• Pondělí, 06. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Vendula

Julian Assange říká, že „1 700 emailů ve sbírce Hillary Clintonové“ dokazuje, že prodávala zbraně ISIS v Sýrii
Počet návštěv: 1956

Julian Assange říká, že „1 700 emailů ve sbírce Hillary Clintonové“ dokazuje, že prodávala zbraně ISIS v Sýrii

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Tehdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová věděla, že USA posílá v roce 2011 zbraně z Libye do Sýrie, ještě rok před útokem v Benghází.

Aféra Írán kontra (též známá jako Irangate, politický skandál v USA v roce 1987, pozn. překl.) téměř ukončila Reaganovo druhé období. V podstatě Oliver North a další vedoucí úředníci státní správy tajně umožňovali prodej zbraní do Íránu, na který bylo uvaleno zbrojní embargo.

Úředníci Reaganovy vlády doufali, že dosáhnou propuštění několika amerických rukojmí, a poté měli v úmyslu dosáhnout zisku z prodeje zbraní do Íránu, aby tak mohli financovat různé povstalecké skupiny v Nikaragui.

Zní vám to povědomě?

V Obamově druhém funkčním období ministryně zahraničí Hillary Clintonová schválila přepravu zbraní, vyrobených v Americe, do Kataru, země, která je zavázaná Muslimskému bratrstvu a navíc přátelsky nakloněná libyjským rebelům, ve snaze svrhnout libyjskou/Kaddáfího vládu a poté odeslat tyto zbraně do Sýrie za účelem financování al-Kájdy a svržení Asada v Sýrii.

Clintonová se ujala vůdčí role při organizování skupiny, nazvané „Přátelé Sýrie“ (také známí jako al-Kájda/ISIS), která měla podpořit vzpouru pod vedením CIA, jež by vedla ke změně režimu v Sýrii.

Na začátku roku 2013, po teroristickém útoku v Benghází, Hillary Clintonová během veřejné výpovědi pod přísahou popřela, že věděla o přepravě zbraní.

Julian Assange z WikiLeaks poskytl rozhovor pro Democracy Now, v němž konstatuje, že 1 700 emailů, obsažených v paměťové schránce Clintonové, přímo spojuje Hillary s Libyí a Sýrií, a dále přímo s al-Kájdou a ISIS.

Zde je přepis a zjištění, která učinil Assange…

JUAN GONZÁLEZ: Juliane, chci se zmínit o něčem jiném. V březnu jste spustil prohledávatelný archivační program pro více než 30 000 emailů a emailových příloh, odesílaných do a ze soukromého emailového serveru Hillary Clintonové, když byla v té době Ministryní zahraničí USA. Těch 50 547 stran dokumentů mělo časové rozpětí od června 2010 do srpna 2014; 7 500 dokumentů odeslala sama Hillary Clintonová. Ministerstvo zahraničí USA zpřístupnilo emaily v podobě tisíců souborů PDF, šlo o požadavek zákona o svobodě projevu a práva na informace. Proč jste to udělal, a co to má za význam z vašeho pohledu, že jste v podstatě vytvořil prohledávatelnou základnu?

JULIAN ASSANGE: Nuže, WikiLeaks se staly rebelskou Alexandrijskou knihovnou. Je to jedinečná a nejdůležitější sbírka informací, která nikde jinde neexistuje, v přístupné, prohledávatelné formě s citacemi, o tom, jak se moderní instituce ve skutečnosti chovají. A dosah informací je takový, že pomáhá osvobodit lidi z vězení, kdy jsou během soudních sporů používány tyto dokumenty; CIA je hnána k zodpovědnosti za jejich uskutečněné programy; začlenění dokumentů do volebních období, což vyústilo v ukončení – nebo v některých případech přispělo k ukončení – vlád, a v některých případech byli šéfové zpravodajských služeb a ministři obrany zbaveni funkcí, a tak dále. Takže, víte, naše civilizace může být pouze tak dobrá, jako jsou naše znalosti o tom, jaká naše civilizace je. Nemůžeme přeci doufat, že budeme reformovat to, čemu nerozumíme.

Takže, ty emaily Hillary Clintonové, jsou spojeny dohromady s úniky, které jsme zveřejnili o Hillary Clintonové, a poskytují nám skutečný obrázek o tom, co Hillary Clintonová vykonává ve svém úřadě, ale obecněji i o tom, jak funguje Ministerstvo zahraničí USA. Tak například katastrofální, absolutně katastrofální vojenská intervence v Libyi, zničení Kaddáfího vlády, což vedlo k tomu, že ISIS začala okupovat velké části této země, toky zbraní, které proudí do Sýrie –  čemuž napomáhá Hillary Clintonová – k džihádistům v Sýrii, včetně ISIS, to je všechno v těch emailech. Ve sbírce Hillary Clintonové, kterou jsme uveřejnili, je více, než 1 700 emailů jen o samotné Libyi.

autor : Alex Christoforou

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ondřej Dvořák

Ondřej Dvořák

07.08.2016 15:56

Jestli ti Američani proti těm muslimským zemím nemají něco osobního. To je tolik konspirací do tohohle regionu, že to nemůže být náhoda.


 
Koronavirus je brnkačka, tolerance bezpečnostních orgánů vůči rozvratu je sebevražedná

Koronavirus je brnkačka, tolerance bezpečnostních orgánů vůči rozvratu je sebevražedná

To vede k tomu, že poslankyně SPD vtipně použije slovní hříčku o invazivních rostlinách na migranty. Ale když starosta Prahy 6 (Kolář, člen TOP 09) urazí cítění minimálně 30 % českého národa, že maršál Koněv, historicky muž, který byl oceněn demokratickým prezidentem Edvardem Benešem, a jehož vedení 1. Ukrajinského frontu směr Praha, odstartovalo úprk nacistů a mimochodem i Vlasovců z Prahy 8. a 9. května 1945 směr americké zajetí, musel být odstraněn, protože neměl roušku, mlčí se.

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury naplňovány.

 

Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S. Koněva v Praze

Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S. Koněva v Praze

Jako jednotlivci a jako občané této republiky jsme hluboce pobouřeni vandalským činem stržení pomníku válečného hrdiny a osvoboditele Prahy maršála I.S. Koněva, spáchaném na náměstí Interbrigády v pátek 3. dubna t.r., a to z vůle, ale správněji ze zlovůle představitelú Prahy 6 a jejich starosty Ondřeje Koláře, který den po tomto činu, a tedy v sobotu ve vysílání České televize přiznal, že k odstranění sochy využila radnice Prahy 6 období nouzového stavu a omezeného volného pohybu, takže dlouho chystaná akce stržení maršálovy sochy se tak mohla obejít bez veřejných protestů.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Poslední domácí zprávy

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury...