• Pondělí, 16. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludmila

“Promiň Servíte, jsou i větší volové,” četl jsem na jednom teplickém záchodku. Náruživý kuřák primátor Teplic Jaroslav Kubera prohlásil: „Chci navrhnout absolutní zákaz tabáku...
Počet návštěv: 4483

“Promiň Servíte, jsou i větší volové,” četl jsem na jednom teplickém záchodku. Náruživý kuřák primátor Teplic Jaroslav Kubera prohlásil: „Chci navrhnout absolutní zákaz tabáku..."

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

„Až se bude v Senátu projednávat protikuřácký zákon, vystoupím s pozměňovacím návrhem,“ řekl před týdenm úspěšný teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera, známý obhájce uživatelů tabáku a zarputilý kritik protikuřáckých restrikcí. Hned na to naplnil svůj záměr, aby šokoval v rámci svého vrozeného kašpárkovství. „Chci navrhnout absolutní zákaz tabáku,“ prohlásil. „Ne, skutečně nejde o recesi,“ klamal svých rachitickým tělem a jen účelovovu změnou svého kuřáckého postoje.

Lze snad věřit, že by něco, co vysloví pan Kubera, nemělo být recesí a zvláště tato blbost na kvadrát, resp. jeho zbrusu nový návrh totálního zákazu tabáku? Brát ho vážně, když podobných blbostí už pronesl desítky; třeba své náruživé kouření povýšil na liturgický obřad?

Ještě nedávno totiž prohlašoval: “Dneska nám zakážou kouření a zítra někdo přijde s tím, že vypít deset piv denně je nesmysl. Nebo proč vlastně souložit, když to není za účelem zplození potomka. Teď se tomu smějeme, ale jenom do chvíle, než se z toho zrodí nový totalitní režim,“ zní další verbální perla pana Kubery. Kouření je pro něho zkrátka náboženstvím a zůstane, navzdory jeho již zmíněné účelové proklamaci…

V EU jsou podle něj všichni zastánci lidských práv, proto členové jeho náboženské společnosti kuřáků prohlásí cigaretu za součást svého náboženského rituálu a během mše v jejich kostele, jimž je pro ně hospoda, budou vyfukovat cigaretový kouř místo kadidla. Nikdo si pak z EU netroufne jim zakazovat tuto činnost, protože náboženská svoboda je jedním ze základních atributů listiny práv a svobod. A k tomu pít pivo s rumem místo mešního vína. Říká pan Kubera... A zrovna si v tom svém kostele můžou objednat zádušní mši, říkám já…

Arabské pacientky v Teplicích v Čechách jako výsledek snahy výrobců klimatizačních zařízení...

Jaroslav Kubera není hlupák, naopak, je až příliš sofistikovaný manipulátor a zručný rétor. Má ve svém města Teplicích v Čechách asi čtvery lázně, většinou za petrodolary, takže si může dovolit jako jediný primátor u nás nevybírat od občanů poplatky za odvoz odpadků. Je profesionální kuřák a odpůrce zrušení kouření cigaret, aby si jiní ničili zdraví a přijeli se léčit do Teplic, kde mají rovněž plícní středisko i komplexní, profesionálně sestavený program, jak na organismus vystavenému působení znečištěného prostředí, chemických látek a léků znovu nastartovat proces automatické detoxikace.

O hlupství inkriminovaného též hypotetického kandidáta na prezidenta ČR nemůže být řeč; naopak suverěnně zvládá kreacionismus, tedy poměrně dobře maskovaný náboženský extremismus, jenž nemá sice nic společného s kretenismem, byť jde rovněž o snahu prosadit vlastní názor, který nemá vůbec žádnou oporu ve faktech, ale za to má velkou oporu v politice. Jako třeba zákaz nejen tabáku, ale i pojídání masa, co má stejné množství škodlivin jako tabák; víc rozvádět pro soudné lidi tyto uměle konstruované kraviny jistě netřeba…

Proč si senátor Kubera neláme hlavu s kouřením cigaret? Třeba má své akcie i v pohřebnictví. Rakovina průdušek a plic je totiž nejčastěji zabíjecím karcinomem; v Česku je každý den s touto chorobou diagnostikován v průměru 17 lidí a 16 z nich denně umírá… Asi u pětadvaceti procent osob vzniká rakovina jako nemoc z kouření. V České republice umírá na následky kouření každý šestý člověk. Ročně jde na vrub kouření kolem 22 tisíc úmrtí, tedy přibližně pětapadesát lidských životů denně.

Ukázkové plíce průměrného věřícího v náboženství Kuberových kuřáků, jejichž oltářem je pipa a kadidlem je tabákový kouř..

Ovšem, přesto se nechal rovněž slyšet, že prý dehet z kouření na jeho plících mu vlastně zachránil život před účinky kyselých dešťů na severu Čech. Černý humor, na co jiného se zmůže chronický závislák na cigaretovém kouření? Má zkrátka svéráznou životní filozofii, jak ji dokonce prezentoval na jednom z klipů o teplických lázních, kdy na otázku, zdali není u nás muslimům zima, mj. řekl, že naopak; v arabských zemích mají totiž všichni klimatizace, takže teploty do dvaceti stupňů Celsia jim způsobují revma a jiné potíže, což jsou důvody, proč se létají léčit právě do Teplic. Na závěr své řeči pan Kubera podotkl, že drží palce všem výrobcům klimatizačních zařízení…

Chtělo by se k výše citovanému klipu připsat: "Servít je vůl! " Ale to bych zase urazil Prof. Radima Servíta, který přednášel na katedře mechaniky inženýrského stavitelství ČVUT. Rozčílil studenty, když u něho museli absolvovat “trapné zkoušení” z chytáků a rozličných špeků. Svoji zlost si vylévali tím, že psali, kde se dalo: „Servít je vůl!“. Po roce 1968 se ale začaly na záchodcích objevovat i jiné nápisy “Promiň Servíte, jsou i větší volové.” Že by už tenkrát vládl Teplicím Jarda Kubera?

V Senátu jde pan Kubera od svého postoje k jeho radikální změně, když prosazuje axiom: "Jenom hlupák nemění svůj názor"; teď chce zakázat tabák. A už má vymyšlené i detaily. Zákaz by se podle něj týkal výroby, prodeje, dovozu i přechovávání tabákových výrobků. A myslí i na sankce. „Tresty bych opsal ze zákazu marihuany. Povolil bych jen malé množství tabáku pro vlastní potřebu, ale vzhledem k tomu, že kusovky už se neprodávají, bude to vlastně zákaz absolutní,“ fantazíroval, ale hned zaútočil: „My kuřáci jsme největší plátci daně. Jsem zvědavý, jestli se stát bez našich 70 miliard ročně obejde.“ Pokus o vydírání..,

Je to ale jen šprýmař, kterého nelze brát vážně, zvláště když jako vášnivý kuřák s několik desítkami cigaret vykouřených denně má napsáno na ceduli na své primátorské kanceláři pro zaměstnance teplické radnice: "Kuřárna." Přitom minulý týden prohlásil, že on by sám s dodržováním zákazu tabáku prý problém neměl a respektoval by ho... Je to jen kulišárna, poněvadž sám ví, že jeho fantasmagorie je nerealizovatelná. Sám loni řečnil, že  za léčení nemocí kuřáků ročně spotřebuje v systému veřejného zdravotního pojištění šest miliard Kč, zatímco přínos do státního rozpočtu z daně za kuřivo je asi desetkrát tolik.

Pan primátor je mudrlant a mele páté přes deváté, jelikož moc dobře ví, že jeho slovo o naprostém zákazu tabáku nikdo nebude brát vážně. Dnes u nás kouří asi čtyři miliony kuřáků a kuřaček, když se nám ten počet podaří zdvojnásobit, státní kasa tak získá 100 miliard, z toho pouze 12 miliard padne na léčbu rakoviny, infarktu a dalších nemocí. Analýza vychází z toho, že stát vybere na spotřebních daních za tabák 44 miliard, dalších zhruba 16 miliard zaplatí kuřáci na dani z přidané hodnoty. Kubera moc dobře ví, že kuřáci jsou naše rodinné stříbro. O zaměstnancích tabákových firem u nás ani nemluvě..

Resort zdravotnictví tak ročně získá pouze od kuřáků přes 88 miliard, tedy ve srovnání se sumou kolem šesti miliard korun, které dostal resort ze státního rozpočtu, je to balada. A ty perspektivy. Při odchodu do důchodu v 65 letech stát získá další miliardy. Jak? Snadno. Opět hypoteticky; když se zvýší počet kuřáků, zvýší se i počet předčasných úmrtí, zmenší se počet důchodců. A máme další úspory; jenom předloni stát vyplatil na důchodech zhruba 340 miliard korun...

S panem primátorem se setkávám jednou ročně v malém baru po novoročním koncertu teplické Severočeské filharmonie; sedí se svojí sedmičlennou suitou kolem jednoho ze stolků. Čtyři muži a čtyři ženy si ostentativně na povel, jakmile tak učiní pan primátor, zapálí cigaretu a hulí a hulí. Je z toho vzápětí takový malý komín, bez ohledu na okolí, tedy i nás, nekuřáky. Nevím, jestli do baru chodí pan primátor s chotí nebo s přítelkyní, jelikož jeho společnice kouří o sto šest, zatímco podle primátorových slov má manželku s odporem k cigaretám.

Snímek Břetislav Olšer

V poslední době se už zdálo, že mu docházejí nápady, jak se zviditelnit. Omyl. Trdí, že zavede plivání žvýkaček na teplické chodníky, aby se změnily v tartan, v letadlech navíc děsí letušky kouřením elektronických cigaret a zcela vážně navyšuje městské pojištění, aby mohl svému městu ušetřit za odklízení sněhu z chodníků na úkor financí za prohrané žaloby a odškodnění za úrazy na náledích. Byl přece iniciátorem zákona, který ruší povinnost majitelů domů zametat v zimě chodníky a tuto povinnost přenesl na obce a města.

„Fiat iustitia, et pereat mundus”, v překladu: „Nechť zhyne celý svět, hlavně že zvítězí spravedlnost.“ Takové je páně Kuberovo motto, proto vykouří denně cca svoji šedesátku, libuje si v astmatech teplických pacientů a ve zlomených končetinách starých lidí z náledí, převážně důchodců, většinou invalidů. Stačí, když se radnice připojistí a nemusejí nic uklízet, protože v případě zlomené nohy či jiných úrazů to přece zaplatí pojišťovna. Je to tak prý mnohem levnější, než kolik stojí uklízecí technika na zasněžení chodníky.

Našinec by řekl, že pan Kubera chce být posmrtně populární jako Haškův obrlajtnant Bergr od dělostřelectva, který si během bojů vylezl na vysokou jedli a zřídil si tam na větví pozorovací stanoviště “beobachtungspunkt”. Jak ti jeho ustoupili, už nemohl slézt, pokud nemínil padnout do zajetí nepříteli, který mezitím místa pod jeho stromem obsadil. Dva týdny pak nebohý Bergr visel na stromě, a aby nezemřel hlady, ohlodal celý vršek a živil se větvičkami a jehličím. A když ti jeho zase přišli, byl tak zesláblý, že ze stromu spadl a zabil se. Byl po smrti vyznamenán zlatou záslužnou medali za chrabrost. Víc než Bergrovi se však podobá Josefu Švejkovi, který prohlásil:

“Poslušné hlásím, pane nadporučíku, že se opravdu pan polní kurát nemýlil. Když jsem sloužil aktivně, byl jsem superarbitrován pro blbost, a ještě k tomu notorickou. Od regimentu nás kvůli tomu pustili dva, mě a ještě jednoho pana hejtmana von Kaunitz. Ten, s dovolením, pane nadporučíku, když šel po ulici, tak se současné pořád dloubal prstem levé ruky v levej nosní díře a druhou rukou v pravý dírce…“

Inu, pan Kubera jde též z dírky do dírky, když chce zakázat i konzumaci masa a tvrdí: „Pro mě je celá (Evropská) unie jeden velký socialistický moloch. Když se rozpadne bez války, tak to budu považovat za úspěch….“ Toto konstatuje pozoruhodný expert Jaroslav Kubera, jenž asi neví, co dokázal obdobně pomatený absolutní zákaz, neboli prohibitio - prohibice, týkající se alkoholu v USA, byť ta nebyla dílem zběsilé recese regionálního politika...

PS: Prohibice, která v letech 1920 až 1933 panovala na celém území USA, znamenala úplný zákaz výroby, prodeje a distribuce alkoholických nápojů. Cílem bylo snížit počet závislých lidí a úmrtí následkem požití alkoholu. Zavedením tohoto zřejmě nejproslulejšího zákazu v amerických dějinách se splnil sen moralistů, brojících proti pití už od 18. století. Alkoholu se skutečně vypilo méně, ale za hroznou cenu. Období prohibice se stalo zlatým věkem zločinu, bujelo pašeráctví a korupce policistů a politiků. Při střetech zločineckých gangů v boji o moc navíc zemřely tisíce nevinných lidí. Prohibice byla zrušena 5. prosince 1933 ratifikací 21. dodatku Ústavy Spojených států.

Kuberův sen: „Kouřením k trvale vyrovnanému státnímu rozpočtu“…?

Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo, ale rakoviny stejně neubylo

Když zvýšíme počet kuřáků, zrušíme důchody i státní dluh…

V Londýně v “doubledeckerech” jako v teplických lázních v Čechách…?

Proč burka, když o ní není v Koránu ani slovo…?

Jako obrlajtnalt Bergr a ordonanc Švejk, aneb Když Kubera prášil…

Izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKnihav elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.10.2016 11:47

Průměrný kuřák si zkracuje život o deset let. Náš stát má za jeho předčasné úmrtí ušetřeno (na jednom jediném závislákovi) 1,500,000 Kč. na jeho (průměrném) důchodu. Kdo chce kam, pomozme mu tam! Čím více zákazů a příkazů, tím víc rebelů, co se jim postaví. ...Mějte se hezky.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč  nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný