Jednu z hlavních rolí si zahraje syn české hudební legendy a věrného antikomunisty Vladimíra Mišíka. Teprve plnoletý Adam Mišík začínal jako herec už v raném věku sedmi let. Intenzivně se věnoval tanci a zpěvu, účinkoval jako imitátor Michaela Jacksona. V Mašínově filmu ztvární Josefa Mašína. Milana Paumera hraje student konzervatoře Vincent Navrátil, syn Veroniky Žilkové, propagátorky Karla Schwarzenberga a muslimských znásilňovačů.

Bratr Agáty Hanychové. Jistě dostanou patřičné instrukce, jaký to byl za komunistů koncentrák… http://www.ahaonline.cz/agata-hanychova Ideální práce pro režiséra, který zatím natočil „3 sezony v pekle“ a jinak jen reklamy; na čem jiném by se měl učit filmařskému kumštu, alespoň ví, jak film dobře prodat.

Zatím v tichosti už před několika lety natočil ostravský dokumentarista Miroslav Kačor osmadvacetiminutový film „Svědomí hrdinů“ o Mašínech, jen s tím rozdílem, že tentokrát nešlo o peníze, ale o pokus ukázat pravdu. Jací byli chrabří synové slavného otce? Žádná z televizních společností a výrobních skupin neměla o projekt zájem.

Kontroverzní téma rozdělující národ není možné prezentovat ani tolik let po sametové revoluci, ani jeko jiný názor, jiný než ten divákům po celá léta servírovaný. A tak námět na dokument, v němž by tvůrci dali slovo i potomkům obětí “hrdinů”, chvíli poletoval jako cár papíru mezi dramaturgy, aby se nakonec cárem papíru opravdu stal, přestože příprava byla kvalitní, důkladná a téma jistě divácky zajímavé. Dokument sice vznikl, ale zatím je cenzurou skrytý...