Ovšem náš mladý socialista ví, co je to obrtlík; změnil rétoriku i vůči Babišovi. Za 20 dní nabyl totiž účelově-premiérského poznání, že pětadvacet let po roce 1989 už přišel čas na to, abychom se zamysleli nad tím, zda-li má být lustrační zákon vůbec uplatňován. Najednou prý platí zákon o státní službě, který říká, že člen vlády nemá povinnost předkládat lustrační osvědčení. Pro svoji kariéru by zaprodal snad i svoji babičku…

Řada politiků si na jedné straně myslí, že sice Babiš ve střetu zájmů fakticky je, ale na druhou stranu považují za pokrytecké, že si na to Sobotka vzpomněl až nyní, neboť fakt, že Babiš vlastní například Agrofert, byl známý dávno před volbami... Dvě tváře kariérního Sobotky; lustrační zvyklost či post premiéra?Obrtlík Bohuslav Sobotka aneb Ještě včera lustrace, dnes už ne…?

Byť už 20.ledna 2014 si sám podepsal z Agrofertu výpověď, což prý byl zvláštní pocit. Jeho jméno musí zmizet ze všemožných rejstříků, zbavuje se podpisových práv, členství v představenstvech a dozorčích radách. Spojení s firmou však zcela nepřeruší a hodlá zůstat ve správní radě charitativní Nadace Agrofert, což mu snad už nikdo jako střet zájmů vyčítat nebude…Mýlil se, vláda schválila rozpor mezi vláním politikem a jeho vlastnictvím podniků a médií. Jen hlupák nemění svůj názor, v případě Sobotky je to však už patologie lhářství, za které by se nemusel stydět ani proslulý Ferdyš Pištora.

Sněmovnu v pátek třináctého znovu svíraly obstrukce. Zatímco jindy jsou poslanci už po poledni doma, boj o církevní restituce je tentokrát udržel v práci až do půlnoci, a to uprostřed léta. Sociální demokraté si přinesli do parlamentu i obří transparent "Stop nespravedlivým církevním restitucím..."