• Pátek, 23. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Teodor

Ukrajina bude zachráněna s pomocí doktora Chocholouška, který vyšetří Šavčenkovou, aby se pak v majdanském blázinci stala ukrajinskou prezidentkou a zároveň i ministryní obrany...
Počet návštěv: 5330

Ukrajina bude zachráněna s pomocí doktora Chocholouška, který vyšetří Šavčenkovou, aby se pak v majdanském blázinci stala ukrajinskou prezidentkou a zároveň i ministryní obrany...

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Savčenková, kamarádka od Peszynského, co platil za laskavé vítání Merkelové v Praze 500 Kč na hlavu, chce být jeden den prezidentkou Ukrajiny, jindy by brala i post ministra obrany. Vládě v Kyjevu zkrátka vládne nyní schizofrenie... Momentálně je totiž charakteristika vůdčích politiků Ukrajiny ryze zahraniční; prezident Peter Porošenko má občanství Švýcarska. Exgubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskyj má občanství Švýcarska a Izraele.

Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele. Náčelník SBU (Bezpečnostná služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občanství USA. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa. Do čela ministerstva financí se postavila občanka USA Natalia Jaresková, ministrem hospodářského rozvoje byl jmenován Litevec Ajvaras Abromavičus a ministerstvo zdravotnictví vede gruzínský občan Alexander Kvitašvili.

Nový ukrajinský ministr zdravotnictví Alexander Kvitašvili je na Západě a v Gruzii znám jako dědičný řídící pracovník lékařských zařízení a organizací. Jeho vzdělání přitom není lékařské. Jedná se o historika a profesionálního státního zaměstnance. A ukrajinský ministr spravedlnosti Pavel Petrenko se rozhodl udělat z cizinců své náměstky. Nikdo se nebude divit tomu, když se nebude jednat o právníky, ale například, o obránce práv zvířat.

A aby duch Ukrajiny zůstal “ukrajinský”, byli naverbováni i další cizinci, mezi nimi i bývalý premiér Slovenska Mikuláš Dzurinda. Spolu s ním tvoří poradní sbor Rady reforem i švédský expremiér a exministr zahraničí Carl Bildt, předseda zahraničního výboru Evropského parlamentu Elmar Brok, exministr financí SR  Ivan Mikloš či bývalý litevský premiér Andrius Kubilius… A sám Saakašvili, co povýšil na gubernátora, si bere pod osobní kontrolu gubernátorskou kasu a celnici Oděské oblasti.

Poslankyně za Vlast Nejvyšší rady Naděžda Savčenková, další kandidátka na léčení u doktora Chocholouška, je na roztrhání; napřed ve svém rychlokvašném pomatení mysli prohlásila, že pokud si to bude přát ukrajinský lid, stane se jeho prezidentkou, dnes už je zase připravena postavit se do čela ukrajinského ministerstva obrany. To se mají plukovníci a generálové co těšit. Pro ni jsou nadbyteční.

 „Souhlasila bych (s novým postem). Já bych zlegalizovala zákonem to, co se i tak děje. U nás je kapitán na úrovni velení brigády, ne plukovník. Kapitán se dokáže vyrovnat s problémem, byly případy, kdy separatisti obsadili letiště v Kramatorsku, jedné skupině velel plukovník, druhé major a třetí kapitán. Pouze kapitán dovedl svoji skupinu," sdělila své choré vize Savčenková v televiznímu kanálu 112. Ukraina.

„Kapitán - to je úroveň podplukovníka, velitel brigády, praporu. Plukovník je velitel brigády – to je úroveň generálního štábu. Ostatní v generálním štábu - prapory plukovníků, generálů jsou nadbyteční. To jen vše zpomaluje. Já bych legalizovala tu armádu, která je skutečně účinná, a smetla vše, co dostane peníze, rozvíjí korupci a škodí těm na frontové linii," objasnila své poněkud revoluční a notně pofiderní představy Savčenková; dle jejího zmatečního projevu je zřejmé, že ve věznici v Rusku dostala virus běsnosti, jehož záchvat se právě projevil nebývalou měrou... http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/savcenkova-je-pripravena-rizne-vest-ministerstvo-obrany/

A aby Savčenková korunovala své imaginární hrdinství a statečnost, ve stavu mírné demence zasvěceně promluvila o tom, že Krym anektovaný Ruskem neměla podle jejího mínění Ukrajina odevzdat bez boje. „Měli jsme svou zemi hájit, ale neudělali jsme to. Proč? To už je jiná otázka. Rusko anexí porušilo mezinárodní právo,“ zdůraznila. Krym se podle ní na Ukrajinu vrátí v případě třetí světové války, „nebo až lidem dojde, jakou udělali chybu,“ dodala Savčenková..
 
Nedávno zase vysvětlila evropským poslancům Parlamentního shromáždění (PACE) ve Štrasburku, jaké má Rusko úmysly: Chce prý sousedit se Spojenými státy! A vyzvala Západ, aby zastavil Rusko na ukrajinské hranici, referovala agentura RIA Novosti a ruský tisk. „Pokud překročí tento milník, bude pozítří Rusko přímým sousedem Francie, Anglie, Německa, a potom i Spojených států. No, to jsou plány Kremlu,“ ujistila vševědoucí Savčenková.
 
Proto požadovala, aby Západ důkladně „Moskvu proškolil“. „Nemyslím si, že Evropa bude chtít mít za přímého souseda  medvěda, který vylezl z tajgy,“ sdělila ukrajinská poslankyně. Ruský tisk se ale Savčenkové vysmál za nedostatečnou znalost zeměpisu. Podle něj se patrně učila na ukrajinských globusech, na nichž zřejmě chybí další země. „Jinak by Savčenková věděla, že Rusko a Spojené státy už dávno mají společnou hranici - přes Beringovu úžinu,“ napsala Komsomolskaja pravda. Nadija

Savčenková ve svém dalším pominutí mysli otočila pro změnu o 180 stupňů a vyzvala k usmíření obou stran konfliktu na východě Ukrajiny, které je podle ní jedinou nadějí na ukončení bojů. "Musíme požádat o odpuštění a sami odpouštět, jinak se míru nikdy nedočkáme," řekla právě svatořečená a duchem svatým oslovená Savčenková, co je navíc Ferdyš Pištora v sukních. Hovořila pak mimo jiné o tom, že by byla pro udělení amnestie pro většinu přívrženců proruských separatistů v Donbasu..." Její vyjádření pro televizní stanici Channel 5 však vzbudilo u mnoha ukrajinských politiků rozhořčení a někteří ji kvůli tomu nazvali zrádkyní.

Také v ukrajinském parlamentu již Savčenková způsobila řadu skandálů. Například v průběhu jednání ostře zkritizovala práci, své kolegy poslance označila za „líné školáky", a novináři pak byli pro ni „psi" a „šakali". Po několika vystoupení Savčenkové v Nejvyšší radě poslanec Vadim Rabinovič prohlásil, že „Putin nám na Ukrajinu poslal v Savčenkové revoluci".Bývalý premiér Azarov zase na své stránce na Facebooku napsal: „Lidé musí být neustále rozpalování představeními.Jako v cirkuse. Do arény musí pořád vstupovat noví klauni. Staří se již okoukali. A emoce nevybuzují. Popularita je pod jakoukoliv úrovní... Potřebuji vyklovat nové, koupit si je..."

Dávná vzpomínka na Ukrajinu a její folklor, tak blízký tomu mému vlašskému... Snímek Břetislav Olšer

„Co dá obyčejným lidem návrat Savčenkové? Sníží se míra hněvu a nenávisti, militaristické hysterie, která brání žít a rozvíjet Ukrajinu? Nebo se zvýší? Přinese to na Ukrajinu politiku zdravého rozumu, péči o lidi? Mohou se aktivovat sociální programy? Odpověď na tyto otázky je jasná,“ poznamenal expremiér. „Nejvyšší radu doplnil další nedostatečný politik, který se snaží překonat současné křiklouny, s jejich monopolem na hesla „Sláva Ukrajině", „Hrdinům sláva", posílených banderovskou kopií nacistického hesla „Německo nade všecko - Ukrajina pod knírkem", uvedl emotivně Azarov.

Podle něho je Savčenková jen „nevzdělaný člověk, který nerozumí ani v ekonomice či politice" a zemi nebude schopna přinést něco pozitivního. „Na druhou stranu, pokud může být Parubij,organizátor pogromu v Oděse, předsedou Nejvyšší rady, Grojsman premiérem, proč by se Savčenková nestala prezidentem?“ pokládá řečnickou otázku, nicméně dodává, že to autoritu Ukrajiny nebo blahobyt jejich občanů nezvýší, spíš naopak...

Na letišti Boryspil, kam ukrajinská důstojnice z Ruska dorazila, se vítající Tymošenková dostavila s velkou kyticí a rozevřenou náručí. Obojí ale Savčenková odmítla a omezila se na odměřené podání ruky.

Zřejmě, čeho je moc, toho je příliš, proto se nyní do ní pustila i bývalá premiérka Ukrajiny Julia Tymošenková, třebaže je Savčenková členkou její vlastní strany Vlast. „Naďa nikdy nebyla politikem. Nikdy neprošla školou, kdy musíte pochopit hloubku vytváření státu, hloubku metod jak se dostat z krize, není si naprosto vědoma mezinárodní politiky, mnohým  věcem nerozumí, a to je naprosto normální, protože je vojákem a prošla úplně jinou školou," prohlásila Tymošenková na televizním kanálu „112 Ukrajina". Podle Tymošenkové se Savčenková musí pěkně po leninsku „učit se a učit se"....

Nyní si připomeňme, co má Savčenková za sebou; ukrajinská navigátorka vrtulníku MI-24 byla v Rusku obžalovaná z vraždy, z pokusu o vraždu a z nezákonného překročení ruských hranic. Podle obžaloby v červnu 2014 navedla palbu ukrajinské armády na ruské novináře, z nichž dva zahynuli. Soudce Leonid Stěpaněnko uvedl, že Savčenková „spáchala vraždu jako členka skupiny osob podle předem domluveného plánu z důvodů nenávisti a záště (...) k rusky hovořícím lidem“. Za „organizátora vraždy“ označil ukrajinského poslance Serhije Melničuka jako tehdejšího velitele dobrovolnické jednotky Ajdar, ve které Savčenková bojovala s proruskými separatisty.

Nyní pár podrobností z trestního spisu; v době od 11 do 13 hodin, přesný čas není zjištěn, dne 17. 6. 2014, Savčenko N., jednající s předchozím souhlasem Melničenka (Мельничук) a neurčenými osobami z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar, pozorují na okraji silnice ruské novináře Korneljuka a Vološina a další civilisty. Spáchali trestnou činnost poskytováním informací s cílem zabití dvou a více osob v souvislosti s předáváním dat nadřízeným osobám ověřeným způsobem, z důvodu politické nenávisti. Savčenková telefonicky informovala Melničenka a nezjištěnou osobu z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar, informovala o přesném místě pobytu novinářů a civilistů. http://e-republika.cz/article3554-P%C5%99ipad-Sav%C4%8Denkova-zapadni-mytus-a-vychodni-realita

Prezidentka Ukrajiny? Proč ne; Havel také kouřil čtyři krabičky Marlbor denně...

Po obdržení souřadnic umístění ruských novinářů a civilistů od Savčenkové, Melničenka a nezjištěné osoby z řad bojovníků a velitelů praporu Ajdar dne 17. 6. 2014 asi ve 13 hodin 00 minut podle moskevského času provedli rozsáhlé cílené minometné ostřelování blokpostu, který se nachází na kraji obce Metalist ve Slavjansko-Luganské oblasti ze strany dálnice Lugansk-Severodoněck. Jednali po předchozí domluvě se Savčenkovou a v rozporu s ustanoveními Ženevské konvence z 12. 8. 1949 "O ochraně civilního obyvatelstva v době války" a Dalšími protokoly I a II Úmluvy o zákazu nebo omezení použití určitých typů konvenčních zbraní (New York, 10. 10. 1980).

Skupina provedla vraždu neurčeného počtu civilistů, v důsledku které byli zabity i jiné osoby, jež byly na místě a nijak nebyly zapojeny do ozbrojeného konfliktu. Byl to občan Ruské federace, novinář RTR Anton Dmitrijevič Vološin. Další novinář RTR, Igor Vladimirovič Korneljuk, byl těžce zraněn a po převezu do nemocnice do obce Luhansk na obdržená zranění zemřel.

Nadija pozdravila ruský soud tradičným vztyčeným prostředníčkem á la Kalousek.
 
Ukrajina je ve srabu, jelikož má děsivou smůlu, že se chtějí stát jejími prezidentkami dvě ženy, jež jsou bývalými vězeňkyněmi, přičemž však byly obě propuštěny na svobodu neoprávněně. Důkazy?Jednou z nich je i expremiérka Ukrajiny Tymošenková, kteřá řekla ve styku Savčenkové:
 
“Jsem připravena chopit se zbraně a střelit toho šmejda (prezidenta Putina) do hlavy. Je třeba se chopit zbraní a jít vystřílet ty zatracený Rusáky. Kéž bych tam mohla být, dostali by místo Krymu h..vno. Doufám, že jakmile budu moci, tak zapojím všechny své styky a vyburcuji celý svět, aby z Ruska nezbylo než spáleniště.“ Na otázku Šufryče, co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové, Tymošenková odpověděla: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“ http://video.idnes.cz/?idVideo=V140325_092028_tv-zpravy_krr

Znal jsem Kyjev dokonale, nejen jeho asi dvanáct stanic metrem z Kreščatiku, poznal jsem také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou… Bylo jí třicet, v mládí funkcionářka komsomolu, v roce 1984 absolvovala sovětskou ekonomickou fakultu Dněpropetrovské státní univerzity. Ekonomka-kybernetička, kandidátka ekonomických věd. Od roku 1988 se společně s manželem Oleksandrem věnovala v Sovětském svazu podnikání, v letech 1996–1997, pět roků po odtržení Ukrajiny od SSSR, se stala generální ředitelkou Spojených energetických systémů Ukrajiny a od té doby byla první pětatřicetiletou miliardářkou Ukrajiny.

Ukrajinský soud ale počátkem srpna 2011 nařídil umístit bývalou premiérku Juliji Tymošenkovou do vazby. Soud tak vyhověl žádosti žalobce kvůli systematickému narušování soudního líčení ze strany obžalované; byla obviněna ze zneužití služebního postavení kvůli uzavření nevýhodného obchodu na dovoz ruského zemního plynu. Sama Tymošenková ale tvrdila, že cena za ruský plyn byla jedna z nejnižších v Evropě. U soudu pak tehdejšího premiéra Azarova označila „za starého osvědčeného korupčníka“ a prokurátorce ironicky doporučila, aby jí navrhla trest smrti zastřelením. „Dejte jí rovnou revolver,“ křičela na ni v soudní síni vůdkyně opozice.

Vše nakonec “zachránil” ukrajinský, vlastně majdanský soud, který nechal parlamentem rychle změnil paragrafy tak, aby byla Tymošenková osvobozena. Vyšetřování a zlodějny skončily; zapomeňte. Parlament podle agentury ITAR-TASS hlasy 310 zákonodárců zrušil trestnost skutku, za který byla expremiérka odsouzena na sedm let do vězení. Soud ji uznal vinnou, že zemi záměrně poškodila souhlasem s nevýhodnými cenami plynu. Zákon byl pro ni ale šalamounsky upraven tak, aby odpovídal článku devatenáct konvenci OSN proti korupci. Změnily se v něm články 364 a 365, které byly s úmluvou v rozporu, a bylo to...

Ale to nebylo všechno; Tymošenková; viz. kauza miliardáře Ščerbaňa, jenž byl jako poslanec a šéf vlivné ukrajinské finanční skupiny spolu se svou manželkou zastřelen na letišti v Doněcku v roce 1996. Z vraždy bylo o šest let později obviněno osm lidí, z nichž tři byli odsouzeni na doživotí. Iniciátora zločinu ale policisté nevypátrali. Tymošenková a Lazarenko podle Pšonky za vraždu Ščerbaně zaplatili 2,8 milionu dolarů. Žaloba měla být spojena do jedné trestní kauzy s případem firmy Jednotné energetické systémy Ukrajiny, v jejímž čele měla Tymošenková v polovině 90. let nezákonně převést na stát svůj dluh půl miliardy dolarů. Z ukrajinských justičních kruhů už delší dobu pronikaly zprávy, že Tymošenková je ve Ščerbaňově kauze hlavní podezřelou. Story o tom, že kdo nebyl za mřížemi, nebyl nikdy šéfem Naftogazu

Rovněž syn zavražděného podnikatele Ruslan předloni v dubnu oznámil, že vyšetřovatelům předal dokumenty potvrzující její podíl na přípravě vraždy. Kromě expremiérky měl být do zločinu zapleten i její někdejší politický a obchodní spojenec Pavlo Lazarenko, který byl v polovině 90. let předsedou ukrajinské vlády. Byl podezřelý ze zneužívání pravomocí a před stíháním uprchl do USA, kde byl ale zatčen a uvězněn na deset let za tamní rozsáhlé finanční podvody. Z vězení vyšel loni v listopadu, ale vzápětí se znovu ocitl za mřížemi, protože neměl povolení k pobytu v USA. Jeho další osud je nejasný…

http://video.aktualne.cz/ze-sveta/rvacka-v-ukrajinskem-parlamentu-premiera-chteli-odnest/r~0001be32a0a911e5b745002590604f2e/

Prezident Miloš Zeman prý lže o Ukrajině, zatímco ukrajinští poslanci jen čestně hlasují o osudu svého milovaného národa… https://www.youtube.com/watch?v=UILnrXS8o2E&list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw&index=5

Inu, bude Ukrajina zachráněna od bankrotu s pomocí doktora Chocholouška, který vyšetří rychlokvašnou poslankyni Šavčenkovou a vyléčí ji z patologického hrdinství, aby se pak v majdanském blázinci stala nesvéprávnou  ukrajinskou prezidentkou a zároveň i ministryní obrany...? Ostatně, nebyla by první ani poslední patologií moci posedlou političkou Kyjeva...

Savčenková je připravena řízně vést ministerstvo obrany!

Šok kvůli slovům Savčenkové o omluvě obyvatelům Donbasu

Novinky – Putin: Západ rozvrátil Ukrajinu a chce zničit i Rusko

Lhali a okrádali při tragédii; včera je před kamerami ukrajinské televize odvedla v poutech policie

http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1594:qkdybych-ml-zapomenout-na-n-boe-na-nebi-zapome-na-mq&catid=39:historie&Itemid=50

Vrahové se opět sešli na Majdanu, aby sprostě lhali o vraždění demonstrantů…

http://www.topky.sk/cl/1000745/1415887/NAZIVO-Majdan-opat-v-plamenoch–Centrum-

http://www.rukojmi.cz/clanky/1612-peszynski-nado-jste-nevinna-cestny-a-statecny-clovek-a-hrdy-vlastenec-zatimco-nas-prezident-je-lhar-egoista-a-zradce-zasrany-fasisticky-hovado-az-chcipne-strasne-se-ozeru

Karel Marx: Arogantní hnusný člověk, který mimochodem silně nenáviděl Slovany…

Kopilot Robert Lewis: „Kolik lidí jsme jen teď zabili? Proboha, co jsme to udělali?“ aneb Světový mír dle USA…?

http://www.rukojmi.cz/clanky/1509-proc-jsou-nase-internetove-noviny-rukojmi-cz-trnem-v-oku-novodobych-cenzoru-z-facebooku

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-svatozář

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

30.08.2016 08:30

Oprava: k Odře...


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

30.08.2016 08:26

Poznámka: Proč se Polsko chová tak výrazně protirusky?....Polsko díky osvobození Sovětskou armádou zvětšilo své území o válečnou kořist - Pomořansko. Dnes musí Polsko na slovo poslouchat Západ, aby nerevidoval Postupimskou dohodu. Hranice Polska se posunula od Nisy až k Ohři. Východní část polského území okupuje v současnosti nacistická Ukrajina. (Lvov) ...Mějte se hezky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.08.2016 22:26

Dříve, než se ohlédnu za verbálními projevy Savčenkové, svědčící o těžké psychické nemoci, která by byla v případě postiženého léčena. Jenom hrůza psychiatrů z monstra, které by je mohlo svou mocí zničit, zabránila tomu, že pacient Savčenková nebere uklidňující léky na svou těžkou nemoc. ...Chtěl bych dnes obrátit list a věnovat se manévrům USA - NATO se Spojenci na našem výsostném území od zítřka, to znamená 30. srpna. . Cvičení se zúčastní též letectvo v počtu bojových letadel nebývalém. Náš komorní, malý vzdušný prostor bude brázdit až 40 nadzvukových stíhaček, které přeletí naši republiku za několik minut. Na našem nebi bude tedy velice zahuštěno. Tato demonstrace síly má upozornit našeho prezidenta Zemana na to, že naše vlast nám nepatří. Že Zeman je jenom trpěnou onucí a Češi, jako národ protivící se ve své většině americkým válečným zločincům, nemají šanci obhájit svou zemi před těmi, kdo ji ukořistili pro sebe. Tato lidská, národní tragédie bude dovršena " svobodnými volbami", které nám, co se týče odevzdaných hlasů při volbách, spočítá americký okupant. CIA už dávno postřehly, že Češi zlobí a je nutno s tím něco udělat. Riziko, že se něco stane při tak vysokém počtu stíhaček, které na našem území nikdy neprovozovali Sověti, je víc, než veliké. Toto odporné strašení vojenskou silou vůči našemu národu může skončit katastrofou. Letadla jsou vyzbrojena nejnovějšími zbraněmi. Především je třeba nás zastrašit. Budete o nás psát negativní kritiky? Pak přijdete o práci! Chtěli jste psát svobodně. Na to zapomeňte, zničíme vás přes "Evropské hodnoty". Prezident Zeman bude bezmocný vůči naším požadavkům na bezpodmínečný souhlas, který požadujeme na námi okupovaném území. Hitler by si to líp nevymyslel. Protože svými názory odporujeme americkým válečným zrůdám, předvedou nám lekci ze své bestiality. ...Mějte se hezky.


 
Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval -  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zanamenáno na fotu parapazziho z Blesku.

Vláda šíří paniku a chaos

Vláda šíří paniku a chaos

Přijatá opatření situaci nijak nezklidňují a to potřebujeme nejvíce. Vystrašení lidé zbytečně zatěžují zdravotnický systém a ten pak nemá dost kapacit na skutečně nemocné.

Poslední domácí zprávy