• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Honorární konzulka Nela Lisková: Rozhovor o její činnosti a práci v Zastupitelském centru, které chce vláda jako proruský spolek zlikvidovat ! Proamerický spolek by ještě financovali !
Počet návštěv: 5469

Honorární konzulka Nela Lisková: Rozhovor o její činnosti a práci v Zastupitelském centru, které chce vláda jako proruský spolek zlikvidovat ! Proamerický spolek by ještě financovali !

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Honorární konzulka Nela Lisková: Rozhovor o její činnosti a práci v Zastupitelském centru, které chce vláda jako proruský spolek zlikvidovat ! Proamerický spolek by ještě financovali !

 Mohla byste mi povědět něco málo o sobě, o svém osobním vývoji a životních východiscích ?

   Politika mě vždy zajímala a i když jsem  se profesně vždy věnovala businessu, byla jsem v¨mnoha směrech v politice aktivní. Před dvěma lety jsem kandidovala na primátorku Ostravy. S ohledem na politickou situaci v Ostravě mi bylo  jasné, že za stávající situace, kdy zde vládne mafiánská klika vládnoucí strany ČSSD ve volbách neuspěji, ale vynaložili jsme v rámci kampaně velké prostředky na to, abychom otevřeli řadu kriminálních činů ze strany ČSSD a lidem tyto¨kauzy osvětlili. Volební preference ČSSD se snížily o 10% a vyplavaly na povrch úniky v řádech desítek milionů korun, které následně policie například s hejtmanem pro Moravskoslezský kraj Novákem, poslancem Adamem Rykalou a jeho rodinou a dalšími aktéry z ČSSD prošetřuje.

Se svými právníky jsem podala nejprve návrh na pozastavení činnosti ČSSD z důvodu kriminalizování strany jejími členy a to napříč republikou, dále z důvodu, že byly pro názorovou¨nepohodlnost ze strany lidé vylučováni. Sama jsem byla zhruba půl roku členkou ČSSD a na několika konferencích jsem otevřeně o problémech ve straně s vládou hovořila. Ovšem pan Zaorálek, Dienstbier, Sobotka a další toto nechtějí slyšet. Protože na stranu neprávem vyloučeni členové podali žalobu a rozsudky již nabyly právní moci, podala jsem podnět ke zrušení ČSSD. Není možné, aby vládnoucí strana porušovala ve všech směrech opakovaně a flagrantním způsobem práva a svobody členů této politické strany a občanů české republiky a nerespektovala povinnosti uložené ji několika pravomocným soudními rozhodnutími vnitrostátních soudů.

Jak jste vlastně navázala kontakt s Doněckou lidovou republikou?

Zhruba před rokem jsem s ohledem na alarmující situaci týkající se imigrační politiky EU. kterou zcela nesmyslně podporuje česká ryze proamerická vláda založila  s kolegy Markem Obrtelem a Františkem Krejčou celorepublikovou Národní domobranu. Působíme napříč celou republikou a smyslem a cílem je organizovat  národ tak, aby se v případě nutnosti chránit své životy a své blízké byl schopen bránit.¨Dále vychovávat stávající i budoucí generace tak, aby měly smysl pro vlastenectví, znaly svou historii, své kořeny a měly morální zásady a hodnoty. Toto v dnešní společnosti,¨bohužel, postrádáme a tyto vlastnosti jsou nahrazovány konzumem a lhostejností a takzvanými západními hodnotami, které jsou nám vnucovány ze strany USA a EU a jsou v plném nesouladu s našimi slovanskými.¨Válečný konflikt na východě Ukrajiny sleduji od samého vzniku. Jsem v kontaktu s tamními obyvateli a domobranci, kteří mě požádali o pomoc. Těmto lidem naše vláda říká mimo jiné separatisté a teroristé. Vláda Doněcké lidové republiky mě pozvala, jako představitelku rady Národní domobrany na návštěvu a tímto se začala naše vzájemná spolupráce.

Navšívila jste už osobně Doněckou lidovou republiku, jak to tam vypadalo, jaká tam byla situace...?

V Doněcké lidové republice jsem od března každý měsíc. Doněck je krásné město, plné života, mladých rodin, divadel, universit, knihoven, prostě naleznete zde vše, co vás napadne. Je to město růží a na jaře je tady opravdu nádherně. Upravené parky plné zeleně a růží,  dětská hřiště, kde se podíváte. Ve městě samotném byste nepostřehli, že je válka. Ovšem vyjedete-li  pár kilometrů za město, vstoupíte do zcela jiné reality. Rozbořené školy, nemocnice, lidská obydlí, cesty... A neutuchající válečný konflikt, jehož zvukový dopad slyšíte i v samotném Doněcku.  Pobývala jsem dva týdny i přímo na bojových pozicích s místními domobranci a s válkou jsem přišla do přímého kontaktu. Jen tak, lze objektivně cokoli hodnotit. A odsuzuji českou vládu a politiky, jako je například pan europoslanec Štětina za to, že fašistickou vládu Porošenka plně podporují a to nejen finančně z našich daní, ale taky propagací a podporou nacistického pluku AZOV. Takže mají na svých rukách krev nevinných civilistů stejně, jako ti, co je tam vyvražďují.

Kdy jste se rozhodla pracovat přímo pro DLR a proč?

Na základě mnoha setkání s vládou Doněcké lidové republiky jsme došli postupem času a oboustrannou důvěrou k tomuto kroku, kdy jsme se dohodli na založení prvního Zastupitelského centra Doněcké lidové republiky v Evropě a to přímo v Ostravě, protože Doněck a Ostrava již v roce 2009 pojala dohodu o přátelství a na toto jsme tedy navázali¨. Obě města jsou průmyslová a zejména v oblasti hornictví byla svého času velmi produktivní.

Proč byla právě Ostrava zvolena jako místo, kde se otevře první konzulát DLR v Evropě?

Jak jsem již zmínila bylo to symbolické navázání přátelství.

Jakými činnostmi se bude konzulát zabývat;  jeho funkce...?

Náplní konzulátu je umožnit a koordinovat vzájemnou komunikaci mezi občany obou zemí,¨budeme spolupracovat v informační sféře, která umožní seznámit občany s projekty v Donbasu a v oblasti kultury, vědy, vzdělanosti a mnoha dalších oblastech, na které vývojem spolupráce logicky navážeme.  Účelem této spolupráce je naplňování společného zájmu, kterým je spolupráce mezi fyzickými a právnickými subjekty z České a Doněcké lidové republiky. Dále humanitární a ekonomická výpomoc civilnímu obyvatelstvu Doněcké lidové republiky. Aktuálně opravujeme sportovní areál a připravujeme přátelská sportovní utkání se sportovci z České republiky, kteří mají rovněž zájem pomáhat.

Zaznamenala jste již nějaké reakce ze strany občanů Ostravy a celkově ze strany českého obyvatelstva?

Musím konstatovat, že i díky mé práci se informovanost obyvatel o celém konfliktu výrazně zlepšila. Naše média a vláda informují v každém směru a netýká se to jen války na východě Ukrajiny tendenčně a  pokud si nevyhledáváte informace z více zdrojů, nemáte prakticky možnost se o situaci dozvědět pravdu.  Reakce obyvatel jsou z 90% pozitivní . Samozřejmě najdou se i lidé, kteří mají odlišný názor, což k celé věci patří a taky skupinky zaplacených aktivistů, kteří jsou velmi vulgární a agresivní. Ale s tím vším musí asi každý politik počítat a ne nadarmo platí,  že politik  musí snést více, ež běžný občan a ustát tlak je součástí jeho práce.

 Proč si myslíte, že lidé reagují právě tak, jak popisujete (v odpovědi na předchozí otázku)..?

Lidé jsou "masírování" prolhanými médii a naši zločineckou vládou a jsou už unaveni až apatičtí téměř vůči všemu. Toto je pochopitelně cílem vlády, aby byl národ snadno ovladatelný. A pak jsou tady jedinci velmi energičtí a díky za ně, kteří zvedají národ "ze židle" a ukazují jim alternativu. Tak vnímám aktuální situaci v Evropě.  Proto pak dochází k tomu, že politici z TOP 09 píší dopisy vládě a panu ministru zahraničních věcí Zaorálkovi, aby mě zavřeli, protože jsem dle jejich vyjádření teroristka nebezpečná státu. Bojí se a přesně to, je mým hnacím motorem. Označují mě za rebelku, fašistku, separatistku a bůh ví za co ještě a sami  význam těchto slov ani neznají. Jsou velmi omezeni a hloupí a za peníze schopni čehokoli, bez sebereflexe a morálních zásad. No a já stojím proti této mašinerii a upřímně se bavím z jejich rozpaků a dělám paralelně vedle naši vlády politiku v mezinárodním měřítku, kterou považuji spolu s většinou našich občanů za smysluplnou a která má i v zahraničí velmi pozitivní ohlasy.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně zdraví a splnění všech Vašich přání...

 http://www.rukojmi.cz/clanky/2078-je-po-uznani-armenske-genocidy-spachane-turky-na-rade-i-stejne-oznaceni-pro-vyvrazdeni-polaku-ve-volyni-ktere-maji-na-svedomi-ukrajinsti-banderovci

https://www.youtube.com/watch?v=teL7CzRwZQM

http://www.rukojmi.cz/clanky/2391-sef-ceske-diplomacie-zvany-zao-ze-tung-prska-vzteky-ze-v-ostrave-otevreli-zastupitelske-centrum-donecke-lidove-republiky-dnr-ktere-opovrzlive-nazyva-spolkem-chce-ho-soudne-zrusit-pro-terorismus

https://www.youtube.com/watch?v=DxB6LLjkFrc

 http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5964-obrazek-lepsi-nez-tisic-slov.htm

Podívejte se na nájemné vrahy… http://www.youtube.com/watch?v=R_8_KhrwEPE

https://www.youtube.com/watch?v=Mnl6qv885ds

https://www.youtube.com/embed/cQf9U4TQa4c

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

01.10.2016 08:44

Nele Lískové vyjadřuji svůj obdiv. Křehká žena, prosazující své názory s houževnatostí a tvrdostí buldoka. A zároveň hrdinka v tom pravém slova smyslu. Postavit se bývalým komunistům a dnes převlačeným přisluhovačům a obdivovatelům americké, celosvětově vraždící vojenské mašinérie, vyžaduje nesmírnou odvahu. Hned bych ji volil, pokud by to šlo na celorepublikové úrovni. ...Ono totiž zlo a lež se zatraceně nevyplácí. Vše negativní, co učiníme, se nám vrací. Německo sklouzlo do pasti, které se říká vazalství . podlézání vůli velmoci, která dává Německu najevo, kdo je tam pánem. A tak se vše začíná hroutit jako domeček z karet. Deutsche Bank je před krachem, ač je to finanční gigant hospodařící s finančním objemem, rovnajícím se téměř polovině jeho HDP. Kommerzbank má též veliké problémy. Pokud se tyto problémy nevyřeší, budeme vtaženi do hospodářského úpadku. Za chyby se platí vždy a tvrdě. Jsme na špatné straně bariéry, takže budeme též postiženi. Vše je jen otázka nedaleké budoucnosti. Všichni víme, že hospodářské oživení v naší zemi nastartovalo proto, že se lidé i podniky více zadlužovali. Platy se téměř nezvýšily. Chuť investovat, nakupovat znamenala, že se domácnosti dostaly do vyšších dluhů. Jak vypadá skutečnost? Mladí lidé si půjčují peníze od rodičů i prarodičů a půjčují si na věčnou oplátku. Někteří jim i vyhrožují, další se pod exekucí vrátí ke svým rodičům, aby měli střechu nad hlavou. Extrémní řešení je sebevražda. Těch je u nás ročně 1.500. Jsou to zpravidla lidé v nesplatitelných dluzích, kteří nemají rodiče ochotné k tomu, aby jim dluhy uhradili. My, jako celek, jako společnost jsme zadluženi relativně malou částkou, která nás zdánlivě nedeklasuje. Potíž je v tom, že máme čtvrtinové až třetinové platy na rozdíl od našich vyspělejších sousedů. A tak svůj dluh splácíme složitěji, než ti, co jsou movití. Krach nebo insolvence německých bankovních gigantů by nás zcela rozhodil. Tisíce pracovních míst by tím bylo ohroženo. Základní platy mnoha pracujících jsou vylepšeny prací přes čas, o víkendech a svátcích. Proč se u nás nestávkuje za zvýšení platů? Lapidárně řečeno, čtyři vystávkované stovky navíc nikoho nevytrhnou. Je třeba si přivydělat alespň 5 - 6 tisíc měsíčně, aby rodina neměla finanční nouzi. Celá ředa lidí jsou pracovní kamikadze. ...A tak bych mohl pokračovat do alelújá. ...Mějte se hezky.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy