• Čtvrtek, 09. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Drahoslava

Šarapovová brala kvůli cukrovce lék meldonium, nesmí však závodit pro doping, mužské hormony hermafrodita a třikrát vyšší hladinu testosteronu Semenyaové nebrání, aby závodila a vítězila nad ženami..
Počet návštěv: 16566

Šarapovová brala kvůli cukrovce lék meldonium, nesmí však závodit pro doping, mužské hormony hermafrodita a třikrát vyšší hladinu testosteronu Semenyaové nebrání, aby závodila a vítězila nad ženami..

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Tenistka Šarapovová brala pro sportovce až letos zakázaný lék meldonium, který užívala z důvodu nedostatku hořčíku a jako prevenci kvůli dědičné cukrovce; je to však Ruska, proto z toho byl doping. Řekla to férově přitom dřív, než to sama antidopingová kontrola oznámila světu....

Tři připomínky:

Mezinárodní atletická federace IAAFvyloučila plošně atlety Ruska a ruský tým paralympiků z účasti na OH v Riu, byť ne všichni atleti požívali doping, postižení sportovci byli zcela čistí. Přesto je zasáhlo skandální rozhodnutí IAAF.

Olympijský start ruské dálkařky Darje Klišinové byl dlouho na vážkách. Mezinárodní atletická federace IAAF nejprve Klišinovou do Ria pustila, neboť žije a trénuje v USA, nebyla součástí ruského antidopingového systému a absolvovala nezávislé kontroly. Krátce před hrami náhle přišel od IAAF zákaz kvůli podezření na manipulaci se vzorky, sportovní arbitráž CAS ale vyhověla jejímu odvolání a mohla závodit.

Fenomenální tyčkařka Jelena Isinbajevovánebyla připuštěna ke startu na OH v Riu, kde o start přímo v Brazílii žádala. Jako nejlepší atletka světa, která nikdy neměla pozitivní dopingový test, patřila k nejhlasitějším kritikům zákazu startu ruských atletů v Riu, který vynesla mezinárodní federace IAAF. Také dnes se o tom zmínila. "Odpustím jim a Bůh bude jejich soudce," poznamenala. Ovšem, ostuda OH v Riu je pro IAAF mnohem větší a skandálnější...

Kdopak z těchto dvou sportovkyní asi bere "bobule"...? Američanka Williamsová, nebo Ruska Šarapovová...? foto: Reuters...

Mezinárodní atletická federace IAAF napřed na základě výsledky testů pohlaví jihoafrické běžkyně Caster Semenyaové z roku 2010 odhalila, že mistryně světa na 800 metrů má mužské i ženské pohlavní orgány a přijde o medaile z berlínského šampionátu. IAAF se k informacím médiím odmítla vyjádřit, pouze v prohlášení uvedla, že rozhodnutí v této kauze padne nejdříve na zasedání rady IAAF 20. a 21. listopadu 2010 v Monaku. Během vleklého procesu se objevily v médiích nepotvrzené zprávy, že je atletka hermafrodit. http://www.rukojmi.cz/clanky/574-americky-zlodej-krici-chytte-ruskeho-zlodeje-usa-a-doping-brnkacka-rusy-ale-bryskne-vyloucit-dozivotne

Podle agentury AP mohla běžkyně během tak dlouhé doby podstoupit lékařský zákrok či nějakou léčbu. Je devatenáctiletá mistryně světa na osmistovce skutečně žena? Hned poté však obrat; 11 měsíců bez závodění pro světovou rekordmanku na trati 800 metrů skončilo. "IAAF akceptuje rozhodnutí lékařských odborníků a Semenyaová může okamžitě začít závodit," stojí v prohlášení Mezinárodní atletické federace, jako obvykle tradičně nekompetentní, současně navíc uvedla, že veškeré lékařské zprávy jsou důvěrné a jejich výsledky nebudou zveřejněny. A babo raď...

Podle australského listu však testy odhalily, že Semenyaová nemá vaječníky, ale varlata. Má prý také třikrát vyšší hladinu testosteronu v těle, než je u žen běžné. Bylo ale zdůrazněno, že i když se ukáže, že atletka není žena, velmi pravděpodobně o medaili ze šampionátu v Berlíně nepřijde a také že nepřišla, k šoku soudných lidí. Přestože ale evidentně měla díky mužským hormonům výhodu, bylo by prý velmi těžké odebrat jí medaili, protože nejde o doping. Prostě se taková narodila, byla zapsána na startovní listinu a tu IAAF schválila. A basta... Tak proč nezávodí za muže...? Jak k tomu přijdou sportující skutečné ženy, které se narodily normální...?

Nyní se proslýchá, že Caster Semenyaová, nakonec neprávem uznaná jako mistryně světa a stříbrná olympijská medailistka v běhu na 800 metrů, vstupuje do stavu manželského. Atletka ze Mzansi si vyhlédla svoji životní partnerku, rovněž atletku Violet Raseboyovou. Jak píše jihoafrický list Daily Sun, Semenyaová už před dvěma týdny poslala své zástupce k rodině Violet v Polokwane, aby dohodli výši loboly. Pod tímto pojmem se v Jižní Africe u příslušníků kmene Bantu rozumí poplatek, který platí rodiče muže rodičům jeho nevěsty za to, že ji odvede z domu. Jednalo se zpravidla o deset krav a dohodnutou finanční částku.

"Casteřin otec Jacob Semenya doprovázen dalšími členy rodiny dohodl lobolu - výkupné - ve výši 25 tisíc randů (zhruba 50 tisíc Kč)," píše Daily Sun. Přítel svatebního páru pro redaktory listu People´s Paper srdceryvně vyprávěl: "Obě se opravdu velice milují a toto je pro ně významný krok. Mají před sebou zářivou budoucnost." V nedávném rozhovoru byla Semenyaová dotazována, které tři věci by si vzala s sebou, kdyby její dům hořel. Tehdy prohlásila, že první osobou, na kterou by v tu chvíli myslela, by byla Violet. "Ta by mi přišla první na mysl! Chtěla bych především zachránit ji. Ona je nejdůležitější osobou v mém životě."

Několikrát jsem byl v Jihoafrické republice a napsal o svých putováních cestopis "Češi v zemi zlata, platiny a diamantů". A měl jsem  možnost se dozvědět též o černošských svatbách; hlavně o netradiční sumě za nevěstu v podobě stádečka krav...

"Bylo by možné si pohovořit s nějakým tvým černošským podřízeným…? Samozřejmě, že mi to z fanagala přeložíš…” napadlo mě jednou v jihoafrickém Rustenbergu, kde jsem se zeptal kamaráda Jardy, vedoucího úseku v platinovém dole. (Fanaglo je tamní umělý jazyk na způsob esperanta, jimž se černoši z různých kmenů dorozumívají...)

“Mám tady jednoho černocha, který umí číst i psát a domluví se anglicky. Dělá mi předáka u party vrtařů. Zítra ho k nám přivedu,” slíbil Jarda z rustenburského dolu Franka a na druhý den se skutečně objevil ve dveřích domu s ebenovým chlapíkem.

“Můj kamarád je novinář z Evropy a píše o Africe,” představil mě Jarda svému hostu George Hgobenimu z kmene Xhosa. “Chce s tebou, George, udělat rozhovor. Řekni mu, kolik se u vás platí za nevěstu?”

“Napřed se sejdou rodiče, aby dohodli sňatek svých dětí. Ženich pak musí dát rodině nevěsty podle toho, jak je bohatý, až čtyři krávy nebo dva tisíce randů,” vysvětluje mi George. “Dívka musí být neporušená, tedy panna. Potom spolu muž a žena žijí asi dva roky. Když je žena výkonná, umí vařit, hodně pracovat a porodí alespoň dvě děti, je svatba. Když je neplodná, musí se vrátit domů a muž dostane zpět své krávy či peníze…”

“Nejsou ty vaše ženy příliš drahé?”

“Vůbec ne. Někdy už se ženíme i bez krav a ženy nevracíme, když nemají děti,” brání se George a je na něm znát, že je pyšný na svůj moderní postoj k životu. “Ani nemusí být panny. Víc je tento zvyk dodržován hlavně u kmene Zuluu v Kwazulu Natal. Říkají si, že jsou velcí bojovníci, ale jsou pověrčiví a bojí se nedodržet lobola, což je cena, kterou musí dát za nevěstu jejímu otci. A jsou to ne čtyři, ale až dvanáct krav plemene nguni...”

Snímek v platinovém dole v Rustenburgu Břetislav Olšer

Jihoafrická sportovkyně Caster Semenyaová však nebyla jediná se svými potížemi mezi aktivními sportovkyněmi jako údajný hermafrodit; na Asijských hrách 2006 bylo zpochybněno pohlaví indické atletky Santhi Soundarajanová. Ta musela vrátit stříbrnou medaili ze závodu na 800 metrů. Následně se pokusila o sebevraždu. V 90. letech řešila problémy kolem určení pohlaví též devatenáctiletá Nancy Navaltaová z Filipín. Podle rodného listu byla ženského pohlaví, ale to se po testech změnilo. Muž jménem Navalta nesměl závodit s atletkami...

Santhi Soundarajanová... Foto: ČTK/AP

I v předválečném Československu se odehrál podobný příběh. Zdeňka Koubková, světová rekordmanka v běhu na 800 metrů a úspěšná atletka v jiných disciplínách, se posléze dobrovolně podrobila operaci a stal se z ní Zdeněk Koubek, který se dokonce oženil. Obdobný osud potkal čínskou atletku Nan Siao z města Čcheng-tu, která vyhrála ve studentských soutěžích více než 40 medailí. Musela je však vrátit poté, co se ukázalo, že je vlastně muž. Měla sice ženské pohlavní orgány, hormony v jejím těle ale byly převážně mužské, včetně chromozómů, stejně jako Jihoafričanka, k té však byla podivně rozhodující IAAF milosrdná... V Riu bude mít asi zlatou v běhu na 800 metrů... Není totiž Ruska nebo Číňanka...

Transsexualita je pojem pro obrácenou sexuální orientaci, kdy se jedinec v rozporu s vrozeným pohlavím identifikuje s pohlavím opačným – muž chce být ženou a žena mužem. Podle webu Transgender.cz se jen v Česku ročně uskuteční asi čtyřicet operativních změn pohlaví. Na základě rozhodnutí Olympijského výboru získaly povolení závodit na OH i ženy po přeměně na muže, stejně tak muži po přeměně na ženu, a v tom spatřuje mnoho lidí problém. Někteří experti se obávají, že ženy narozené jako muži budou mít nad ostatními závodnicemi výhodu. Muži totiž mají od přírody vyšší hladinu testosteronu, lepší poměr svalů proti tuku či větší kapacitu plic a srdce.

Obdobně uvažovali i pořadatelé Mistrovství světa v lehké atletice, kterého se roku 1966 v Budapešti zúčastnila též polská sportovkyně Ewa Klobukowska, po zavedení sextestů ovšem bylo zjištěno, že má genotyp XXY jako muž, namísto XX jako žena. Nejznámějšími dalšími případy odhalených „mužů“ se staly vedle polské sprinterky Klobukowské i její kolegyni (kolegovi) Walasiewiczové (vítězka na 100 m v roce 1932) a německé výškařce Ratjenové (4. místo 1936).

Hiromasa Ando, japonský female-to-male transgender, se s úspěchem zařadil mezi mužské závodníky na motorových člunech, přestože v květnu 2002 oznámila Asociace závodníků na motorových člunech, že dřív byl ženou Chinatsu Ando. Rakušan Erik Schinneger se v roce 1966 se stal “mistryní” světa ve sjezdu na lyžích, než o dva roky později ukázaly testy před olympiádou v Grenoblu, že má XY chromozomy a nemůže tedy závodit za ženy. Britka Dawn Langley Simmons zase 30 let žila jako muž, po operaci se ale provdala a porodila dceru…

V roce 1994 jsem zažil neuvěřitelný příběh. Vlastně to bylo něco z života jedné mé kamarádky, tedy spíš kámoše… Seděl(a) u baru a srkal(a) džus. V džínách a volném tričku. Žádná kráska pro Playboye, ale jinak příjemná společnice. „Lucie, ty změnila značku?“ zažertoval jsem při pohledu na její nealko.

„Za prvé – nejsem už Lucie, ale Petr a nezměnila jsem značku, ale pohlaví!“ šokovala mě. Po pěti letech, co jsme se znali, jsem věděl o jejích (jeho) spádech, bylo mi známo, že se chystá vystřídat svoji sexuální identitu. Pak mi řekla podrobnosti svého intimního příběhu. Pochopil jsem, proč mi vždycky připadala jako lesbička. Víc se jí totiž líbily dívky než muži. Proto se také rozhodla pro změnu pohlaví. Podstoupil(a) složité, náročné a únavné několikaměsíční testy, sexuologická, psychiatrická a genetická vyšetření ve Fakultní nemocnici s poliklinikou v Ostravě-Porubě.

Teprve potom komise odborníků rozhodla, že nejde o úchylku, ale o přírozené hledání pravé sexuální identity a mohla začít s užíváním mužského pohlavního hormonu Agovirin Depot - modulátoru genitálního systému; jednou denně v tabletách, později jednou týdně v injekcích.

„Po několika měsících hormonální léčby jsem přestal menstruovat, začaly mi růst vousy a můj klitoris natolik zbytněl, že jsem s jeho více než třícentimetrovou velikostí mohl začít s téměř běžným pohlavním stykem se svojí přítelkyní…“ říká Lucie-Petr.

„Věřil jsem, že když mi vyoperovali ženské prsní žlázy, vaječníky a zbylé pohlavní orgány ženy, přijde na řadu operace, po níž budu moci mít i skutečné mužství. Při konzultacích s psychiatrem o tom byla řeč. Hovořilo se mimo jiné o náhražce, vytvořené z mezižeberních chrupavek a kůže. Tento zákrok byl pro mě moc důležitý - nechtěl jsem být ani ryba, ani rak. Nemínil jsem se při sprchování stydět před kolegy z bezpečnostní služby, nehodlal jsem si na koupališti strkat do plavek kus gumové hadice…“

Odborníci měli jiné rady. Prý ať si zajde do sex-shopu koupit odpovídající umělý penis, který se dá připoutat k tělu. Dostane od nich potvrzení o jeho nákupu, aby mu ho mohla pojišťovna proplatit. Nebo že když bude trvat na mužství, tak že mu udělají operační zákrok, kdy mu kůži z boků shrnou tak, až se vytvoří mezi nohama zvláštní lalok…

„Pak jsem potkal spolužáka z farmakologie, který vyslechl můj problém a dal mi kontakt na Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně. Na tamním oddělení plastické a estetické chirurgie si mě zapsali do počítače mezi čekatele a za pár měsíců jsem se dočkal….“

Byl pravák, tak mu z levého předloktí vyjmuli část svaloviny i kůže, z níž mu „vymodelovali“ asi dvanácticentimetrový penis i s předkožkou. Nový úd mu umístili na místo někdejších stydkých pysků, takže při kopulaci mohl cítit i částečné vzrušení. Zato si mohl být jistý, že plné uspokojení zažije jeho partnerka. Má totiž „permanentní“ erekci dosti objemného penisu, za který vděčil zázračným rukám chirurgů od sv. Anny. MUDr. Jiří Veselý byl v té době patrně jako jediný v republice schopen vytvořit umělý penis s funkční močovou rourou.

„Při této operaci jde o rekonstrukci mužského pohlavního údu, šourku a močové trubice. Vyzkoušeli jsme několik možností rekonstrukce penisu a močové roury a nejlépe se nám, pokud jde o tvar, osvědčilo použití laloku (kůže podkoží s cévami a nervy) na předloktí, který má cévní a nervovou stopku…“ psal mj. MUDr. Veselý na webu Translidé.cz…

Po třech letech nervů mohl Petr konečně zajít na matriku, aby mu vystavili občanský průkaz na jeho nové mužské jméno a dostal odpovídající rodné číslo. Byla nutná i registrace u pojišťovny, stejně jako oznámení vojenské správě, že mají sice nového 26letého odvedence, jenž však není schopen vojenské služby…

Inu, jsou věci mezi nebem a zemí, svá nelichotivá tajemství mají rovněž zkorumpované olympijské výbory, včetně Mezinárodní atletická federace IAAF, která rozhodně neřeší přestupky sportovců a sportovkyň dle pravidla: Padni komu padni. Letos bylo a je základním mottem politické šikany IAAF jediné pokrytecké heslo: Rusko musí z kola ven... http://www.rukojmi.cz/clanky/574-americky-zlodej-krici-chytte-ruskeho-zlodeje-usa-a-doping-brnkacka-rusy-ale-bryskne-vyloucit-dozivotne

http://www.rukojmi.cz/clanky/1334-maria-sarapovova-dekuje-svym-fanouskum-za-to-ze-rozlisuji-lek-meldonium-od-neodhalitelneho-dopingoveho-steroidu-thg

Nebývalá hloupost nýmandů nebo jen účelově zlý úmysl…?

Co je čínské, to je špatné; mimo dolary, jimiž Čína zachraňuje svět

Megalomanské LOH v Pekingu 2008 rovná se císařské a nepřekonatelné…

http://olser.blog.idnes.cz/c/33304/Kdo-zvedl-ruku-pro-olympiadu-v-Pekingu.html

Pane Zarembo, vrátíte všechny medaile jako Jonesová…?

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vojtech Adam

Vojtech Adam

22.08.2016 20:40

S obsahem clanku naprosto souhlasim. Postoj k ruskym sportovcum je vyraze nejvetsiho pokrytectvi nejen ve sportu. Ale nejvetsi prasarna je vylouceni ruskych paralympiku z her psralympijske olympiady. Mstit se na postizenych lidech, to je zvracenost


 
 Matěj Hollan si vzal na paškál Nohavicu a stojí to za to. Který z těch dvou je větší prevít??

Matěj Hollan si vzal na paškál Nohavicu a stojí to za to. Který z těch dvou je větší prevít??

Samozřejmě, že oba dva mají másla na hlavě až dost, ale jsem toho názoru, že Matěj Hollan při svém věku, má daleko horší pověst než Jarek Nohavica. I přesto, že Jarek Nohavica mnohdy působil kontroverzně, tak dnes je to již starý muž a není zrovna moc férové, když si ho bere do huby takový cucák jakým Hollan bezesporu je a který svá raná léta prožil jako v bavlnce pod křídly svých rodičů. Nohavica toto štěstí neměl a protloukal se životem jak se dalo a to i za cenu někdy nutných úskoků a lží. 

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....