• Sobota, 18. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Julian Assange říká, že „1 700 emailů ve sbírce Hillary Clintonové“ dokazuje, že prodávala zbraně ISIS v Sýrii
Počet návštěv: 1892

Julian Assange říká, že „1 700 emailů ve sbírce Hillary Clintonové“ dokazuje, že prodávala zbraně ISIS v Sýrii

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Tehdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová věděla, že USA posílá v roce 2011 zbraně z Libye do Sýrie, ještě rok před útokem v Benghází.

Aféra Írán kontra (též známá jako Irangate, politický skandál v USA v roce 1987, pozn. překl.) téměř ukončila Reaganovo druhé období. V podstatě Oliver North a další vedoucí úředníci státní správy tajně umožňovali prodej zbraní do Íránu, na který bylo uvaleno zbrojní embargo.

Úředníci Reaganovy vlády doufali, že dosáhnou propuštění několika amerických rukojmí, a poté měli v úmyslu dosáhnout zisku z prodeje zbraní do Íránu, aby tak mohli financovat různé povstalecké skupiny v Nikaragui.

Zní vám to povědomě?

V Obamově druhém funkčním období ministryně zahraničí Hillary Clintonová schválila přepravu zbraní, vyrobených v Americe, do Kataru, země, která je zavázaná Muslimskému bratrstvu a navíc přátelsky nakloněná libyjským rebelům, ve snaze svrhnout libyjskou/Kaddáfího vládu a poté odeslat tyto zbraně do Sýrie za účelem financování al-Kájdy a svržení Asada v Sýrii.

Clintonová se ujala vůdčí role při organizování skupiny, nazvané „Přátelé Sýrie“ (také známí jako al-Kájda/ISIS), která měla podpořit vzpouru pod vedením CIA, jež by vedla ke změně režimu v Sýrii.

Na začátku roku 2013, po teroristickém útoku v Benghází, Hillary Clintonová během veřejné výpovědi pod přísahou popřela, že věděla o přepravě zbraní.

Julian Assange z WikiLeaks poskytl rozhovor pro Democracy Now, v němž konstatuje, že 1 700 emailů, obsažených v paměťové schránce Clintonové, přímo spojuje Hillary s Libyí a Sýrií, a dále přímo s al-Kájdou a ISIS.

Zde je přepis a zjištění, která učinil Assange…

JUAN GONZÁLEZ: Juliane, chci se zmínit o něčem jiném. V březnu jste spustil prohledávatelný archivační program pro více než 30 000 emailů a emailových příloh, odesílaných do a ze soukromého emailového serveru Hillary Clintonové, když byla v té době Ministryní zahraničí USA. Těch 50 547 stran dokumentů mělo časové rozpětí od června 2010 do srpna 2014; 7 500 dokumentů odeslala sama Hillary Clintonová. Ministerstvo zahraničí USA zpřístupnilo emaily v podobě tisíců souborů PDF, šlo o požadavek zákona o svobodě projevu a práva na informace. Proč jste to udělal, a co to má za význam z vašeho pohledu, že jste v podstatě vytvořil prohledávatelnou základnu?

JULIAN ASSANGE: Nuže, WikiLeaks se staly rebelskou Alexandrijskou knihovnou. Je to jedinečná a nejdůležitější sbírka informací, která nikde jinde neexistuje, v přístupné, prohledávatelné formě s citacemi, o tom, jak se moderní instituce ve skutečnosti chovají. A dosah informací je takový, že pomáhá osvobodit lidi z vězení, kdy jsou během soudních sporů používány tyto dokumenty; CIA je hnána k zodpovědnosti za jejich uskutečněné programy; začlenění dokumentů do volebních období, což vyústilo v ukončení – nebo v některých případech přispělo k ukončení – vlád, a v některých případech byli šéfové zpravodajských služeb a ministři obrany zbaveni funkcí, a tak dále. Takže, víte, naše civilizace může být pouze tak dobrá, jako jsou naše znalosti o tom, jaká naše civilizace je. Nemůžeme přeci doufat, že budeme reformovat to, čemu nerozumíme.

Takže, ty emaily Hillary Clintonové, jsou spojeny dohromady s úniky, které jsme zveřejnili o Hillary Clintonové, a poskytují nám skutečný obrázek o tom, co Hillary Clintonová vykonává ve svém úřadě, ale obecněji i o tom, jak funguje Ministerstvo zahraničí USA. Tak například katastrofální, absolutně katastrofální vojenská intervence v Libyi, zničení Kaddáfího vlády, což vedlo k tomu, že ISIS začala okupovat velké části této země, toky zbraní, které proudí do Sýrie –  čemuž napomáhá Hillary Clintonová – k džihádistům v Sýrii, včetně ISIS, to je všechno v těch emailech. Ve sbírce Hillary Clintonové, kterou jsme uveřejnili, je více, než 1 700 emailů jen o samotné Libyi.

autor : Alex Christoforou

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ondřej Dvořák

Ondřej Dvořák

07.08.2016 15:56

Jestli ti Američani proti těm muslimským zemím nemají něco osobního. To je tolik konspirací do tohohle regionu, že to nemůže být náhoda.


 
Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Smutné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Varovné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Sportovní kariéra Marion Jonesové (nar. 12. října 1975 v Los Angeles) byla impozantní až do té chvíle, kdy byla obviněna a usvědčena z dopingu. Vracet musela nejen medaile, ale i vyhrané peníze. Jedna z první sportovkyň – milionářek se ocitla prakticky na mizině.

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

 Manuel měl až nevídaně rozvité příbuzenstvo. Jejich vozy obklíčily kostel a skoro celý hřbitov. Aut a černých postav přibývalo, trochu to připomínalo výsadek před útokem. Brzdovi se zdálo, jako by z postav vycházelo něco divně mrazivého, vyvěrajícího odněkud z podzemí.

Poslední domácí zprávy