Agresívní rasová mediální arogance
Kdysi někoho napadlo vyvážet z Evropy do Afriky sušené mléko ve velkém a skoro zadarmo. Vyvážející vypadal jako zachránce světa - a ještě odlehčil skladům přeplněným neprodejnými zásobami z předcházející nadvýroby.
Vznesla prý ten dotaz v kontextu obecné debaty. Zbožňuje upřímnou diskusi a tyhle typy dotazů létají kolem stolu jako pingpongový míček,“ prozradil Telegraphu její životopisec. Buckinghamský palác královniny výroky tradičně odmítl komentovat. „Nebudeme se vyjadřovat k soukromé konverzaci královny, která mohla a nemusela proběhnout. Královna je nad politikou a vždy zůstávala politicky neutrální. Po celých 64 let její vlády. A my jasně říkáme, že je setrvání v EU věcí britských občanů,“ prohlásil alibisticky mluvčí Buckinghamského paláce.
Ten v Londýně označil rozhodnutí britské vlády stát se „nejlepším přítelem Číny na Západě“ za „vizionářské a strategické“. "Čína a Spojené království jsou ve stále větší míře na sobě závislé," řekl Si Ťin-pching ve Westminsteru a dodal, že britský parlament ho inspiruje ohledně právního státu. A Alžběta II. to dobře slyšela, proto je zvědavá a ptá se i na brexit...
Analýza MMF je založena na srovnání parity kupní síly, která zohledňuje i to, že například v Číně jsou produkty levnější než v USA. Experti nově nabyté prvenství Číny označují za symbolický moment. Novinář Brett Arends ze serveru Market Watch připomíná, že vznik světové mocnosti byl vždy spojen s ekonomickým růstem. Velká Británie se stala dílnou světa předtím, než ovládla oceány a naopak ekonomický pokles způsobil i úpadek moci této někdejší koloniální říše. Stejný osud potkal i Španělsko a Francii. https://vimeo.com/22571895
Čína v minulých dekádách zažívala dvouciferný růst, a i když se jeho tempo zpomalilo, MMF odhaduje, že ekonomika země v příštích letech nadále poroste kolem 7,4 procenta ročně, americká mezi 2,2 a 3,1 procenta. V roce 2019 by podle odhadů fondu měl hrubý domácí produkt Číny dosáhnout téměř 26,86 bilionu dolarů, kdežto ten americký jen 22,1 bilionu. Podle parity kupní síly je třetí největší ekonomikou ta indická. Následuje Japonsko a Německo. Desítku největších ekonomik uzavírají Rusko, Brazílie, Francie, Indonésie a Velká Británie, která nyní jako Britské společenství národů Commonwealth v čele s královnou Alžbětou II. dala jasně najevo, že skutečnou ekonomickou jedničkou světa je Čína....
Inu, proč by tedy neměla být pragmatická britská královna Alžběta II. zvědavá a chtít znát nejmíň tři důvody, proč by neměla Velká Británie z EU vystoupit? Má přece v záloze nejbohatší Čínu...?
Foto: Reuters...
http://www.rukojmi.cz/clanky/149-az-zase-budete-vyvesovat-na-radnicich-tibetskou-vlajku
Dalajláma „personou non grata“; Ostravsko a romský stát s králem?
Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-
Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků
Kdysi někoho napadlo vyvážet z Evropy do Afriky sušené mléko ve velkém a skoro zadarmo. Vyvážející vypadal jako zachránce světa - a ještě odlehčil skladům přeplněným neprodejnými zásobami z předcházející nadvýroby.
Srbská premiérka Ana Brnabić včera oznámila, že v její zemi byl v neděli odhalen pokus o státní převrat. Měli jej prý organizovat „funkcionáři vládnoucí strany a vysoké šarže z ministerstva vnitra” ve spolupráci s cizinou.
Omračující čísla z Francie potvrzují to, co lze bez pochyby označit jako globální trend stále sílícího skepticizmu a nedůvěry lidí vůči současným vládním tlakům, charakterizovaným heslem „naočkujte všechny!“.
Není to obyčejný všední den. Není to jen svátek MDŽ. Nejsou to jen květiny ženám, jsou to i slzy bolesti, je to i hrdost na naše předky. Kdo z dnešních studentů o tomto dni něco ví?