš pokračovala: „Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností. Není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků. Byly to všechno lži…” řekl na Letné srdceryvně.

Ano, další lži. Vděčil za ně komunistickému parlamentu a Mariánu Čalfovi, který komunistickým poslancům vyhrožoval, že na ně práskne jejich spolupráci s StB, pokud Havla nezvolí a dají přednost Dubčekovi. Z disidenta a komunistického pragmatika se proto stali spojenci. Aby byl soudruh Čalfa “in”, začal si dokonce oblékat po havlovsku svetr, zatímco Havel se učil nosit nóbl oblek s krátkými nohavicemi.

Dramatik a jevištní dělník Havel pak už jako prezident-pragmatik z balkonu na manifestaci v Košicích slíbil, že po volbách opět navrhne Slováka Čalfu za premiéra. Ten zůstal předsedou vlády až do roku 1992, kdy z politiky odešel a stal se Havlovým poradcem a ústředním kamarádem, který se od té doby zúčastňoval všech soukromých oslav, pořádaných Václavem Havlem. Že by mezi nimi skutečně platila dohoda o nepotrestání komunistů a příslušníků Státní bezpečnosti…? Ministr Sacher nechal zlikvidovat seznamy všech disidentů a prominentních osob. Oboustranná vděčnost se poté odzrcadlila v tzv. „havlovském kroužku“. Dvě tváře kariérního Sobotky; lustrační zvyklost či post premiéra?

Havel věděl, že vděčí za své první prezidentství Čalfovi a ten zase, že své účelově-užitečné „přátelství“ s Havlem mohl využít ve prospěch svůj i mnoha svých soudruhů… „Všeobecná vůle byla dát komunistům šanci, tak, jak se to stalo ve všech post-komunistických zemích, ukázat modernější tvář, vědomou si existence demokratických poměrů. Té šance nevyužili,“ řekl Havel o pár let později alibisticky, když už Čalfa z KSČ vystoupil a dělal mrtvého proradného antikomunistického brouka, aby nekazil sametovou kariéru sobě ani kámoši Václavovi.

Proto Havel, který chtěl být ke všemu prezidentem pouze na jedno volební období, si to nakonec rozmyslel a na Hradě se mu tak zalíbilo, že v něm prezidentoval tři volební období. Kariéru dramatika odsunul... A ještě se zaskvěl, když svojí pravdou a láskou podpořil humanitární bombardování Srbska v boji proti lži e nenávisti... Holt, ako chutí moc… Václav Havel – humanitární bombardování…

A je zde další z partičky - Do Aun Schan Su Ťij, která je identicky pokrytecká jako byl Havel. Barmská junta ji též uvěznila, Su Ťij rovněž odmítla nabídku propuštění pod podmínkou, že opustí Barmu, takže zůstala uvězněná až do listopadu 2010 a strávila v domácím vězení více než patnáct let. Když se v dubnu 2012 konaly doplňkové volby do dolní komory barmského parlamentu, politická strana Su Ťij Národní liga pro demokracii získala 43 křesel z celkových 45. Strana se tak stala oficiální opoziční stranou parlamentu a svou činností se tak začala podílet na vedení země.

A tato barmská disidentka při zahájení 17. ročníku konference Forum 2000 řekla, že v roce 1991 získala Nobelovu cenu za mír díky tomu, že bývalý český prezident Václav Havel nepřijal svoji nominaci a místo sebe navrhl ji. Su Ťij v proslovu vyjádřila díky Havlovi za podporu, kterou vyjadřoval barmské opozici po dobu vlády vojenské junty. Nyní byla navržena, aby se stala členkou nové barmské vlády na postu ministryně zahraničí. Kandidaturu na prezidenta jí znemožnila ústava ještě z dob vojenské diktatury. Prezidentem Barmy byl ovšem zvolen její blízký spolupracovník Tchin Ťjo. Armáda si tak v Barmě přesto nadále udržuje silný vliv na politické dění; ústava jí nadále zaručuje čtvrtinu parlamentních křesel, což jí umožňuje vetovat ústavní dodatky a omezovat tak rozsah demokratických reforem.

Nová "demokratická" vláda přesto propustila na svobodu již 113 vězňů. Podle Organizace na pomoc barmským politickým vězňům (AAPP) byla před vyhlášením amnestie v Barmě za mřížemi asi stovka osob odsouzených za politické zločiny a přes 400 jich čekalo ve vazbě na soud. Kdo si vzpomene na Havlovu amnestii, je mu vše jasné. A slyší též jeho plané proklamace:

„Tím, že zasvětila svůj život boji za lidská práva a demokracii v Barmě, je Aun Schan Su Ťij zřetelným symbolem spravedlnosti nejen pro lidi své země, ale i pro všechny ostatní, kteří si chtějí svobodně zvolit vlastní osud. Pokud bude někde ve světě třeba vést boj za svobodu, budou hlasy jako je ten Aun Schan Su Ťij k tomuto boji svolávat všechny ostatní. Ať už volání po svobodě přichází ze střední Evropy, Ruska, Afriky či Asie, má společný podtext: se všemi lidmi se musí jednat s respektem, všichni lidé potřebují naději," napsal Václav Havel v předmluvě ke knize „Osvobození od strachu“. Kdyby jen tušil, jak dnes  jeho favoritka znectí slova, která uvedl, že „se všemi lidmi se musí jednat s respektem, všichni lidé potřebují naději…“ Jen barmští Rohingové asi ne...

Je to však teprve krátký čas, co se Su Ťij stala vůdkyní první demokraticky zvolené vlády v Barmě, ale přes své líbivé řeči o svobodě a demokracii se nyní obává přijmout kroky, kterými by si znepřátelila buddhistické nacionalisty. Junty se nebála, nacionalistů ano? Ti koncem dubna demonstrovali před americkým velvyslanectvím, když ambasáda zmínila "rohingskou komunitu" v dopise, kterým vyjadřovala soustrast nad smrtí Rohingů při potopení lodi. Podle OSN Su Ťij  "zavírá oči při perzekuce nejutlačovanější menšiny světa..." Vskutku, ani sedmdesátka na jejím krku nic nezměnila na faktu, že jde o pěkně všemi mastmi mazanou bytost...

Je přece dcerou generála Aun Schana, zakladatele barmské Komunistické strany, který v roce 1947 vyjednal nezávislost Barmy na Spojeném království, za což byl zavražděn svými konkurenty. Zatímco Václav Havel pocházel z pražské podnikatelské a intelektuálské rodiny Václava M. Havla a byl i vnukem stavitele Paláce Lucerny; patřil tedy k jedné z nejbohatších českých rodin, která vlastnila i Barrandovské ateliéry... A Dalajláma je zase "božského původu", převtělenec, resp. kdysi dítě, které považovali za vtělení zesnulého předcházejícího dalajlámy... Resumé; jde o osobnosti, "předurčené svými původy k jedinečným činům..." Byl Miloš Havel homosexuál, kolaborant či zachránce českého filmu?

Su Ťij se prý navíc obává, že by otevřené označování Rohingů jejich jménem mohlo v zemi zmařit proces usmíření. Vlastně důvod, proč nechce, aby Američané používali název Rohingové, není na druhé straně vlastně ani tak podstatný. Důležitý je fakt, že žena, jejíž jméno se stalo synonymem boje za lidská práva, a která s účelově "neochvějnou statečností" čelila despotismu, pokračuje ve stejné a naprosto nepřijatelné politice vojenských vládců, proti nimž protestovala a které vystřídala. Bylo by tedy od Su Ťij nadmíru pragmatické, kdyby svůj pokrytecký postoj, co nejdřív přehodnotila, jinak se její hrdinství změní jen v prospěchářský byznys. A má nejvyšší čas to udělat; její sláva potvrzená Nobelovou cenou míru je klíčovým důvodem, proč má Barma po desetiletích izolace šanci být znovu přijata do světového společenství. Avšak i v Barmě platí: Světská sláva, polní tráva...

Již nyní totiž začínají organizace pro lidská práva ve Spojených státech vyzývat prezidenta Baracka Obamu, aby obnovil sankce vůči této zemi, než 20. května 2016 vyprší jejich platnost. A je zde další hráč křiváků; v rozhovoru pro italský deník La Stampa vyzvala jeho Svatost Dalajláma k dialogu se zakázanou teroristickou organizací DAEŠ. „Musíme naslouchat, chápat, tak či onak projevovat úctu. Jiná cesta není,“ řekl Dalajláma. Žádné bombardování, ale soucit: „Udělejte to svým srdcem,“ vyzval, aby svět rovněž ocenil postoj Německa k běžencům: „Bylo velmi štědré: přijalo je a nakrmilo.“ A dodal to největší "moudro": „Každý člověk má své vlastní náboženství a svou pravdu, ale ve společnosti musí být mnoho náboženství a mnoho pravdy; islám je přece mírumilovné náboženství…“

Hned dokázal, jak to s jeho duchovním posláním opravdu je; v Mjanmarsku, kde buddhistická většina utlačuje muslimskou menšinu Rohingů, to tibetský duchovní šéf prostě zabalil, když prohlásil, že s buddhisty v Mjanmarsku už zkrátka nemluví, ale jako správný alibista upozornil, že „nikoho není možné pronásledovat…“ Jak to, že nejvrchnější šéf buddhistů dává od jejich vražedných lotrovin ruce pryč? Co se v Barmě stalo, že ho to nechává lhostejným?

Už zase neplatí jeho slova, že: „Každý člověk má své vlastní náboženství a svou pravdu, ale ve společnosti musí být mnoho náboženství a mnoho pravdy; islám je přece mírumilovné náboženství…“? Pro mnohé příznivce nejznámější barmské opoziční političky je jistým zklamáním, že Su Ťij na útoky na muslimy ve své vlasti v podstatě nijak nereaguje, natož aby se v celé věci nějak angažovala. Pro její postoj je snadné vysvětlení; nechce zjevně riskovat, že by obhajobou muslimů ztratila na popularitě u buddhistů a jejich hlasy…

Minorita Rohingů v Barmě... foto Reuters...

A tibetský duchovní lídr buddhistů Dalajláma, co na jedné straně říká „že s buddhisty v Mjanmarsku už raději zkrátka nemluví“, ale na druhé straně pokrytecky vyjádřil smutek nad tím, že barmská disidentka nevyužívá svého vlivu a těmto lidem z minority Rohingů nacházejících se v příšerné situaci nepomáhá. Sám s ní o tom hovořil a Su Ťij mu prý sdělila, že jde o velmi komplikovanou záležitost. Skutečně je tomu tak, nebo jde jen o čiré politické slovíčkaření? Editor izraelského listu Haaretz Ben Samuels neváhal přirovnat nynější tragické postavení muslimských Barmánců k osudu evropských Židů v roce 1939, a dokonce doslova napsal, že „perzekuce této menšiny patří mezi největší světové lidskoprávní katastrofy minulého století“ Proč tedy buddhista Dalajláma nevyužívá svého vlivu a on sám i bez Su Ťij Rohingům nepomáhá, jen "s buddhisty o tom nemluví"…?

Vzhledem k tomu, že duchovní Dalajláma jako šéf tibetských buddhistů je známý svojí láskou k marxismu i CIA, je nabíledni, proč do krveprolití v Barmě nezasahuje, naopak se dal dohromady s dalším zlosynem, aby ho napravil a přivedl na cestu havloidní pravdy a lásky. Než se setká s vůdci IS-DAEŠ, jistě se mu v mysli zjeví, jak v duchu svého klišé: „Udělejte to svým srdcem,“ měl schůzku se svým přítelem přes duchovno Šóko Asaharou, vůdcem sekty Óm šinrikjó, aby mu vzdal úctu a konzultoval, jak v roce 1995 obletěla svět zpráva o útoku bojovým plynem na tokijské metro. Za útokem stála právě sekta Óm šinrikjó a její vůdce a kámoš tibetského nadlámy Šóko Asahara. Vypustili bojový plyn sarin; zemřelo „jen“ 13 lidí a stovky byly zraněny, mrtvých mohly být tisíce.
Ladislav Mňačko...

Zkrátka, velká trojka Havel, Dalajláma a Do Aun Schan Su Ťij prokázala, že Mňačko měl svatou pravdu, když napsal o tom, „ako chutí moc“… Ve svém románu o tom píše v situaci pohřbu jednoho velkého papaláše: „Co způsobilo, že se tenhle »velký mrtvý« se dokázal v několika málo letech proměnit z živoucího a planoucího bojovníka v charakterovou trosku, v odosobněný sklerotický typ funkcionáře, posedlého už jen sebou samým, svou pozicí, svou mocí..?“ Neplatí to snad i pro výše uvedenou trojku...?

Mravní řád musí být východiskem,” upozorňoval nás Václav Havel, což prokázal mj. tím, že Čalfův scénář sametové revoluce vyšel do posledního písmenka a disidentu Petru Cibulkovi nezbylo, než aby veřejně řekl Havlovi do očí památnou větu: "Vašku, ty jsi prase, prase a hovado...."

„Já to Cibulkovské tričko s tím nápisem „Vašku jsi prase“ ještě mám a občas ho na sebe vezmu a také hrdě na veřejnosti nosím. Vím totiž proč. On ten Cibulka v podstatě perfektně vystihl, jaký opravdu pan Havel po té morální stránce je…“ napsal jednou jiný disident Jiří Wolf, politický vězeň z Nápravného ústavu (1972–89) Minkovice u Liberce.

Inu, bojovníci proti komunismu; dcera zakladatele Komunistické strany Barmy, dítě z pražské podnikatelské a intelektuálské rodiny spřažené s komunisty, a bytost "božského původu", převtělenec, vtělení zesnulého předcházejícího dalajlámy... Resumé; jde o osobnosti, "předurčené svými původy k jedinečným činům..."

Foto: Reuters, ČTK...

http://www.rukojmi.cz/clanky/1716-vaclav-havel-v-torontu-pak-zase-v-riadu-a-nakonec-rok-vaclava-havla-v-kyjeve-kde-lituji-ze-nevedeli-nic-o-jeho-sexualnich-avantýrách

http://www.rukojmi.cz/clanky/1179-zadarmo-ani-bakala-nehrabe-aneb-dnes-nejbohatsi-damsky-kadernik-v-cesku-je-tez-v-zebricku-forbesu

http://www.rukojmi.cz/clanky/710-bude-dalajlama-v-cele-delegace-jednajici-s-teroristy-az-mu-budou-rezat-krk-vzda-jim-uctu

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

20.05.2016 09:49

Světská sláva polní tráva...aneb od udržení moci k udržení moči. Kdyby se člověk třeba rozkrájel, jednou to přijde. Srdce se zastaví, tělo vychladne. Kariéru, ani majetky do nebe výtahem nedostaneš. Kdo není schopen zpětné sebereflexe, toho nutně čeká pád. Neboť pýcha předchází pád. Z jakých lidí se vlastně skládá společenská smetánka? Jsou našimi vzory hodnými následování, nebo prostě lidmi, kteří využili příležitost, kde mohli, tam podváděli a kradli...? Pokud se dokradli k velkým penězům a majetkům, jsou vlastně nepostižitelní, beztrestní, protože se sami stávají těmi, kdo rozhodují o svém vlastním osudu. Pokud člověk do takové společnosti zabředne, není úniku. Pravda se pro něho stává lží a lež pravdou. Žije v zakletém zámku s vědomím, že čistému vše čisté. Co vlastně dobroser ví o tlacích a moci, která se skrývá za jeho zády? Která jím manipuluje? Dopadne jako voskovaný papírový kelímek - "po použití znehodnoťte"! Havel byl na nejedno zneužití. Pravda a láska se stala katalizátorem "temných sil" a stala se jedním z důvodů, proč si zde mafie rozkrádající miliardy přišly na velké peníze. Neboť: co není zakázáno, je povoleno. Pro rafinované zločince bylo pak hračkou, že obelstili nejen jeho, ale většinovou společnost. Vždy, když létají hromy blesky, hledá se hromosvod. Je lhostejné, kdo se jím stane. Důležité je, že většina očanů tomu věří. Neboť oni jsou ti voliči, kteří vyklidí svou volbou nepohodlné jedince z cesty. A tak se dostáváme do dalšího děje scénáře, který napsal ten, kdo nás okrádá, ale jemuž věříme. Proč mu věříme? Kdo má peníze, má i moc. Tím se z nás stávají nevědomky rukojmí. Copak máme celodenní prostor k odhalování pravdy a lži? Vždyť pracujeme a nemáme na to čas. A to je přesně aspekt, na nějž nás mafie a megazloději dostanou. My vám vnutíme svoje pravdy, protože víme, že nemáte čas zkoumat pozadí našich útoků vůči těm, kteří by nám zakroutili krkem. Vy chodíte do práce a my kombinujeme tak, abyste nám lži a podvody věřili. Zatím nám to vychází. Nemáme důvod, proč naši úspěšnou strategii měnit. ...Mějte se hezky.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...