• Pátek, 28. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Lumír

        Dělá si z nás pan Horáček svou kandidaturou na post prezidenta srandu nebo to ten mafián myslí vážně. Bude hlavou státu
Počet návštěv: 12441

Dělá si z nás pan Horáček svou kandidaturou na post prezidenta srandu nebo to ten mafián myslí vážně. Bude hlavou státu" sázkař"??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

 Nerad zde na tomto místě neguji blížící se prezidentské volby, ale pravděpodobně nezbývá nic jiného, když se na post prezidenta republiky snaží vetřít nedobrý člověk kalibru pana Horáčka. Domnívám se, že hlavou státu by měl být člověk ryzího charakteru, empatický, vzdělaný, se širokým lidským i politickým rozhledem jehož srdce bije pro ČESKÝ NÁROD. Osoba pana Horáčka nemá krom zla v sobě nic, co by mohlo být jakkoliv přínosné pro Českou republiku a národ.   

 Je pravdou, že předci Michala Horáčka byli význačnými osobnostmi, avšak poněkud jinak zaměřeny než pan Horáček. Jeho prastrýcem byl Jaroslav Heyrovský-první Čech, jenž bylo ceněn Nobelovou cenou. Pradědeček byl Leopold Heyrovský, jenž byl profesorem Římského práva a rektorem univerzity Karlovy. Zde u jeho předků bych tedy viděl jistou oprávněnost býti elitou národa, ale u něho je jeho věhlas založen na tom, že byl profesionálním sázkařem, spoluzakladatelem sázkové kanceláře Fortuna a jejím majitelem, textařem, spisovatelem, ale také umývačem nádobí, padělatelem veřejné listiny a jistý čas i odsouzeným.
 
    Málokdo to asi ví, ale Michal Horáček byl ve svém mládí poněkud divoký. Říká se, že byl vyloučen ze školy na přímý podnět Stb, ale bylo to poněkud jinak. Padělal veřejnou listinu-výjezdní doložku do USA. Po svém návratu z USA byl už na letišti za toto zatčen a domnívám se, že zcela oprávněně, protože i dnes je padělání veřejné listiny trestným činem.. Následně byl odsouzen a nějaký ten čas si pobyl ve vězení. Údajně seděl na jedné cele s pedofilem. Již od svého mládí rád sázel a to hlavně na koníčky v Pražské Chuchli. Říká se, že za komunistů byl černým sázkařem, což znamená, že provozoval tehdy zakázanou činnost. STB o něho měla samozřejmě velký zájem, protože se pohyboval v kruzích, kde se točily obrovské peníze. Dokonce mu bylo dáno krycí jméno sázkař. Jak ale vím, tak spolupráci s STB nikdy nepodepsal a členem KSČ nebyl, nicméně se domnívám, že nějaké vazby tam býti musely, protože velmi často jezdil na západ, což vzhledem k tomu,jaký měl škraloup z minulosti s onou  výjezdní doložkou by bylo poněkud nestandardní. Navíc svazek STB, jenž byl na pana Horáčka u STB veden byl během takzvané sametové revoluce zničen. Zde vyvstává řada otázek proč!! Spolupracoval tedy a svazek byl zničen jen proto, aby se to nikdo nedozvěděl?? Nebo to bylo proto, že byl příslušníkem nové, STB připravované nástupnické mocenské struktury?? Tuto otázku by měl po pravdě samozřejmě vysvětlit pan Horáček sám, ale domnívám se, že si už na nic nebude pamatovat a řekne, že o žádném svazku ani nevěděl.
 
    Spoluzakládal a posléze vlastnil sázkovou kancelář Fortuna. Tuto formu podnikání sice zákon umožňuje, ale já osobně a ze svého úhlu pohledu takovouto živností pohrdám. Přijde mi to postavené na principu využívání slabosti druhých lidí v jejich touze po zbohatnutí. Mnoho z nich skončilo s obrovskými dluhy, jako bezdomovci, v blázinci a někteří to dokonce řešili třeba skokem z Nuselského mostu. Mám pocit, že je to nemorální a domnívám se, že v tomto případě je pan Horáček i spoluviníkem lidského neštěstí i když samozřejmě on nikoho sázet nenutil. Přesto sama existence tohoto druhu podnikání není přínosná jak člověku, tak společnosti. 
 
    Abych nebyl jen negativní, tak musím vyzdvihnou činnost pana Horáčka na hudebním poli jakožto skvělého autora mnoha nezapomenutelných textů. Jeho texty zazněly v písních Michala Tučného, Petra Hapky, Petra Spáleného, Michaela Kocába, Hany Hegerové a dalších. Zde skutečně za sebou pan Horáček zanechal nesmazatelnou a pozitivní stopu. Dale se prezentoval ještě jako esejista, spisovatel, básník či producent.
 
    To hlavní, s čím se osobně nemohu zásadně ztotožnit, je přístup pana Horáčka k otázce migrace. Pan Horáček patří mezi vítače imigrantů. Rád by jich tu měl co nejvíce. V tomto bodě jsem zásadně proti panu Horáčkovi, protože jsem toho názoru, že díky migrantům bude Český národ více a více umenšován. Bohužel to není otázka jen Českého národa, ale i ostatních Evropských národů a především jde o snahu zlikvidovat původní životní křesťanskou doktrínu a kulturu. Tato otázka je pro mě jako pro Čecha zcela zásadní a díky tomu, že vím jak to je, tak panu Horáčkovi bych svůj hlas nikdy nedal.
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Benjamin Miler

Benjamin Miler

10.11.2016 12:48

Tradicí československých/českých prezidentů je, že seděli v base. Horáček by mezi ně docela zapadl.


 
Karel Rada

Karel Rada

09.11.2016 18:06

Pane Oldřichu Rambousku, teorie Marxismu se nepraktikuje z jednoho podstatného důvodu. Tento důvod je naprosto zásadní. Teorie Marxismu je idealistická teorie, která pro svoji aplikaci ve společnosti vyžaduje ideální lidi. Ke konci všech pokusů uvést tuto teorii v praxi bylo prostě zjištění, že ideální lidé nikdy neexistovali, neexistují a také nikdy existovat nebudou. Váš naivní pohled, že politika má být službou národu a nikoliv k hmotným statkům musí vnitřně rozesmát i toho největšího cynika. Podívejte se prosím na realitu a pak vemte rozum do hrsti. Politika je dnes jedním z nejperspektivnějším oborem lidské činosti pro velice slušnou obživu. Dokonce nevyžaduje žádnou vyšší kvalifikaci , ani jazykovou znalost i v těch nejvyšších patrech. Doufám, že stav věcí časem nabere ten správný směr. Podle mého názoru jde o takové společenské uspořádání, aby systém nedal šanci ani v nejmenším nedokonalému člověku realizovat své osobní ambice, které poškozují ostatní nedokonalé jedince. Horáčkovi bych klidně hlas dal, jelikož jeho motivace zřejmě nebude materiálního původu.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z...