• Sobota, 26. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Andrea

                  Všichni zaplatíme novou a dost vysokou daň. Vyhnout se jí nelze
Počet návštěv: 11659

Všichni zaplatíme novou a dost vysokou daň. Vyhnout se jí nelze

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

  Občanská veřejnost touží po změně na vládních a mocenských postech. Volby podle toho z větší části dopadly a lidé podlehli dojmu, že Babiš je novým svěžím větrem na politické scéně. Ovšem byl a je to skutečně jen dojem a starého psa novým kouskům nenaučíš, navíc Babiše lze pokládat za starý nomenklaturní kádr, který šikovně změnil kabát a rétoriku. To zaplatíme-věřte tomu.

  Babiš má obrovské zkušenosti a disponuje přehršlí známostí na těch nejvyšších místech a domnívám se, že má své háčky i v podsvětí. On však vůbec není novým a svěžím větrem, ale starým, vyčůraným psem. Velice šikovně využívá neschopnosti ostatních partají, kde se jejich vedení omezilo pouze na udržování svých koryt a mocenských pozic za každou cenu-tedy i za cenu ztráty vlastní tváře. Dále ve své snaze zakrýt své vlastní špinavosti z let minulých ztrácejí drahocenný čas a nestačí včas reagovat na politické rejdy.
 
      Babiš-kdysi pochlebovač KSČ je v současnosti tvrdým podnikatelem, který upevňuje své pozice na politickém poli. Jak to dělá?? Má na to prostředky, které sedřel z lidí a vydělal na tom, že on, ač třeba prevít Klaus tvrdil, že startovní čára je pro podnikání pro všechny stejná, měl při startu svého podnikání značný náskok, jenž byl vytvořen ještě za vlády KSČ. Marketingově se Babiš na politické scéně prezentuje také odlišně než ostatní partaje. V oblastech kde lze uplatnit přímost, ji uplatňuje se vší vehemencí a nebojí se použít i pejorativních výrazů. Tato přímost a akčnost mnoho lidí uchvacuje. Obdobného postupu využíval především Adolf Hitler, který byl ještě důraznější. Ta razance má dozajista své kouzlo, ale Babiš na rozdíl od Hitlera není žádnou zárukou změny společenského řádu v naší zemi.
 
     Staré politické strany se především soustřeďují na souboje mezi sebou v aréně zvané parlament a senát. Toto kolbiště je však velice malé a Babiš to velmi dobře ví. Proto volí ve svém souboji témata, která oslovují většinu společnosti a svůj boj směřuje právě do středu společnosti, kde se jeho postoj stává všeobecným tématem a také příčinou určitého společenského rozkolu. Na základě této vnitřní politiky získává jeho hnutí politické body a dochází ke koncentraci moci v rukách Babiše. Moc ekonomická je velmi úzce provázána s mocí politickou a při rozumném a vyváženém aplikování se násobí obě dvě. Tato situace se ze společenského pohledu stane nebezpečnou, neboť dojde k vytváření jednostranné legislativy šité na míru právě Babišovi. Do určité míry jde o proces, který kdysi aplikovala na společnost KSČ, když do ústavy byla zanesena vedoucí úloha strany. Babiš na to jde akorát z jiné strany a využívá jisté ústavní nedokonalosti a její zneužívatelnosti.
 
     Vůbec se nedivím, že Babiš volby vlastně vyhrál. ČR se pod vládami ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP, a Zelených stala ubohou montovnou západu, kde je minimální mzda na ubohé úrovni, nezaručující důstojné přežití. České mzdy jsou ve srovnání s Německem, Rakouskem, Belgií, Dánskem, Slovinskem, Chorvatskem, Řeckem tristní a nedím se vůbec tomu, že se nám západ a střední Evropa doslova směje. Jsme proti nim ubožáci. Vůbec to není vinou dělnické třídy nebo nechutí Čechů pracovat. Češi dřou více než Němci, ovšem za čtvrtinový plat, protože většinu prostředků požerou politici, vláda, manažeři, lichváři a bankovní sektor. Opravdu Češi dělají za suché z nosu-vím z vlastní zkušenosti z práce v Německu a to v Německu není ani třetinová buzerace jako u nás. Tam se dělá v poklidu-žádné závodění. Tohoto šlendriánu nás však Babiš asi nezbaví. V Německu to funguje asi tak, že je tam aplikován sociální kapitalismus, kdežto u nás jde o mafiánský kapitalismus nejhrubšího zrna.
 
     Shrnuto  a podtrženo.- Babiš mě zatím nepřesvědčil o čistotě své politiky a není tedy novým svěžím větrem. Staré politické strany-tam je škoda slov-ty už nemají šanci samy něco napravit. Jsou natolik svázány se svou minulostí, že nemohou samy sobě utéct a jen blbec by jim dal hlas. Jsou prolezlé korupcí, šmelinou a zločinem. To nejhorší však je zrada na vlastním národu.
 
    Kdyby se jednou náhodou stalo, že se národ probudí a sjednotí a svrhne toto bahno tak se nesmí bát. Nesmí se bát vzít do rukou zbraň, protože samet je k ničemu. Zrádci a kolaboranti patří ke zdi. Tím bude vytvořeno memento pro příští generace a nové politiky, že zrada, podvod, klam a kolaborantství dovede národ potrestat se vší důkladností.
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

24.10.2016 10:43

Vážený pane Rambousku. Tento Váš příspěvek mi utekl. Často si užívám práce tak, že nemám čas. Naprosto, ale naprosto s Vámi nesouhlasím. Zaplať pánbů za takové polepšené, bývalé sympatizanty s komunistickou mocí. To nejlepší, co mohou pro nás udělat je, zaměstnat tisíce z nás a zajistit jim v nejistých dobách jistou práci, jistý příjem. Ti skuteční škůdci, kteří se živí z našich daní a našeho státního rozpočtu Vám jaksi unikají. Ti, kdo "zázračně" zbohatli, aniž zaměstnali jediného pracovníka jsou pro mne mnohem obtížnější a společensky nebezpečnější. Kritizovat člověka, který prostřednictvím tisíců svých zaměstnanců přináší do státního rozpočtu rok co rok stovky milionů korun a nedává ani korunu do daňových rájů si musíme předcházet. Navíc nám peče chléb, (i koblihy). Ten, kdo peče chléb, není mým úhlavním nepřítelem. Váš snad ano? A tak přeju všem, kdo mají zásluhy na celospolečenském bohatství a životě v relativním dostatku, ať se jim daří a ať mají jejich zaměstnanci jistotu dlouhodobé práce a prosperity. Tak, ať Vám chléb (od Babiše) chutná! Bohužel s Vaším nactiutrháním nesouzním. ...


 
Josh Ommi

Josh Ommi

18.10.2016 12:15

Jeste 2 porekadla na kapitalizmus (a do zivota): "Neni vsecko zlato, co se trpiti!" a "Kdyz ptacka lapaji, pekne mu spivaji!"


 
Josh Ommi

Josh Ommi

18.10.2016 08:25

Pane Rambousek, ani Vy, ani v Cesku a ve "vychodnim bloku" se nepochopilo, ze vysoke platy v Nemecku, Rakousku atd byly jenom IDEOLOGICKA DIVERZE. Portugalsko bylo vzdy kapitalisticke ale zivotni uroven tam byla vzdy nizsi jak v NDR a CSSR. Cim dale od "zelezne opony" tim nizsi zivotni uroven. 1992 jsem poslouchal bavorskeho predstavitele podnikatelu a ten prohlasil, ze v Indii v IT-computer branzi se dela 60 hodin tydenne a vydelava 500 DMarek (€ 250) mesicne. Takze mi bylo ihned jasne, kudy to ma jit. Ted se platy v Nemecku, Rakousku atd znizuji! Kapitalizmus nebyl nikdy pro to, aby trida pracujicich taky dobre vydelala!! Trida pracujicjch ma jenom poradne makat!!! A zivorit!! Vysokou zivotni uroven maji mit jenom kapitalisti a ne plebs!!! Dale Vam fandim. Apropos, zapomel ste "koblihy" :-)


 
K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Když na vylet, tak do Běloruska.

Když na vylet, tak do Běloruska.

Tuž co s tym Běloruskem? Jet? Nejet? Předpokladam, že pokud ste tam nebyli v dobach klidnějšich, tak fčil ste tak vystrašeni ze zprav koronovize, že tam nepojedete. Přitom to je kusek.

 

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze neznamenají nic, že nejdůležitější je, jak se srovnáváme se svými blízkými a hlavně sami se sebou

 

Novinky z italské migrační fronty

Novinky z italské migrační fronty

Po povzbudivých zprávách z Řecka, zprostředkovaných nám europoslancem Ivanem Davidem, o vyšetřování a obvinění příslušníků tamějších proimigračních neziskovek, přichází další pozitivní signály, tentokrát z Itálie.

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...