• Čtvrtek, 24. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Jaromír

Trest pro Babiše za to, že je úspěšný a jeho firmy za pár let odvedly do státního rozpočtu 19,6 miliardy korun a na dotacích dostaly jen 1,9 miliardy, tedy desetinu, přesto žárlivý Kalousek dští oheň a síru...
Počet návštěv: 9231

Trest pro Babiše za to, že je úspěšný a jeho firmy za pár let odvedly do státního rozpočtu 19,6 miliardy korun a na dotacích dostaly jen 1,9 miliardy, tedy desetinu, přesto žárlivý Kalousek dští oheň a síru...

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Ve kterém státě světa nadělají kvůli středu zájmů takovou frašku jako v Česku? Jde jen o vzpouru šašků, co se desítky let jen živí politikou za peníze daňových poplatníků. Neexistuje jediný poslanec Sněmovny ČR, který by nežil z peněz daňových poplatníků, naopak Andrej Babiš na postu ministra financí státu vrací to, co naší ekonomice jeho političtí sokové za uplynulé sametové čtvrtstoletí nakradli.

Poprvé v historii Česka jsme na jednom z prvních míst v EU v ekonomickém růstu. Babiš je zkrátka zlatým vejcem Sobotkovy vlády, ale je zkrátka před volbami, ministr financí má se svým ANO obrovský náskok v preferencích ve všech českých krajích, proto "je třeba zabít Sekala..." Včerejší sněmovní resumé zní; společnosti spoluvlastněné členem vlády nedosáhnou na veřejné zakázky, nebudou mít nárok ani na nenárokové dotace či pobídky. (zahraniční soukromé firmy by k nám bez takové státní pobídky ani neráčily nahlédnout...).

Poté poslanci schválili i část pozměňovacího návrhu, podle něj ministři nemohou vlastnit společnosti, které provozují rozhlasové a televizní vysílání ani vydavatele periodického tisku. Babiš, který se "honu na čarodějnice" neúčastnil a řešil státní rozpočet, řekl, že omezení, jež poslanci prosadili, mají „odradit lidi, kteří něco dokázali, na rozdíl od těch, co tam jsou dvacet let a jen žvaní a žili ze státu“.

Za ANO místo Babiše vystoupilo několik jeho poslanců v čele s místopředsedou hnutí Jaroslavem Faltýnkem. Ten poukázal, že i v minulých vládách zasedali podnikatelé mj. Vít Bárta, Aleš Řebíček, Jiří Besser, Jaromír Drábek a také Karel Schwarzenberg a bylo ticho po pěšině. „Když v minulých vládách ministr vlastnil majetek, nikomu to nevadilo – ani sociální demokracii, která mlčela a nic nenavrhovala,“ řekl Faltýnek.

Většina poslanců z řad sněmovní svoloče však ani nepípla o tom, že Babišovy firmy za poslední roky odvedly do státního rozpočtu 19,6 miliardy korun a na dotacích dostaly jen 1,9 miliardy, tedy desetinu, jako fyzická osoba sám Babiš odepsal v prospěch státu za posledních pět let 214,7 milionu korun a může triumfovat kdykoli; Agrofert totiž ovládá více než 230 společností zejména v Česku a na Slovensku, jejich tržby při počtu zaměstnanců přes 28 tisíc dosáhly jen v roce 2012 téměř 132,5 miliard Kč. Všechny jeho firmy platí daně v Česku, ročně 600 milionů Kč do státní kasy. Navíc v zemích daňových rájů nemá žádnou společnost. Agrofert v České republice vlastní nebo má v nájmu 57 tisíc hektarů zemědělské půdy. Kolik firem má Kalousek, kolik odvedl státu na daních…?

Každý soudně přemýšlející člověk musí pochopit, že jedině stát vedený jako firma může být života schopný, Firma musí řádně pracovat na zisk, neflákat se, jinak by zbankrotovala, dovede si někdo představit, že by se její zaměstnanci místo úspěšné produkce potřebných výrobků jen zabývali obstrukcemi a čtením telefonních seznamů či biblických traktátů a pak si chodili pro měsíční výplatu ve výši cca 200 tisíc korun? A to třeba přes dvacet roků v kuse, jako Marek Benda, Kalousek a další nýmandi?

Soukromé firmy jsou mnohem víc transparentní; netají se tím, že zisk je pro ně na prvním místě. Proč? Musí uživit zaměstnance, jimž dávají práci, platy, benefity, dovolenou, prodávají jejich výrobky, zaměstnávají pracovníky obchodů, kde se prodává lidem jídlo, spotřební věci, auta, elektronika, což dohromady zvyšuje životní úroveň národa, hlídají životní prostředí, starají se přes odbory o jejich zaměstnanecká práva, zdravotní péči, o kulturní vyžití… Stát má státní, někdy i provizorní rozpočet a úkol vybírat daně, firma má náklady, obrat a zisk, ale také odvádí daně.

Firma i stát čerpají část svých příjmů z evropských dotací. Firmy „bojují“ na poli konkurence, státy hájí své zájmy většinou puči, rozličně barevnými revolucemi a pak formou válek s tisíci mrtvými; nezúčastní-li se přímo stát, vyšle své vojenské mise…Je toho prostě hodně, ale jsou to právě firmy, které na sebe berou i přes údajně menší kompetence mnohem větší zodpovědnost za lidi než stát. Navíc peníze vládnou oběma, byť stát dělá mrtvého brouka, že je nevydělává, že pouze firmy jsou za zisky. Kdo z těchto dvou opravdu dává lidem svobodu, demokracii, peníze, práci, spravedlnost, solidaritu, bezpečí…?

Že při firemní Babišově centralizaci mizí demokracie a rozhodovací role se stává autokratickou a mění společnost v totalitu? Že není nic lepšího než Parlament, jenž demokraticky rozhoduje, co se má a co ne? Tak tomuto nesmyslu už asi málokdo uvěří. Známe totiž politickou přeběhlickou a odpadlickou scénu, většinou ze šmejdů a kmotrů, co jsou odtrženi od běžného života a myslí jen na to, jak přijít ke svým korytům. Že vytvářejí zákony, policii, soudy…? Každá firma dokáže to samé...

Jen trouba si může myslet, že Babišův Agrofert má být jako stát podnikem s 10 miliony zaměstnanci, píchačkami, závodní stráží, závodní radou a lidovými milicemi.... Jde jen o systém státu fungujícího na bázi existence velké firmy. Že solidarita a sociální zabezpečení je součástí neomezených pravomocí státu? Blbost. Jmenovat příklady o českém „naplňování“ těchto principů by bylo nošením dříví do lesa. Takové jsou to stručně základní rozdíly mezi státem a „firmou“ á la Babiš. Proč to nezkusit, nic horšího než to, co jsme si prožili v minulé vládní dekádě, nás už potkat nemůže.

Jaká je tedy pracovní náplň našich poslanců v molochu zvaném Sněmovna? Co vyrábějí za produkty? Dohadování, spekulování a podrazy, odposlechy a tajné schůzky… Horník přijde ráno do práce, sfárá kilometr pod zem a dře, politik přijde před polednem do práce, jelikož noc byla náročná, přečte si v teplíčku noviny, pak se podívá na notebooku na porno a dá si knížecích dvacet. Občas za něho píchne kolega, aby odhlasoval něco, o čem většinou nemá ani ponětí. Kolikrát se muselo hlasovat znovu, když se pár borců přiznalo, že netušili, vo co gou… Odjakživa v každé práci platilo, že když někdo nepřišel do zaměstnání a řádně to omluvenkou nezdůvodnil, měl prostě „bulku“ jako každý flákač. Havíři , slévači, doktoři či učitelé a jiné profese si to prostě nemohli dovolit.

V roce 1995 na to sice “pamatovali” i naši legislativci a vytvořili "přísný" zákon, který postihuje též sněmovní absentéry. Ovšem ouha, páni poslanci jsou hlavičky mazané; aby zmíněný zákon mohl být naplněn, musel by vzniknout orgán dolní komory Parlamentu pověřený rozhodovací pravomocí trestat bulače. A tento orgán už přes dvacet roků chybí. Už dvacet roků se ak mohou arogantní poslanci beztrestně za naše peníze poflakovat. Proč tak dlouho? Důvod je prostý; jinak by totiž mohli při čtyřech neomluvených absencích přijít o celý plat i náhrady, za které si mnozí postavili slušné domečky, že pane Ambrozku, Sobotko… A to by byl průšvih…

Z vlastních zkušeností znám firmy, které fungovali jako společenství lidí. Jeden z mnoha případů zcela soběstačné velké firmy, s miliardovými zisky v dolarech; JAR, hornická oblast Amandebuld a v ní ing. Mareš z Ostravy, generální ředitel, co měl na starosti dva platinové doly a rafinerie, co odpovídal i za kostel, hospodu, restauraci, domy pro stovky zaměstnanců, sociální či zdravotní zařízení… Měl jasnou filozofii o státu a firmě – pracovník, který je v pohodě, vytváří zisk, otrávený a nespokojený horník ne, proto musí mít k dispozici, co mu šéfové na očích uvidí. Jídlo, zábavu, odpočinek, rozptýlení, ale i zdravotní péči… Vědí, že peníze dnes ztrácejí svoji hodnotu, jsou jen fetiš, imaginární veličina, co dřív byla podložené produktivitou práce a zlatem, dnes peníze způsobují inflaci a jsou jako ponožky; smrdí, dají se rychle vyprat a překáží krevnímu oběhu…

Stát je jen forma, anachronismus, asi jako království nebo knížectví, viz případ Monaka. Movitý řecký loďař Onasis si z nudy svého času jen ze špásu koupil v roce 1953 celé Monako, resp. většinový podíl v The Company SBM (Societé des Bains de Mar Cercle des Étrangers), a nebohý kníže Rainier musel sáhnout hluboko do své kapsy, aby sám sebe vykoupil. Monako fungovalo jako stát totiž na akcie… Bezpečí celistvosti státu? Chatrné. V roce 1996 se ekonomika Albánie zhroutila, padla vláda a zemi ovládl chaos. Na počátku všeho stál krach podvodných fondů, který celou Albánii, miliony obyčejných Albánců, připravil o zhruba miliardu dolarů.

Albánská hrůza z poloviny 90. let...

Pyramidová hra Madoffovi vycházela od 60. let, díky své reputaci dokázal získávat další a další klienty. Když po něm však investoři koncem jednoho roku chtěli vyplatit miliardy, které neměl, rozhodl se Madoff zbývajících 300 milionů dolarů ze svých fondů rychle vyplatit na prémiích svým nejbližším. Dlouhá léta patřil k nejbohatším a nejobdivovanějším mužům na Wall Street, co od investorů snadno získával za příslib vysokého zhodnocení obrovské finanční obnosy. V březnu 2009 u soudu přiznal, že klamal investory. Americká federální prokuratura pro něj požadovala trest 150 let vězení a pokutu 170 miliard dolarů za zpronevěru až 65 miliard dolarů.

Že se nás to netýká, jelikož jsme součástí Evropské unie a NATO, co nás jako stát finančně vždy podrží, stejně jako Aliance nám nenechá ublížit. Jen musíme poslouchat jako hodinky. Jsme na povel. Podpis Lisabonské smlouvy z donucení, jenž připravil Česko o část jeho suverenity a samostatnosti. Pak to byla Schengenská dohoda o Schengenském prostoru, v němž zmizely státní hranice většiny členských států, a také mj. Lichtenštejnska, Švýcarska a Norska, byly zrušeny celnice a nastal chaos, pláč a skřípění zubů. A začalo to; nyní je po Evropě desetkrát víc plotů a zdí než před slavným Schengenem. Jeden diktát za druhým, řízená invaze desítek milionů běženců z Afriky a Blízkého Východu ničí starý kontinent, mění jeho kulturu i náboženství...

Střet zájmů je hlavní problém i v září 2016.Proč nebyl přetřásán před několika lety, kdy byl ministrem zahraničí nejbohatší politik u nás Karel Schwarzenberg, řečený kníže Karel Spáč I., přivandrovalý Rakušan či Švýcar, co šupito presto pádil za kancléře k Havlovi¨; přiznal, že na počátku 90. let 20. století přijal nabídku úředníka urychlit vyřízení restitucí za příslib protislužby. V reakci na zveřejnění tohoto svého počinu pak oznámil: „Nebyla to žádná suma. Nebyly to peníze. Bylo to něco jiného, jakási protislužba, kterou po mně ten úředník tehdy chtěl a kterou jsem pro něj měl udělat. Byla to výjimečná situace.“ Celý případ pak přiznal, až byl právně promlčený…

A hlavně byl vždy pracovitý jako včelička. Jeho hlavním zaměstnáním byla správa zahraničního i restituovaného rodinného majetku, především lesů a několika budov. Také řídil schwarzenberský penzijní fond, který jeho rod zřídil pro své minulé i současné zaměstnance a jejich rodiny. Po roce 1989 spravoval fond na opravu majetku vráceného v restituci. Mezi jeho současné podniky patří dvě knížecí restaurace v Německu a hotel v Rakousku. Svůj český majetek spravoval prostřednictvím firmy Orlík nad Vltavou s.r.o., do které vložil 27 milionů korun.

Wikipedie: "Mezi roky 1993 a 1996 byl členem představenstva izolářské firmy Sládek Group, a.s. (dříve Stavební izolace Kutná Hora, a.s.). V letech 1993 až 2010 byl spolumajitelem firmy Ringier Print s.r.o., dnes již zaniklé. Mezi lety 1994 a 2002 spoluvlastnil pohostinskou firmu Rybárna, s.r.o. Od roku 1997 do roku 2007 vedl firmu Lesní správa Orlík nad Vltavou, která byla roku 2007 vymazána z obchodního rejstříku. V roce 1998 investoval sto milionů korun do společnosti SALB, s.r.o., kterou v roce 2012 převzala firma Jan Becher. V letech 1998 až 2002 předsedal dozorčí radě ve firmě Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s..."

A jak uvádí ve svém životopise, vždycky byl prohnaný a všemi mastmi mazaný knížepán. V roce 2002 obcházel nařízení pro ochranu před kontaminací malachitovou plísní, které v té době zachvátila chovy v několika středoevropských zemích, podle kterého nebylo možné prodávat ryby z jeho rybníků, dokud neprojdou laboratorními testy, a ryby za miliony korun prodal účelově zřízené firmě svého správce, na kterou se už zákaz nevztahoval.

Roku 2002 žádal od státu dotace na opravy svých rybníků v rámci programu Obnova rybníků po povodni 2002, v září 2003 získal 2,7 milionu korun na Kroupovský rybník a o dva měsíce později 1,8 milionu korun na obnovu rybníka Ždír. U Kroupovského rybníku byl přesažen termín pro kolaudaci asi o 6 měsíců. Ministerstvo financí vedené jeho nynějším blízkým stranickým kolegou Miroslavem Kalouskem mu prominulo povinnost dotaci vrátit. Jistý podnikatel z ODS Wolf měl taktéž dotace, které po něm ministerstvo životního prostředí nepožadovalo zpět, přesto dostal šest roků natvrdo…

A jak dopadla Nadace Bohemiae? Karel Schwarzenberg, který si spolu s Miroslavem Kalouskem hráli na spořádaného hospodáře, v nadaci, kterou v roce 1992 založil, figuroval jako výkonný ředitel. Rok po svém založení přestala však nadace platit daně, aby poté skončila v konkursu s dluhem 3 milionů na daních. Z velkolepého plánu (v nadaci figurovala i jména Vladimíra Dlouhého, Josefa Zieleniece, Michala Lobkowicze, Lucie Pilipové nebo Jana Švejnara), jak do České republiky lákat zahraniční investory, nezbylo vůbec nic…

Dlouhou dobu byl jediným vlastníkem společnosti R-Presse, která vydává týdeník Respekt, v roce 2006 však do dlouhodobě ztrátové společnosti vstoupil Zdeněk Bakala, jenž se stal v roce 2007  po navýšení základního jmění firmy majoritním vlastníkem (55,5 %). Schwarzenberg si podržel pouze menšinový podíl (44,5 %)… Kdo by nemiloval uhlobarona Bakalu, co de facto ukradl přes 44 tisíc bytů hornickým rodinám v Ostravě. Schwarzenberg se však neobává, že by jej takové spojení mohlo poškodit. „To je od něj hezké, že mi poslal peníze. Každý ví, že se s Bakalou znám již mnoho let a že zrovna od něj půlmilionová částka není nijak ohromující. Jsem samozřejmě vděčný za každou podporu,“ řekl lámanou češtinou tehdy ještě prezidentský kandidát.

V minulosti Bakalu s osobou Karla Schwarzenberga spojil premiér Petr Nečas, jenž v rozhovoru pro Respekt uvedl, že „kdybych byl předsedou TOP 09, řekl bych si v tomto předvelikonočním období, že Bůh mě má rád, protože veřejnost zná obsah hovorů mezi pány Bémem a Janouškem a nezná obsah hovorů například mezi pány Schwarzenbergem a Bakalou“. Uhlobaron poté podal stížnost na vrchní státní zastupitelství s tím, že si takové osočování si nepřeje...

Na závěr tohoto tristního výčtu něco o služebně nejstarší poslanci Marku Bendovi;  je příkladem toho, co se s člověkem stane, když od plenek žije na vysoké noze české politiky, až zcela ztratil kontakt s podhradím. Potvrdilo se to před časem v Senátu, když obhajoval náhubkový zákon, jehož klíčovou část stvořil. Sám před několika roky přiznal, že i přes vedlejší více než stotisícové příjmy, se musí mimo Sněmovnu pořádně ohánět. Má čtyři děti, manželku v domácnosti a z těch zbývajících poslaneckých příjmů by rodinu v tuto chvíli neuživil. A má vlastně pravdu.

Tehdejší základní poslanecký plat: 56.000,- Kč, navíc měsíčně jako předseda výboru 79.000,- Kč, k tomu 8.300 měsíčně na reprezentaci a stravné, dalších 20.700 měsíčně na cestovné a ještě  12.930 měsíčně na administrativní a odborné práce. Ovšem to nebylo vše: měl též 28.800 měsíčně na pronájem poslanecké kancelář a její vybavení, a aby mu nebylo smutno, má své asistenty, kterým vyplácí 35.875 měsíčně na služby. Bez telefonu to ale nejde, tak dostává 7.000 měsíčně na telefonní poplatky a připojení k internetu. Celkem na náhradách 113.605,- Kč měsíčně. Takže základní plat přes 220.000,- Kč a k tomu služební auto bez řidiče…

Inu, pro někoho smutný konec mého střeto-zájmového povídání, jelikož česká sněmovna se včera projevila jako dokonalý Augiášův chlév, co právě odmítla Hérákla, který měl jediný šanci vyčistit poslanecké rejdiště od hromad hnoje. V dávnověku šlo o élidského krále Augeia a jeho kravín, naši sněmovnu, v němž král-špindíra choval několik stovek kusů dobytka-poslanců, kteří měli výjimečný dar reprodukce a dlouhověkosti, takže jejich smradlavé ustájení mohl vyčistit jen silák Héraklés; holt, svini od koryta neodeženeš, ani když mlaská... http://www.rukojmi.cz/clanky/1392-kdyz-se-dva-tonouci-papalasi-schwarzenberg-a-kalousek-z-top-09-i-stebla-tibetske-vlajky-chytaji

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Prdel-hovno-hajzl-prosoustat-predposranost-bordel-Hovori-Karel-Schwarzenberg-344356

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKnihav elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.09.2016 09:11

PS: Ještě vzkaz pro voliče. Pokud budete volit takovou stranu, která bude prosazovat vůči Rusku sankce, váš zaměstnavatel, podnikatel celou řadu z vás propustí, protože se mu sníží odbyt jeho produkce. Myslete, prosím, hlavou, když jdete "za plentu". Týká se to bezprostředně i vaší budoucnosti. Nikdo není ze společnosti vyčleněn. Vždy je součástí celku. Pokud si někdo libuje v sankcích, je to mamánek, žijící u maminky ze sociálních dávek a nebo poslanec, žijící taktéž na dávkách, které mu platíte ze svého vy, nezodpovědní voliči. ...Mějte se hezky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.09.2016 08:46

Neměli bychom zapomenout, že poctiví podnikatelé jsou součástí politické scény. Mají autoritu i vliv. Zaměstnávají miliony lidí. Jejich přičiněním mají tito lidé práci a k volebním urnám chodí jako jejich zaměstnanci. Zaměstnanec, který si ve volbách vybere ty, kteří v lavicích sněmovny a senátu žijí z jejich peněz, protože jinak žít ani neumí, šidí, okrádá sám sebe. Navíc tito povaleči mají tendenci i moc, jejich podnikatele odstranit. Ohrožují svou volbou v konečném důsledku i sami sebe. To, že byl Baťa úspěšný zlínský podnikatel, víme všichni. To, že byl také starostou tohoto kvetoucího města, je méně známé. Byl tedy úzce spjat s regionální poitikou. Ta měla přesah, díky jeho obchodování s celým světem i do státních struktur. Tleskám všem podnikatelům, kterým se společnými silami podařilo snížit nezaměstnanost na minimum. I já, díky nim chodím s chutí do práce i důchodovém věku. Velice dobře si uvědomuji, že je třeba volit takové strany, aby ti, kdo se podílejí na zaměstnanosti tohoto národa, nebyli naší volbou ohroženi. Zato podvodníci a zloději by měli být mnohem tvrději trestáni. Ten, kdo má peníze ulité v daňových rájích, musí být na vteřinu vyhozen z politické funkce, a to svinským krokem! Všechny majetky mu musí být zabaveny. Tato zlodějská sebranka ohrožuje chod republiky a ještě inscenuje procesy za pomoci bohapustých lží těmi, kdo se odvážili v politice proti nim zasáhnout. ...Mějte se hezky.


 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

15.09.2016 21:43

Jak u Cimrmanu:vsichni mu lhali. No, proc lhali? No, pro penize!


 
Pozor - vměšujeme se do vnitřní záležitosti jiného státu

Pozor - vměšujeme se do vnitřní záležitosti jiného státu

Už v průběhu Druhé světové války zvažovaly nejlepší mozky v USA, Británii, a Sovětského svazu, co udělat, aby se svět napříště už  dalším lidským jatkám natrvale vyhnul. Věděli, že ke splnění tohoto cíle bude nutno vytvořit novou světovou organizaci, která ve své chartě stanoví takové závazky jejích budoucích členů, to je národů v této organizaci sdružených, které všechny možné budoucí konflikty, jež by k budoucí válce mohly vést, znemožní. 

Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.

Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.

Pan generál Šedivý se v rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz vedle téma k EU a imigrantům rovněž vyjádřil i k otravě problematické osobnosti kritika ruského režimu Alexeje Navalného. K jeho osobě řekl že si myslí, že ho skutečně někdo chěl otrávit, a tudíž ho nějakým způsobem odstranit. Dodal ale, že si není jistý, zda to byl novičok neboť prý četl vyjádření vynálezce novičoku, který potvrdil, že kdyby byl skutečně Navalnému novičok v nějaké podobě podán, skončil by krátce v křečích a zemřel by. To je zkrátka věc, se kterou je také potřeba počítat, říká pan generál. Počítá?

Fachidioti ignorují kontext

Fachidioti ignorují kontext

Lidé, kteří se velmi dobře orientují v jedné oblasti, často přehlížejí souvislosti a kvůli tomu často prosazují hloupá řešení. Říká se jim fachidioti. Jsou skvělí třeba v pohledu na stavbu atomu, ale totálně selhávají v pochopení ekonomických principů. Jejich mozek je tak intenzivně zaměřen na jednu věc, že jim nezbývá energie na pochopení běžného života.

Poslední domácí zprávy

Když se chce, tak to jde

Když se chce, tak to jde

Nacházíme se uprostřed plně rozvinuté, druhé fáze kobercového, mediálního bombardování koronavirem. Všechna ta depresivní čísla, varovné...